Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Français
Português
Română
Русский

Leczenie Zaniku Nerwu Wzrokowego (ONA) Komórkami Macierzystymi

Połączenie komórek macierzystych i rozległych terapii dających pacjentowi realne szanse na poprawę

Przywracanie funkcji nerwu wzrokowego przy Użyciu komórek macierzystych

Nerw wzrokowy działa jako kanał transmisyjny sygnału pomiędzy siatkówką w oku a wizualną korą mózgową. Gdy nerw wzrokowy jest uszkodzony (atrofia), sygnały wzrokowe stają się niezdolne do swobodnego przemieszczania się do mózgu, a pacjent zostaje dotknięty częściową lub całkowitą utratą wzroku. Ważnym do zapamiętania jest fakt, iż zanik nerwu wzrokowego może wynikac z różnych przyczyn demielinizacyjnych, zapalnych, niedokrwiennych lub traumatycznych, a stany takie jak jaskra z otwartym kątem przesączania, zapalenie nerwu wzrokowego lub neuropatia nerwu wzrokowego Lebera należą do różnych przyczyn zaniku nerwu wzrokowego. W niektórych przypadkach atrofia nerwu wzrokowego powoduje stałą i postępującą utratę wzroku.

Istnieje niewiele konwencjonalnych opcji leczenia dla pacjentów z rozpoznanym zanikiem nerwu wzrokowego (ONA). Opcje te koncentrują się głównie na pomocy pacjentom w radzeniu sobie z ich niepełnosprawnością. Jednak żadna z nich nie leczy utraty funkcji nerwu wzrokowego. Komórki macierzyste maja zdolność regeneracji komórek nerwowych w nerwie wzrokowym, pozwalają pacjentom z ONA na odzyskanie pewnego zakresu wizji.

Dlaczego nasze leczenie komórkami macierzystymi jest efektywne

Od 2007 roku opracowujemy kompleksowe protokoły leczenia komórkami macierzystymi w zakresie zaniku nerwu wzrokowego (ONA) w celu przezwyciężenia ograniczeń konwencjonalnych terapii. W naszych protokołach leczenie komórkami macierzystymi łączone jest z wyspecjalizowanymi metodami leczenia zaniku nerwu wzrokowego które skupiają się nie tylko na pomocy pacjentowi w radzeniu sobie z objawami, ale także w leczeniu pierwotnej przyczyny choroby, poprzez wspomaganie leczenia nerwu wzrokowego. Jesteśmy przekonani, że nasze kompleksowe podejście do leczenia ONA daje naszym pacjentom największe szanse na poprawę wzroku, umożliwiając im lepszą jakość życia.

Kevin i Janice, Jaskra| Komórki macierzyste Leczenie

Janice jest z upośledzonym wzrokiem całe życie, ale jej diagnoza jaskry i pogorszenie stanu w połączeniu z brakiem możliwości leczenia był bolesne. Wszystko zmieniło się, gdy Janice i jej mąż widział historię Kevina Naidoo w sprawie lokalnej telewizji mówiąca o jego zbliżającej się podróży na leczenia komórkami macierzystymi.

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE NASZE FILMY >

Green Check tick symbol

Jaka poprawa zachodzi w wyniku naszego leczenia?

Celem leczenia jest wygenerowanie bardziej adekwatnej funkcji neurologicznej poprzez komórki macierzyste i terapie wspomagające. Po naszym leczeniu możliwe są różne rodzaje poprawy, a nasi pacjenci doświadczyli następujących zmian*:

 • Zaostrzona ostrość wzroku
 • Zwiększona percepcja światła
 • Powiększone pole widzenia
 • Lepsze widzenie w nocy
 • Zmniejszony oczopląs
 • Poprawienie zeza

Ważnym do zapamiętania jest fakt, że jak w przypadku każdej terapii medycznej, poprawa nie może zostać zagwarantowana. Proszę skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji o możliwej poprawie dla wyszczególnionego przypadku.

Historie pacjentów

Blogs

Dowiedz się więcej o pacjentach wcześniej leczonych protokałami komórek macierzystych firmy Beike. Rodziny biorące udział w tych blogach opowiadają o swoich historiach i przedstawiają własne spojrzenie na leczenie, w tym ich myśli dotyczące codziennych terapii, samych iniekcji z komórkami macierzystymi oraz poprawy zauważonej podczas i po zakończeniu leczenia.

