Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Leczenie komórek macierzystych w zaniku nerwu wzrokowego (ONA)

Połączenie komórek macierzystych i rozległych terapii dających realne szanse na poprawę stanu pacjenta

Jak działa terapia komórkami macierzystymi w przypadku ONA?

Od 2007 roku opracowujemy kompleksowe protokoły leczenia komórek macierzystych w zaniku nerwu wzrokowego (ONA), aby przezwyciężyć ograniczenia konwencjonalnych terapii.

W naszych protokołach komórki macierzyste są połączone ze specjalistycznymi terapiami dla ONA, które nie tylko skupiają się na pomaganiu pacjentowi w radzeniu sobie z objawami, ale także leczą podstawową przyczynę schorzenia poprzez wspieranie gojenia się nerwu wzrokowego. Wierzymy, że nasze kompleksowe podejście do leczenia ONA daje naszym pacjentom największe szanse na poprawę widzenia, co pozwala na lepszą jakość życia.

Naprawa zaniku nerwu wzrokowego za pomocą komórek macierzystych

Nerw wzrokowy działa jako kanał transmisji sygnału pomiędzy siatkówką w oku a korą wzrokową w mózgu. W przypadku uszkodzenia nerwu wzrokowego (atrofii) sygnały wzrokowe nie mogą swobodnie docierać do mózgu, a pacjenta dotyka częściowa lub całkowita utrata wzroku.

Należy pamiętać, że zanik nerwu wzrokowego może wynikać z różnego pochodzenia demielinizacyjnego, zapalnego, niedokrwiennego lub urazowego, a do różnych przyczyn ONA należą takie schorzenia jak jaskra z otwartym kątem, zapalenie nerwu wzrokowego czy dziedziczna neuropatia wzrokowa Lebera. W niektórych przypadkach zanik nerwu wzrokowego powoduje stałą i postępującą utratę wzroku.

Dla pacjentów, u których zdiagnozowano ONA dostępnych jest niewiele konwencjonalnych metod leczenia, które w większości skupiają się na pomocy pacjentom w radzeniu sobie z niepełnosprawnością. Jednak żaden z nich nie leczy tak naprawdę utraty funkcji nerwu wzrokowego. Komórki macierzyste mają zdolność do regeneracji komórek nerwowych w nerwie wzrokowym, dzięki czemu pacjenci z ONA mogą odzyskać część widzenia.

Możliwa poprawa po terapii komórkami macierzystymi w przypadku zaniku nerwu wzrokowego

Celem naszego leczenia komórkami macierzystymi jest przywrócenie funkcji neurologicznej w obszarze zmiany oraz naprawa uszkodzeń nerwu wzrokowego. Po naszych zabiegach możliwa jest różnego rodzaju poprawa, a nasi dotychczasowi pacjenci doświadczyli następujących efektów*:

 • Wyostrzona ostrość widzenia
 • Zwiększona percepcja światła
 • Powiększone pole widzenia
 • Jaśniejsze widzenie w nocy
 • Zmniejszony oczopląs
 • Poprawa zeza

*Ważne jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdego leczenia, poprawa nie może być zagwarantowana. Prosimy o kontakt, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych usprawnień w konkretnym przypadku.

Nasz program leczenia w szczegółach

Rozwijamy i optymalizujemy nasze protokoły leczenia komórkami macierzystymi z koncepcją, że tylko bardzo kompleksowe rozwiązanie może pozwolić naszym pacjentom na prawdziwe korzyści z komórek macierzystych. Wierzymy, że stymulacja poprzez różne terapie jest niezbędna do wzmocnienia odpowiedzi regeneracyjnej komórek macierzystych. Zapewniamy szeroką gamę i duże ilości komórek macierzystych, aby dostosować się do stanu każdego pacjenta i zapewnić maksymalny potencjał regeneracyjny.

