Zakres ubezpieczenia dla terapii komórkami macierzystymi

⏲️3 min czytaj

Czy iniekcje komórek macierzystych są pokrywane przez ubezpieczenie?

Odpowiedź nie jest jeszcze jasna. Jednak w Greenville w stanie Michigan pewna higienistka stomatologiczna, Lori Mills, została zatwierdzona do leczenia komórkami macierzystymi w ramach swojego planu ubezpieczenia Blue Cross Blue Shield.

Podczas gdy terapia komórkami macierzystymi zwykle nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, Lori zawalczyła o ten zakres opieki i sytuacja się zmieniła.

Kiedy firmy ubezpieczeniowe zaczną pokrywać terapię komórkami macierzystymi?

Firma ubezpieczeniowa uchyliła poprzednią odmowę przeszczepu komórek macierzystych dla Lori z roku 2014. W liście z 2 stycznia 2015 roku Blue Cross stwierdza, że firma zapłaci za potencjalnie zmieniającą życie procedurę.

„Wiem, że będzie to dla mnie strzał w zupełnie nowe życie” – powiedziała pani Mills.
dodając, “Wiem, że nasz poprzedni wywiad pomógł w uzyskaniu listu zatwierdzającego, ponieważ za każdym razem gdy tam dzwonię wspominają o tym.”

W październiku kanał FOX 17 przeprowadził wywiad z panią Mills, przesłuchał Blue Cross i wyemitował jej historię.
Kobieta cierpi na przewlekła zapalną neuropatię demielinizacyjną lub CIDP.

Jej system immunologiczny atakuje jej system nerwowy. Schorzenie sprawia, że kobieta trzęsie się, drętwieje i upośledzona jest jej zdolność ruchu.

(WIĘCEJ: Lori Mills opowiada o swojej bitwie o objęcie ubezpieczeniem leczenia komórkami macierzystymi)

Koszt terapii komórkami macierzystymi

Lekarze powiedzieli jej, że terapia komórkami macierzystymi może być lekarstwem. Leczenie to jednak różni się od naszego pod względem ceny i rodzaju terapii. W filmie Lori powiedziała, że koszt autologicznej terapii komórkami macierzystymi (własne komórki pacjenta) w Chicago waha się pomiędzy $150,000 – $200,000.

Ten rodzaj leczenia, chociaż zatwierdzony w USA, zawiera również bardzo małą liczbę komórek macierzystych.

Nasze protokoły z Beike Biotechnology sugerowałyby w przypadkach przewlekłej neuropatii zapalnych / obwodowych znacznie wyższe stężenie (około 300 milionów komórek) komórek macierzystych pochodzących z pępowiny

Te komórki macierzyste różnicują się w komórki nerwowe, aby zastąpić martwe lub uszkodzone neurony, modulować reakcję układu immunologicznego na dotknięte neurony, regulować mediatory zapalne i stymulować rezydujące komórki macierzyste, co dodatkowo sprzyja przetrwaniu neuronów. Typowa cena leczenia za jeden miesiąc, w tym za dodatkowe terapie, wynosi około 26 000 USD.

Patrząc na ochronę ubezpieczeniową pokrywającą leczenie komórkami macierzystymi, pamiętaj, żeby nie zgadzać się od razu z odmową. Pomożemy Ci dostarczyć wszelkie wymagane dokumenty, o które mogą poprosić.

Źródło: FOX 17 Online