Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Terapia komórkami macierzystymi dla rozszczepu kręgosłupa

Połączenie komórek macierzystych i rozległych terapii dających realne szanse na poprawę stanu pacjenta

Czym jest terapia komórkami macierzystymi w przypadku rozszczepu kręgosłupa

Komórki macierzyste są z natury regeneracyjne, zdolne do różnicowania się w różne typy komórek, których organizm potrzebuje, pozwalając organizmowi leczyć się w sposób, w jaki nie mógłby samemu. Poprzez wstrzyknięcie komórek macierzystych do uszkodzonego miejsca u pacjenta z rozszczepem kręgosłupa, komórki macierzyste mogą pomóc w uzdrowieniu otworu w rdzeniu kręgowym. W szczególności, podczas gdy operacja prenatalna była świetnym sposobem na poprawę rozwoju mózgu, pacjenci wciąż zmagali się z ruchami fizycznymi i nietrzymaniem moczu. Komórki macierzyste wykazały zdolność do zwiększenia możliwości fizycznych pacjentów z rozszczepem kręgosłupa, w tym siły mięśni, nietrzymania moczu, czucia i odczuwania oraz ogólnej funkcji motorycznej.

Czy komórki macierzyste mogą pomóc pacjentom z rozszczepem kręgosłupa?

Badanie opublikowane w sierpniu 2018 roku wykazało, że terapia komórkami macierzystymi w przypadku rozszczepu kręgosłupa odniosła sukces u dwóch pacjentów w wieku 14 i 11 lat. Choć badanie było niewielkie, było obiecujące w tym, że obaj pacjenci nie byli w stanie samodzielnie wypróżniać się lub oddawać moczu, aż do momentu zakończenia leczenia komórkami macierzystymi. Po leczeniu obaj pacjenci byli w stanie kontrolować swoje wypróżnienia, jak również mocz. Większe badanie zostanie przeprowadzone w przyszłości, aby potwierdzić skuteczność tego leczenia, jednak jest to obiecujący przełom dla pacjentów z rozszczepem kręgosłupa.

Chociaż badania na temat leczenia komórkami macierzystymi rozszczepu kręgosłupa wciąż trwają, wstępne wyniki wykazały, że jest to skuteczna opcja leczenia. Komórki macierzyste mają unikalną zdolność do różnicowania się w różne typy komórek w organizmie, w tym w komórki nerwowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rdzenia kręgowego. Terapia komórkami macierzystymi jest mało inwazyjna, bezpieczna i obarczona niskim ryzykiem odrzucenia lub działań niepożądanych. Leczenie komórkami macierzystymi rozszczepu kręgosłupa wykazało znaczną poprawę funkcji motorycznych, funkcji sensorycznych i funkcji pęcherza, co czyni je realną i skuteczną opcją dla pacjentów.

Możliwa poprawa po terapii komórkami macierzystymi w przypadku rozszczepu kręgosłupa

Celem leczenia rozszczepu kręgosłupa jest wspieranie gojenia się pierwotnego urazu przy rdzeniu kręgowym w celu przywrócenia funkcji neurologicznych. Po naszym zabiegu pacjenci doświadczyli następujących ulepszeń*:

 • Poprawa funkcji motorycznych
 • Zwiększone odczucia
 • Poprawa rozwoju
 • Poprawa zdolności umysłowych
 • Zwiększona siła mięśni
 • Zmniejszenie ilości napadów padaczki
 • Lepsze funkcjonowanie pęcherza i jelit

*Ważne jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdego leczenia, poprawa nie może być zagwarantowana. Prosimy o kontakt, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych usprawnień w konkretnym przypadku.