Więcej Historii Pacjentów

Komórki Macierzyste Plus Logo

Protokół leczenia Beike: Leczenia Komórkami Macierzystymi +

Beike nie jest podobna do żadnego innego dostawcy leczenia komórek macierzystych na świecie. Dlaczego? Od 2005 roku opracowujemy i optymalizujemy nasze protokoły leczenia komórkami macierzystymi według koncepcji, iż stymulacja poprzez różne terapie jest konieczna do zwiększenia regeneracji komórek macierzystych. Nasze podejście pozwala naszemu pacjentowi zmaksymalizowanie usprawnień wynikających z terapii. Wybierz jedną z naszych terapii, aby dowiedzieć się więcej i obejrzyj nasze filmy aby usłyszeć prawdziwe historie które napisało życie.

Patient at BBH receiving aqua therapy

 • Akupunktura

  Akupunktura jest techniką, w której praktycy stymulują określone punkty na ciele- najczęściej poprzez wstawianie w nie przez skórę cienkich igieł. Jest to jedna z najskuteczniejszych praktyk stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Akupunktura stymuluje włókna nerwowe do przekazywania sygnałów do rdzenia kręgowego i mózgu, aktywując tym samym centralny układ nerwowy organizmu. … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Aquaterapia

  Fizjoterapia wodna to element praktyki fizykoterapii w specjalnie zaprojektowanym basenie wodnym pod opieką terapeuty. Unikalne właściwości środowiska wodnego usprawniaja interwencje u pacjentów z chorobami neurologicznymi lub mięsniowo-szkieletowymi. Terapia wodna obejmuje szeroki zakres technik pozwalających pacjentom poprawić równowagę, siłę mięśni i mechanikę ciała. Terapia wodna działa na rzecz usprawnienia procesu rehabilitacji … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Hiperbaryczna Terapia Tlenowa

  Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) to metoda medycznego zastosowania tlenu na poziomie wyższym niż ciśnienie atmosferyczne. Wymagane wyposażenia składa się z komory cisnieniowej, która może mieć sztywną lub elastyczną konstrukcję, oraz środka dostarczającego 100% tlenu do układu oddechowego. Opublikowane badania wskazuja, że HBOT zwiększa żywotność komórek macierzystych po wstrzyknięciu i zapewnia … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Terapia Żywieniowa

  Medyczna Terapia Żywieniowa (MNT) to terapeutyczne podejście do leczenia stanów chorobowych i związanych z nimi objawów za pomocą specjalnie dostosowanej diety opracowanej i monitororwanej przez specjalistę. Terapia ma na celu utrwalenie niedoborów żywieniowych i zaburzeń równowagi fizjologicznej w celu zapewnienia możliwie najlepszego środowiska dla prawidłowego rozwoju komórek macierzystych, a także … Czytaj więcej

  Czytaj więcej Terapia Żywieniowa
 • Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna

  Badania wykazały, że Pozaczaszkowa Stymulacja Magnetyczna (TMS) może skutecznie leczyć objawy depresji, lęku, bólu neurologicznego, udaru, uszkodzeń rdzenia kręgowego, autyzmu i innych. Ta procedura jest bardzo prosta i nieinwazyjna. Podczas procedury, generator pola magnetycznego lub ”cewka” jest umieszczany w pobliżu głowy osoby poddanej leczeniu. Cewka wytwarza małe prądy elektryczne w … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Terapia Zajęciowa

  Terapia zajęciowa koncentruje się na adaptacji środowiska, modyfikowania zadania i uczenia umiejętności, w celu zwiększenia udziału i wykonywania codziennych czynności. Szczególnie tych, które są znaczące dla pacjenta z zaburzeniami fizycznymi, umysłowymi lub poznawczymi. Nasi terapeuci zajęciowi koncentrują się również na pracy nad identyfikowaniem i eliminowaniem barier środowiskowych celem niezależnego uczestnictwa … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Fizjoterapia

  Fizjoterapia (często określana skrótem PT) to specjalizacja w dziedzinie medycyny fizycznej i rehabilitacji, która dzięki mechanicznej sile i wykonywaniu ruchów naprawia upośledzenia i sprzyja mobilności, funkcyjności i jakości życia. Działa poprzez badanie, diagnozowanie, prognozowanie i interwencję fizyczną. W Beike łączymy naszą fizjoterapię z terapią komórkami macierzystymi dla maksymalnej poprawy fizycznej … Czytaj więcej

  Czytaj więcej
 • Czynnik Wzrostu Nerwów (NGF)

  Czynnik Wzrostu Nerwów (NGF) jest częścią rodziny czynników neurotroficznych (neurotrofina, NTFS), które mogą zapobiegać śmierci komórek nerwowychi i posiadają wiele cech typowych cząsteczek neuroprzekaźników. NGF odgrywa ważną rolę w rozwoju i wzroście komórek nerwowych. NGF jest syntezowany i wydzielany przez tkanki (komórki nabłonka rogówki, śródbłonka i rogówki) i może być … Czytaj więcej