Nasze leczenie komórkami macierzystymi zaniku nerwu wzrokowego (ONA) polega na 6 do 8 prostych i minimalnie inwazyjnych wstrzyknięciach komórki macierzyste pochodzące z pępowiny. Komórki macierzyste są przeszczepiane za pomocą dwóch lub trzech różnych metod: dożylnie poprzez standardową kroplówkę IV, poprzez wstrzyknięcie śródszpikowe. Pacjenci w wieku powyżej 10 lat mogą również otrzymać dwa zastrzyki retrobulbarowe, aby lepiej ukierunkować nerwy wzrokowe.* Razem te 3 metody iniekcji pozwalają na zwiększenie skuteczności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i minimalnych niedogodności dla pacjenta.

*Nie wszyscy pacjenci mogą otrzymać zastrzyk retrobulbarowy. Lekarz prowadzący zadecyduje, czy jest to możliwe.

 • 15 do 23 dni pobytu
 • Wstrzyknięcia dożylne, śródszpikowe i retrobulbarowe
 • Komórki UCBSC / UCMSC
 • Codzienny program terapeutyczny
 • 120-400 milionów komórek
 • Program żywieniowy

Historie doświadczeń pacjentów

Dowiedz się więcej o pacjentach wcześniej leczonych protokołami z komórek macierzystych Beike. Rodziny uczestniczące w tych wpisach na blogu opowiadają o swoich historiach i przedstawiają własne spojrzenie na leczenie, w tym przemyślenia dotyczące codziennych terapii, samego wstrzyknięcia komórek macierzystych, jak również poprawy zauważonej w trakcie i po leczeniu.

List otwarty od mamy pacjenta

Mama Zofii napisała do nas informację zwrotną w formie listu i za jej zgodą postanowiliśmy podzielić się nią z Wami poniżej… Sophie urodziła się z Optic Nerve Hypoplasia, rzadką wadą genetyczną. W wieku trzech miesięcy zdiagnozowano u niej przewlekłą nieprogresywną encefalopatię, zwaną też porażeniem mózgowym, ma też padaczkę. O terapii …

Leczenie komórkami macierzystymi retinopatii barwnikowej doświadczenia pacjentów

U rumuńskiego pacjenta Ovidiu Simiona zdiagnozowano retinopatię barwnikową, schorzenie przyspieszające degenerację pola widzenia. Pacjenci z tym schorzeniem doświadczają coraz większej utraty wzroku i mogą czuć się tak, jakby patrzyli przez teleskop ze względu na ograniczony zakres widzenia. Poniżej znajduje się krótki wywiad opisujący podróż pacjenta od znalezienia leczenia komórkami macierzystymi …

Instruktor Jogi Kevin Naidoo Omawia Poprawę Wizji po Leczeniu Komórkami Macierzystymi (Wideo)

Kevin Naidoo, instruktor jogi z Saskatoon w Kanadzie, niedawno powrócił do domu z „przygody” jaką było leczenie zaniku nerwu wzrokowego (ONA) komórkami macierzystymi w Bangkoku w Tajlandii. ONA było spowodowane jaskrą, bedącą zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego, które może uszkodzić nerw wzrokowy. W jego leczeniu wykorzystano dorosłe komórki macierzyste i protokoły leczenia …

Jakość i ilość komórek macierzystych zapewniona

Opakowania do produktów z komórek macierzystych firmy Beike Biotechnology

Różne rodzaje komórek macierzystych dla różnych potrzeb

Beike dostarcza komórki macierzyste z dwóch odrębnych źródeł: krwi pępowinowej i tkanki pępowinowej. Próbki związane z pępowiną są oddawane przez zdrowe matki po normalnych porodach i wysyłane do laboratoriów Beike Biotech w celu przetworzenia.

Po zapoznaniu się z pełną informacją medyczną pacjenta, nasi lekarze zalecą, które źródło komórek macierzystych powinno być wykorzystane w leczeniu. Nasze protokoły leczenia mogą obejmować jeden lub wiele rodzajów komórek macierzystych w połączeniu w zależności od konkretnego stanu każdego pacjenta.

Najwyższe międzynarodowe standardy przetwarzania komórek macierzystych

Beike Biotechnology przetwarza własne dorosłe komórki macierzyste w swoich laboratoriach o międzynarodowej akredytacji. Firma posiada pełną kontrolę nad procesem przetwarzania i kontroli jakości wszystkich produktów z komórek macierzystych, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i najwyższą jakość.