Protokół leczenia komórkami macierzystymi dla rozszczepu kręgosłupa

W Beike stworzyliśmy kompleksowy program terapeutyczny, aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb pacjentów z rozszczepem kręgosłupa. Nasze leczenie polega na zastosowaniu mezenchymalnych komórek macierzystych pochodzących z pępowiny (UCMSCs) oraz komórek macierzystych z krwi pępowinowej (UCBSCs), z jednoczesną fizykoterapią, która pomaga kierować komórki macierzyste w potrzebne miejsce. Komórki macierzyste pochodzące ze sznura pępowinowego to tak naprawdę więcej niż mezenchymalne komórki macierzyste (MSC), obejmują również krwiotwórcze komórki macierzyste (HSC), śródbłonkowe komórki progenitorowe (EPC) i inne. Te dorosłe komórki macierzyste są w stanie różnicować się w różne typy komórek, takie jak osteocyty (kość), chondrocyty (chrząstka), miocyty (mięsień), fibroblasty (ścięgno/więzadło), adipocyty (tłuszcz), komórki gwiaździste wątroby (wątroba), komórki śródbłonka (naczynia krwionośne), wszystkie komórki krwi, tkanki łączne i inne. Badania pokazują również, że mogą one tworzyć neurony i komórki glejowe.

Nasz program terapii komórkami macierzystymi w przypadku rozszczepu kręgosłupa polega na 6 do 8 prostych i minimalnie inwazyjnych iniekcjach komórek macierzystych pochodzących z pępowiny. Komórki macierzyste przeszczepiane są dwiema odrębnymi metodami: drogą dożylną przy użyciu standardowego systemu kroplówek oraz poprzez iniekcję śródszpikową wykonywaną po nakłuciu lędźwiowym. Te dwie metody podawania pozwalają na zwiększenie skuteczności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i minimalnych niedogodności dla pacjenta.

 • 15 do 23 dni pobytu
 • Zastrzyki dożylne i śródszpikowe
 • Komórki UCBSC / UCMSC
 • Codzienny program terapeutyczny
 • 120-400 milionów komórek
 • Program żywieniowy

Historie doświadczeń pacjentów

Dowiedz się więcej o pacjentach wcześniej leczonych protokołami z komórek macierzystych Beike. Rodziny uczestniczące w tych wpisach na blogu opowiadają o swoich historiach i przedstawiają własne spojrzenie na leczenie, w tym przemyślenia dotyczące codziennych terapii, samego wstrzyknięcia komórek macierzystych, jak również poprawy zauważonej w trakcie i po leczeniu.

Leczenie Rozszczepu Kręgosłupa Komórkami Macierzystymi Przynosi „Nieocenioną” Poprawę dla Matheusa (Wideo)

Matheus urodził się z otwartym kręgosłupem z powodu rozszczepu kręgosłupa (torbiel oponowo-rdzeniowy), a podczas późniejszej procedury korygowania doznał dodatkowo wodogłowia oraz Zespołu Arnolda-Chiariego. Jednakże po przeprowadzeniu leczenia rozszczepu kręgosłupa komórkami macierzystymi nastąpiły „niezliczone” usprawnienia, są to słowa matki. W ciągu tygodnia zauważyli zwiększoną siłę w nogach Matheusa i znacznie poprawioną …

List otwarty od mamy pacjenta

Mama Zofii napisała do nas informację zwrotną w formie listu i za jej zgodą postanowiliśmy podzielić się nią z Wami poniżej… Sophie urodziła się z Optic Nerve Hypoplasia, rzadką wadą genetyczną. W wieku trzech miesięcy zdiagnozowano u niej przewlekłą nieprogresywną encefalopatię, zwaną też porażeniem mózgowym, ma też padaczkę. O terapii …

Sześć zabiegów z użyciem komórek macierzystych dla sióstr, u których zdiagnozowano ataksję

Clémence i Sarah, siostry w wieku 29 i 31 lat, cierpią na ataksję okulomotoryczną typu 2. Zostali zdiagnozowani w 2001 roku i już wtedy doświadczali drobnych problemów z równowagą, które stopniowo się pogarszały. Jak podaje mama dziewczynek: „W obliczu bezczynności francuskiej medycyny w 2012 roku szukaliśmy na całym świecie leczenia, …

Jakość i ilość komórek macierzystych zapewniona

Opakowania do produktów z komórek macierzystych firmy Beike Biotechnology

Różne rodzaje komórek macierzystych dla różnych potrzeb

Beike dostarcza komórki macierzyste z dwóch odrębnych źródeł: krwi pępowinowej i tkanki pępowinowej. Próbki związane z pępowiną są oddawane przez zdrowe matki po normalnych porodach i wysyłane do laboratoriów Beike Biotech w celu przetworzenia.

