Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Przetwarzania Komórek

Przygotowanie naszych komórek macierzystych do leczenia. Gwarancja najwyższych międzynarodowych standardowych jakości.

Pobieranie pępowiny i wstępne testy

Tylko kobiety, które zostały w pełni zmonitorowane i uznane za zdrowe, mogą oddać swoją pepowinę i krew pępowinową.
Tylko kobiety, które zostały w pełni zmonitorowane i uznane za zdrowe, mogą oddać swoją pepowinę i krew pępowinową.

W Chinach istnieje powszechna praktyka polegająca na dobrowolnym oddawaniu krwi pępowinowej przez matki po urodzeniu zdrowego dziecka. Każda matka, która trafiła do szpitala w Chinach aby urodzić, jest automatycznie testowana na wszystkie główne choroby. Przed oddaniem krwi pępowinowej zbierane są szczegółowe historie rodzinne od każdej matki. Beike Biotechnology przestrzega ścisłej regulacji Chińskiej Republiki Ludowej dotyczącej dawstwa krwi. Przeprowadzanych jest nie mniej niż pięć rund testowych, przeprowadzonych przez wykwalifikowane na szczeblu państwowym strony trzecie w celu wykrycia jakiegokolwiek patogenu.

Druga runda testów

Kontrola zapewnienia jakości pakietu komórek macierzystych przez technika Beike
Kontrola zapewnienia jakości pakietu komórek macierzystych przez technika Beike

Drugi etap badania przesiewowego odbywa się w laboratorium Beike po tym, jak zebrana próbka została przetestowana negatywnie na choroby zakaźne. Następnie próbka zostaje przeniesiona do naszych laboratoriów i oficjalnie staje się własnością Beike Biotechnology. Pobrana próbka rozpoczyna drugą rundę testów i zgodnie z wymaganiami dawcy, Beike Biotech przeprowadza również testy na obecność wirusa cytomegalii, egzogennego wirusa (ludzki wirus białaczki T-komórkowej, HTLV), mikroorganizmów (bakterie tlenowe, bakterie beztlenowe, grzyby itp.), przeżywalności, markerów powierzchniowych komórek macierzystych i cech biologicznych komórek macierzystych (zdolność tworzenia kolonii, zdolność różnicowania…) na każdym etapie, aby zapewnić najwyższą jakość swoich produktów komórkowych.

Separacja/Oddzielenie

Technika testowania pakietu komórek macierzystych w laboratorium Beike
Technika testowania pakietu komórek macierzystych w laboratorium Beike

Uzyskanie surowicy krwi pępowinowej i przygotowanie komórek macierzystych do hodowli odbywa się poprzez oddzielenie pożądanych składników z krwi pępowinowej. Komórki krwi muszą zostać usunięte z surowicy krwi i komórek macierzystych, aby nie zakłócać przyszłych iniekcji. W wirówce oddziela się surowicę komórek macierzystych od czerwonych krwinek i płytek krwi. Jest to wysoce dopracowany i wyspecjalizowany proces separacji. Po zakończeniu rozdzielania komórki macierzyste są ekstraktowane do hodowli.

Hodowanie

Personel laboratoryjny zajmujący się przetwarzaniem krwi pępowinowej w laboratorium Beike GMP
Laboratorium Beike’a

Komórki macierzyste pochodzące z każdej pępowiny są wysiewane do kolby wypełnionej pożywka hodowlaną. Podłoże to nie zawiera żadnych produktów zwierzęcych (takich jak płodowa surowica cielęca), ale jest wzmocnione czynnikami wzrostu komórek. Kolby umieszcza się w sterylnym inkubatorze z kontrolowaną temperaturą i wilgotnościa. Następuje rozrost komórek macierzystych w pożywce hodowlanej. Po zakończeniu hodowli podłoże hodowlane jest wymywane i zbierane.

Przechowywanie

Produkty komórkowe są następnie konserwowane kriogenicznie i przechowywane w stałej temperaturze -196 stopni Celsjusza z automatycznym uzupełnianiem ciekłego azotu przy użyciu wysoce zaawansowanego systemu Thermogenesis BioArchive. Technologia ta pozwala na zintegrowaną kontrolę szybkości zamrażania, która całkowicie zapobiega nagłemu spadkowi temperatury. Nasze urządzenia do przechowywania kriogenicznego są również wyposażone w całodobowy system kontroli w czasie rzeczywistym, natomiast w przypadku awarii zasilania lub innej sytuacji awaryjnej, redundatny zasilacz awaryjny zapewnia, że praca odbywa się normalnie. Nasz system ochrony próżniowej może utrzymać odpowiednią temperaturę przez okres 20 dni bez dodatku ciekłego azotu.

Pakowanie i Transportowanie

StemCellPack
StemCellPack

Wszystkie partie komórek macierzystych przechodzą ostateczne testy. Podczas tego procesu są one również sprawdzane pod względem ilości i jakości. Po uznaniu komórek macierzystych za bezpieczne, każdą jednostkę umieszcza się w sterylnej fiolce lub sterylnej torebce IV do przyszłego przeszczepu. Wszystkie produkty są indywidualnie skatalogowane i śledzone podczas transportu. Nasze przeszczepy komórek odbywają się od dwóch do trzech dni w tygodniu. Wszystkie nasze komórki są przetwarzane w zależności od potrzeb. Wszystkie nasze produkty komórkowe są przetwarzane i przechowywane tak, aby zachowały świerzość, co daje nam najwyższą żywotność komórek macierzystych jak i ich maksymalną moc.