Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Beike Biotech: dostawca komórek macierzystych i instytucja badawcza

rozwój terapii komórkowej od 2005 roku

Krótka historia Beike

Założona w lipcu 2005 roku firma Shenzhen Beike Biotechnology Co. Ltd. (zwana dalej Beike Biotechnology) jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i usługach technicznych w zakresie technologii leczenia biologicznego strategicznych branż wschodzących. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników, z czego ponad 35% to personel techniczny zajmujący się badaniami i rozwojem. Profesjonalny i techniczny zespół badawczo-rozwojowy ma wielu ekspertów w kraju i za granicą z wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie biologii komórkowej.

Beike to chińska firma biotechnologiczna z głównymi biurami w Shenzhen (niedaleko Hongkongu) i Taizhou. Badania i zastosowania kliniczne komórek macierzystych Beike zostały opracowane w latach 90-tych. Ponad 60 doktorów z wiodących chińskich uniwersytetów przyczyniło się do rozwoju technologii leczenia Beike. Wielu naukowców Beike ma również doświadczenie na wiodących zachodnich uniwersytetach, w tym Stanford, University of Minnesota i UCLA.

Beike Biotechnology utworzyła ponad 20 laboratoriów przetwarzających dorosłe komórki macierzyste. W 2011 roku centrum kontroli Jiangsu Beike zostało akredytowane przez China National Accreditation Service for Conformity Assessment (CNAS) i jest pierwszym laboratorium przetwarzającym dorosłe komórki macierzyste akredytowanym przez CNAS. Dzięki takiemu poziomowi bezpieczeństwa i skuteczności, pacjenci mogą być pewni, że otrzymują najwyższej jakości dorosłe komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego.

Pierwszy pacjent leczony komórkami przetworzonymi przez Beike miał miejsce w 2001 roku. Ponad 200 pacjentów uczestniczyło w badaniach i było leczonych w latach 2001-2005 w celu określenia skuteczności leczenia niewielkiej liczby schyłkowych i nieuleczalnych chorób. Firma Beike została założona w lipcu 2005 roku i od tego czasu dostarczyła szpitalom partnerskim komórki macierzyste do leczenia ponad 33 500 pacjentów. Beike utrzymuje obecnie 9 laboratoriów badawczych i laboratoriów przetwarzania komórek zgodnie ze standardami GMP, ISO 9001 i ISO17025 i otrzymała ponad 6 milionów USD dotacji rządowych.

Beike w liczbach

Ponad 300 pracowników

na całym świecie

9 laboratoriów

do badań, przetwarzania komórek macierzystych i kontroli jakości

8 banków komórek (2 w budowie)

przechowywanie próbek komórek macierzystych dla 20 000 rodzin

Ponad 33 500 pacjentów

leczonych przy użyciu produktów z komórek macierzystych Beike

2,900m²

dla głównego laboratorium w Shenzhen

15 lat

doświadczenie w zastosowaniach klinicznych komórek macierzystych

19 pięter

budynek obejmujący główne biuro i laboratorium Beike

170+ artykułów

opublikowane w czasopismach naukowych

Instytucja badawcza

W przeciwieństwie do wielu klinik zajmujących się leczeniem komórkami macierzystymi, Beike jest organizacją badawczą. Nasz zapał do pomagania pacjentom wykracza daleko poza zwykłe wykorzystywanie komórek macierzystych do leczenia klinicznego opartego na badaniach innych osób. Beike rozszerza swoje rzeczywiste badania naukowe na technologie komórkowe, a Beike jest jednym ze światowych liderów w tych ważnych badaniach. Dzięki temu protokoły leczenia i przetwarzania komórek macierzystych Beike mogą być oparte nie tylko na badaniach innych firm, ale także na ich własnych. Beike opublikował prawie 50 recenzowanych artykułów naukowych w czasopismach naukowych na całym świecie (takich jak Nature) i wydał dziesiątki milionów w ciągu ostatniej dekady na laboratoria naukowe i badania nad komórkami.

Kontrola zapewnienia jakości pakietu komórek macierzystych przez technika Beike
Kontrola zapewnienia jakości pakietu komórek macierzystych przez technika Beike

Globalna sieć wsparcia technicznego badań klinicznych:

Beike Biotech współpracuje z ponad 400 krajowymi i zagranicznymi instytucjami naukowymi i medycznymi w celu zapewnienia zindywidualizowanych technologii przygotowania komórek do terapii komórkowej ponad 80 000 pacjentów z chorobami opornymi na leczenie, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Japonii. Łącznie ponad 70 krajów. Znaczące wyniki leczenia są wysoko cenione przez międzynarodową społeczność akademicką.

Zaawansowana technologia immunoterapii komórkowej:

Dzięki strategicznym licencjom, fuzjom i przejęciom, niezależnym badaniom i rozwojowi, Beike Biotechnology zajmuje ważną strategiczną pozycję w dziedzinie immunoterapii. Beike posiada wiele międzynarodowych zaawansowanych technologii i produktów do immunoterapii. ALT803 jest uważany przez NCI za najbardziej obiecujący lek na bazie interleukiny do leczenia raka. W rozwoju przeciwciał przeciwko platformom badawczo-rozwojowym rozpoznającym receptory głównego kompleksu zgodności tkankowej (RBC), terapie komórkowe MCAR-T i MCAR-NK są bardziej skuteczne niż konwencjonalne CAR-T, TCR-T i bispecyficzne przeciwciała w hematologicznych nowotworach złośliwych, guzach litych i infekcjach wirusowych oraz innych chorobach.

Zintegrowany Bank Komórek i Regionalne Centrum Przygotowania Komórek Krajowa Sieć:

Poprzez ustanowienie „sieci dróg ekspresowych terapii komórkowej”, która może zaspokoić potrzeby kliniczne, w tym produkcję na dużą skalę po stronie popytu klinicznego, a także zaawansowaną technologię po stronie dostawcy w odpowiednim czasie, zapewnia innowacyjną technologię publiczną dla klinicznej transformacji platformy i infrastruktury technologii terapii komórkowej. Firma zbudowała i osiągnęła wybitne osiągnięcia w Shenzhen, Jiangsu, Guizhou, Jiangxi, Guangxi i Xinjiang, zapewniając nowy sposób rozwoju chińskiego przemysłu terapii komórkowej.

Silne możliwości w zakresie badań i rozwoju:

Beike Biotechnology jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Komórkowej (ISCT). Beike posiada 39 patentów związanych z komórkami macierzystymi, z czego 26 zostało zatwierdzonych. Beike opublikował ponad 100 artykułów w renomowanych czasopismach w kraju i za granicą. Beike jest częścią ponad 60 projektów rządowych na wszystkich poziomach; sześć z nich to projekty na poziomie stanowym.

Ścisły system kontroli jakości:

System przygotowania dorosłych komórek macierzystych i komórek odpornościowych oraz bank komórek macierzystych Jiangsu przeszły certyfikację systemu zarządzania jakością ISO9001; ma pierwszy w branży dostęp do kwalifikacji laboratorium akredytacyjnego China National Accreditation Board for Conformity Assessment (CNAS); jest pierwszym uznanym członkiem w Chinach kontynentalnych za pośrednictwem (ISCT).

Zdjęcie siedziby głównej Beike
Siedziba główna Beike