Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский

Koszt przeszczepu komórek macierzystych

⏲️3 min czytaj

Koszt terapii komórkami macierzystymi regularnie pojawia się w wiadomościach na całym świecie. Tematy które pojawiają się w przypadku dyskusji o zabiegach z komórkami macierzystymi to kwestie bezpieczeństwa, skuteczności lub etyki. Ostatnio jednak podkreśla się również cenę tych zabiegów. Nasz dostawca komórek macierzystych,Beike Biotechnology, niedawno wydało nowy protokół terapii komórkami macierzystymi w nadziei na obniżenie kosztów leczenia.

Inni dostawcy leczenia przedstawieni w mediach reklamują swoją formę leczenia w przedziale od 50 000$ do 200 000$.

Pomimo tysięcy pozytywnych prac naukowych i badań klinicznych wykazujących skuteczność komórek macierzystych, leczenie nie jest łatwo dostępne w większości krajów, zwłaszcza w rozsądnej cenie. Na przykład w USA istnieje możliwość leczenia komórkami macierzystymi stwardnienia rozsianego Zła wiadomość polega na tym, że koszt takiego leczenia pojedynczego pacjenta wyniesie około 125 000$, nie uwzględniając żadnych leków ani terapii wspomagających. Ponadto, ten rodzaj terapii komórkowej (przeszczep hematopoetycznych komórek macierzystych ) „nie jest skuteczny w postępującym stwardnieniu rozsianym”.

Podobnie cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna z Nowej Zelandii, zdecydował się na wyjazd do Singapuru w celu podjęcia leczenia hematopoetycznymi komórkami macierzystymi. Koszt tego leczenia wynosi $200,000. Ponadto, według profesora Bronwena Connora z Auckland University, który odniósł się się do przeszczepów hematopoetycznych komórek macierzystych „międzynarodowe badania wykazały, że objawy mogą nawracać w miarę upływu czasu, zaistniały również przypadki zgonów związanych z tą metodą leczenia, które były „wyższy niż byłoby to dopuszczalne w praktyce klinicznej”.

Nasze leczenie, a konkretnie nowy protokół Beike Biotechnology, został zaprojektowany z myślą o postępującej poprawie i wykorzystuje krew pępowinową oraz dorosłe mezenchymalne komórki macierzyste, które nie miały historii niepożądanych skutków ubocznych w tysiącach prób klinicznych i zabiegach.

W innej wiadomości prasowej podkreślano przypadek pacjenta z urazem rdzenia kręgowego (SCI), który zapłacił 50 000$ za leczenie w Panamie. W tej chwili pacjent ten nie zauważył żadnej znaczącej poprawy.

Leczenie firmy Beike to prawie połowa kosztów leczenia komórkami macierzystymi dostawcy komórek z Panamy.

Nasz zespół medyczny w przypadku urazu rdzenia kręgowego (SCI) zaleca szeroką terapię fizyczną i zajęciową w połączeniu z leczeniem komórkami macierzystymi, oferowaną przez nasze partnerskie centrum leczenia w szpitalu Better Being. Nasz protokół leczenia komórkami macierzystymi obejmuje 6 iniekcji mezenchymalnych komórek macierzystych z pępowiny w okresie 25 dni, połączonych z intensywną rehabilitacją i stanowi to prawie połowę kosztu instytutu komórek macierzystych z Panamy w cenie 31 000$

Również pod koniec ubiegłego roku stymulacja zewnątrzoponowa kręgosłupa, w połączeniu z terapią komórkami macierzystymi, okazała się bardzo skuteczną metodą leczenia urazów rdzenia kręgowego W sumie nasze kompleksowe leczenie komórkami macierzystymi + stymulacja zewnątrzoponowa kosztuje mniej niż 80 000$ za 45-dniową intensywną rehabilitację.

Nasze kompleksowe leczenie za pomocą komórek macierzystych pępowiny rozpoczyna się już od 12 000$ USD. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące naszych pakietów zabiegowych

Zapytaj tutaj