Stammzellenbehandlungen Doktor

Filmy o pacjentach

Poniżej znajdują się wywiady wideo nagrane podczas leczenia komórkami macierzystymi Beike. Rodziny przedstawione w tych filmach opowiadają o swoich osobistych historiach i doświadczeniach z leczenia, w tym o zauważonej poprawie.

Poprawa wspomniana w tych filmach jest typowa, jednak nie gwarantuje, że u wszystkich pacjentów może wystąpić taka sama poprawa.

Dlaczego warto wybrać Beike na leczenie komórkami macierzystymi?

Doświadczenie: Z ponad dziesięcioletnią praktyką, masz pewność, że będziesz doradzany i leczony przez kompetentnych specjalistów.

Bezpieczeństwo: Wspierani przez akredytacje krajowych i międzynarodowych organów jesteśmy oddani dostarczaniu najwyższej możliwej jakości komórek macierzystych dla Twojej korzyści.

Różnorodność: Dostępnych jest wiele typów komórek macierzystych posiadających różne zdolności, aby dostosować się do specyficznego stanu każdego pacjenta. Nie stosujemy tego samego rodzaju komórek macierzystych u wszystkich pacjentów.

Ekstensywność: Codziennie dostarczany jest kompletny program terapii wspomagającej, aby stymulować świeżo przeszczepione komórki macierzyste pacjenta. Najlepszą poprawę można uzyskać tylko poprzez wspieranie swoich komórek macierzystych.

Wsparcie: Po leczeniu zapewniony jest pełny program kontrolny, w którym zostaniesz poproszony o wzięcie udziału w 1, 3, 6 i 12 miesiącu po leczeniu. Dostęp do naszego zespołu po zabiegu jest bardzo ważny, ponieważ możesz otrzymać dalsze porady, aby zmaksymalizować poprawę.

Główna siedziba firmy Beike-Biotechnology znajduje się w Shenzhen China.

Założona w lipcu 2005 roku, Shenzhen Beike Biotechnology jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i usługach technicznych technologii leczenia biologicznego strategicznych branż wschodzących.

Uzyskaj więcej informacji teraz


Najczęściej zadawane pytania dotyczące ONH/SOD

Referencje

 1. Tantai Zhao & Yunqin Li & Luosheng Tang et al. Protective effects of human umbilical cord blood stem cell intravitreal transplantation against optic nerve injury in rats. Graefes Arch Clin Exp Ophthalmol DOI 10.1007/s00417-011-1635-7.
 2. Yiming Huang & Volker Enzmann & Suzanne T. Ildstad. Stem Cell-Based Therapeutic Applications in Retinal Degenerative Diseases. Stem Cell Rev and RepDOI 10.1007/s12015-010-9192-8.
 3. Pinilla I, Martin Nieto J, Cuenca N. Stem Cell Potential Uses in Retinal Dystrophies. Arch Sic Esp Oftalmol 2007; 82: 127-128.
 4. Paul S. Baker and Gary C. Brown. Stem-cell therapy in retinal disease. Current Opinion in Ophthalmology 2009, 20:175–181.
 5. Isabel Zwart, Andrew J. Hill, Faisal Al-Allaf et al. Umbilical cord blood mesenchymal stromal cells are neuroprotective and promote regeneration in a rat optic tract model. Experimental Neurology 216 (2009) 439–448.
 6. Annegret Dahlmann-Noon et al. Current approaches and future prospects for stem cell rescue and regeration of retina and optic nerve. can J Ophthalmol 2010;45:333-41.
 7. Naoko Koike Kiriyama et al. Human cord blood stem cells can differentiate into retinal nerve cells. Acta Neurobiol Exp 2007, 67;359-365.
 8. Rubens Camargo SiqueiraI; Júlio Cesar Voltarelli; André Marcio Vieira Messias; Rodrigo Jorge. Possible mechanisms of retinal function recovery with the use of cell therapy with bone marrow-derived stem cells.