  Czytaj więcej Czynnik Wzrostu Nerwów (NGF)

Jakość i ilość komórek macierzystych jest zagwarantowana

Packaging for Beike Biotechnology Stem Cell products

Różne rodzaje komórek macierzystych dla różnych potrzeb

Beike dostarcza komórki macierzyste z dwóch odzielnych źródeł: krwii pępowinowej i tkanki pępowiny. Próbki z pępowinami są przekazywane przez zdrowe matki po normalnie przebytych porodach i wysyłane do laboratoriów Beike Biotech w celu przetworzenia.
Po zapoznaniu się z pełną informacją medyczną pacjenta, nasi lekarze zalecają, którego źródła komórek macierzystych należy użyć do leczenia. Nasze protokoły leczenia mogą obejmować jeden lub wiele typów komórek macierzystych w zależności od indywidualnego stanu pacjenta.

Najwyższe międzynarodowe standardy przetwarzania komórek macierzystych

przetwarza własne dorosłe komórki macierzyste w swoich laboratoriach akredytowanych na całym świecie. Firma ma pełną kontrolę nad przetwarzaniem i kontrolą jakości wszystkich produktów z komórek macierzystych, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i najwyższą jakość. Metody przetwarzania i placówka są akredytowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwii (AABB), najwyższy międzynarodowy wyznacznik standardu w branży.

American Association of Blood Banks AABB accreditation logo

Filmy Pacjentów

Poniżej znajduja się wywiady wideo zarejestrowane podczas leczenia komórkami macierzystymi firmy Beike. Rodziny przedstawione w tych filmach opowiadają o swoich osobistych historiach i doświadczeniach związanych z leczeniem oraz z usprawnieniem w stosunku do stanu przed terapią. Ulepszenia wymienione w tych filmach są typowe, jednakże nie gwarantuje to, że wszyscy pacjenci mogą mieć takie same efekty leczenia.

Subskrybuj nasze kanały wideo 

 

Why Choose Beike?

Dlaczego warto wybrać Beike?

Doświadczenie: Dzięki ponad dziesięcioletniej praktyce gwarantujemy Ci fachową poradę i leczenie prowadzone przez kompetentnych specjalistów.

Bezpieczeństwo: Akredytacja przez Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwii (AABB) i podążanie za najwyższymi międzynarodowymi standardami, nasze metody przetwarzania komórek macierzystych i laboratoria zapewnieją najlepsza dostępną jakość komórek macierzystych.

Różnorodność: Istnieje dostęp do wielu typów komórek macierzystych o różnych możliwościach działania, zdolnych do adaptowania się do konkretnego stanu pacjenta. Nie używamy tego samego typu komórek macierzystych dla wszystkich pacjentów.

Ekstensywność: Codziennie jest dostarczany kompletny program terapii wspomagających w celu stymulacji świeżo przeszczepionych komórek macierzystych pacjenta. Najlepszą poprawę uzyskuje się jedynie poprzez wspieranie komórek macierzystych.

Wsparcie: Pełny program kontrolny jest zapewniony po zakończeniu leczenia, a pacjent zostanie poproszony o wzięcie udziału w nim w 1,3,6 i 12 miesięcy po leczeniu. Dostep do naszego zespołu po ukończeniu leczenia jest bardzo ważny, gdyż pacjent może otrzymać dalsze porady w celu zmaksymalizowania poprawy.

Beike-Biotechnology head office building located in Shenzhen China

Dowiec się więcej o nas

Firma Shenzhen Beike Biotechnology Co. Ltd. ( zwana dalej Beike Biotechnology) została założona w lipcu 2005 roku i jest krajowym przedsiebiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i serwisie technicznym technologii biologicznego przetwarzania strategicznych wschodzących gałęzi przemysłu.

Zdobądź Więcej Informacji teraz


Więcej o zaniku nerwu wzrokowego

Czym jest zanik nerwu wzrokowego (ONA)?

Zanik nerwu wzrokowego (ONA) to termin określający wiele stanów powodujących utratę wzroku. Zanik nerwu wzrokowego można sklasyfikować ze względu na jego przyczynę odpowiednio na:

 • Demielinizacyjne
 • Zapalne
 • Niedokrwienne
 • Traumatyczne

Co powoduje zanik nerwu wzrokowego?