Po zapoznaniu się z pełną informacją medyczną pacjenta, nasi lekarze zalecą, które źródło komórek macierzystych powinno być wykorzystane w leczeniu. Nasze protokoły leczenia mogą obejmować jeden lub wiele rodzajów komórek macierzystych w połączeniu w zależności od konkretnego stanu każdego pacjenta.

Najwyższe międzynarodowe standardy przetwarzania komórek macierzystych

Beike Biotechnology przetwarza własne dorosłe komórki macierzyste w swoich laboratoriach o międzynarodowej akredytacji. Firma posiada pełną kontrolę nad procesem przetwarzania i kontroli jakości wszystkich produktów z komórek macierzystych, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i najwyższą jakość.

Stammzellenbehandlungen Doktor

Filmy o pacjentach

Poniżej znajdują się wywiady wideo nagrane podczas leczenia komórkami macierzystymi Beike. Rodziny przedstawione w tych filmach opowiadają o swoich osobistych historiach i doświadczeniach z leczenia, w tym o zauważonej poprawie.

Poprawa wspomniana w tych filmach jest typowa, jednak nie gwarantuje, że u wszystkich pacjentów może wystąpić taka sama poprawa.

Dlaczego warto wybrać Beike na leczenie komórkami macierzystymi?

Doświadczenie: Z ponad dziesięcioletnią praktyką, masz pewność, że będziesz doradzany i leczony przez kompetentnych specjalistów.

Bezpieczeństwo: Wspierani przez akredytacje krajowych i międzynarodowych organów jesteśmy oddani dostarczaniu najwyższej możliwej jakości komórek macierzystych dla Twojej korzyści.

Różnorodność: Dostępnych jest wiele typów komórek macierzystych posiadających różne zdolności, aby dostosować się do specyficznego stanu każdego pacjenta. Nie stosujemy tego samego rodzaju komórek macierzystych u wszystkich pacjentów.

Ekstensywność: Codziennie dostarczany jest kompletny program terapii wspomagającej, aby stymulować świeżo przeszczepione komórki macierzyste pacjenta. Najlepszą poprawę można uzyskać tylko poprzez wspieranie swoich komórek macierzystych.

Wsparcie: Po leczeniu zapewniony jest pełny program kontrolny, w którym zostaniesz poproszony o wzięcie udziału w 1, 3, 6 i 12 miesiącu po leczeniu. Dostęp do naszego zespołu po zabiegu jest bardzo ważny, ponieważ możesz otrzymać dalsze porady, aby zmaksymalizować poprawę.

Główna siedziba firmy Beike-Biotechnology znajduje się w Shenzhen China.

Założona w lipcu 2005 roku, Shenzhen Beike Biotechnology jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i usługach technicznych technologii leczenia biologicznego strategicznych branż wschodzących.

Uzyskaj więcej informacji teraz


Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozszczepu kręgosłupa

Referencje

 1. Production of Neural Progenitors from Bone Marrow Mesenchymal Stem Cells
 2. Rapid Induction of Neural Differentiation in Human Umbilical Cord Matrix Mesenchymal Stem Cells by cAMP-elevating Agents
 3. Neuronal Differentiation of Human Mesenchymal Stem Cells Using Exosomes Derived from Differentiating Neuronal Cells
 4. Transdifferentiation of Bone Marrow Mesenchymal Stem Cells into Neural Cells via Cerebrospinal Fluid