Przyczyna zaniku nerwu wzrokowego zależy od rodzaju atrofii:

 • Demyelinujący ONA, znane również jako zapalenie nerwu wzrokowego, wystepuje w chorobach takich jak stwardnienie rozsiane oraz innych stanach demielinizacyjnych i zapalnych. Pacjenci często spotykają się z szybką utratą wzroku w jednym oku, co może oznaczać utratę części lub całego pola widzenia.
 • Niedokrwienny ONA jest wynikiem okluzji naczyń krwionośnych zaopatrujących nerw wzrokowy i może wystepować w stanach takich jak zapalenie naczyń, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń i reumatoidalne zapalenie stawów. U pacjentów z niedokrwiennym ONA szybko rozwija się postępująca utrata wzroku, w wyższym aspekcie swojego pola widzenia.
 • Urazowy ONA wynika z bezpośredniego uszkodzenia nerwu wzrokowego, często z powodu urazu mechanicznego lub wypadku, takiego jak np.: kolizja samochodowa.
 • Zapalny ONA, znany jest również jako neuropatia infekcyjna. Powoduje on zniszczenie nerwu wzrokowego przez blisko osadzone nerwu guzy, oraz infekcje i procesy autoimmunologiczne, takie jak sarkoidoza.

Jak diagnozuje się zanik nerwu wzrokowego?

Zanik nerwu wzrokowego diagnozowany jest przez szeroko zakrojone badania okulistyczne, które mogą obejmować1:

 1. Badanie pola widzenia: defekty pola widzenia w neuropatiach nerwu wzrokowego mogą mieć kilka wzorców, wliczając w to defekt środkowy, rozproszony, łukowaty i wysokościowy. Wzorzec wizualizacji wady defektowej nie jest specyficzny dla jakiejkolwiek etiologii i prawie każdy rodzaj defektu pola może wystąpić z jakąkolwiek neuropatią nerwu wzrokowego. Jednak defekty wysokościowe są częstsze w neuropatiach nerwu wzrokowego i defektach centralnych lub odnoszących się do martwego punktu i środkowego obszaru plamki żółtej, często towarzyszą toksycznym/odżywczym i dziedzicznym neuropatiom.
 2. Testy elektrofizjologiczne: Wizualny potencjał wywołany (VEP) często wykazuje nieprawidłowości w neuropatiach nerwu wzrokowego. Chociaż VEP nie jest konieczny w diagnostyce neuropatii wzrokowej, może być przydatny u pacjentów z wczesną lub subkliniczną neuropatią nerwu wzrokowego. Pacjenci tacy mogą mieć prawidłowe odpowiedzi źreniczne i brak zauważalnych zmian w tarczy nerwu wzrokowego w badaniu klinicznym
 3. Optyczna tomografia koherencyjna: jest stosunkowo nową techniką, która wykorzystuje światło o niskiej koherencji do penetracji tkanki oraz kamery do analizy odbitego obrazu. Wykonując okrężne skany wokół głowy nerwu wzrokowego, można analizować okołopłatkową warstwę włókien nerwowych. Jest to przydatne w obserwacji pacjentów z zapaleniem nerwu wzrokowego, traumatyczną neuropatią nerwu wzrokowego i dziedziczna neuropatią nerwu wzrokowego Lebera

Objawy zaniku nerwu wzrokowego obejmują widzenie tunelowe (znane również jako scotoma), niewyraźne widzenie i utratę innych pól widzenia. Te defekty są diagnozowane podczas dalszego badania przy użyciu wyżej wymieniony technik.

Jakie są obecne metody leczenia zaniku nerwu wzrokowego?
Obecnie nie istnieją skuteczne metody leczenia zaniku nerwu wzrokowego. Nie jest możliwa regeneracja neuronów po zniszczeniu nerwu wzrokowego przy użyciu konwencjonalnych metod leczenia. Dlatego leczenie nowatorskimi terapiami, takimi jak terapia komórkami macierzystymi, daje obiecujacą nadzieję, że możliwa będzie regeneracja widzenia u pacjentów z zanikiem nerwu wzrokowego.

W jaki sposób komórki macierzyste mogą przywrócić funkcję nerwu wzrokowego u pacjentów z zanikiem nerwu wzrokowego?

Mechanizmy, za pomocą których komórki macierzyste mogą dostarczyć swoje właściwości regeneracyjne to :

 • Wydzielanie czynników neurotroficznych przed lub po różnicowaniu. MSC (dorosłe komórki macierzyste) uwalniają pewne neurotroficzne czynniki wzrostu, w tym neurotropowy czynnik pochodzenia mózgowego (BDNF), który może zapewniać ochronę neuroproteksyjną.
 • Wstrzyknięcie MSC może skutkować działaniem przeciwzapalnym, tym samym zwiększa ono regenerację neuronów zlokalizowanych w obrębie nerwu wzrokowego.
 • Badania na myszach wykazały, że wstrzyknięcie MSC dostarczonych poprzez wstrzyknięcie do ciała szklistego powoduje migrację komórek macierzystych do powierzchni siatkówki i integrowanie się z warstwą włókien nerwowych ostatecznie tworząc nerw wzrokowy.