Polski
Deutsch
Español
Italiano
Română

Miesiąc świadomości krwi pępowinowej – dlaczego jest tak ważny?

⏲️3 min czytaj

Lipiec oznacza miesiąc świadomości krwi pępowinowej. Codziennie rodzi się około 360 000 dzieci, a ilość dostępnej krwi pępowinowej wzrosła gwałtownie w ciągu ostatniej dekady. Bankowość krwi pępowinowej staje się coraz popularniejszym wyborem dla przyszłych rodziców, z tejże bankowości mogą w przyszłości korzystać ich dzieci. Czym jest bankowość krwi pępowinowej i dlaczego jest przydatna?

Po pierwsze, komórki macierzyste można pobierać ze szpiku kostnego, pępowiny i krwi krążącej w organizmie. Komórki macierzyste pochodzące z krwi pępowinowej są najbardziej zróżnicowaną opcją wśród wyżej wymienionych. Mają one zdolność różnicowania się w ciele do określonych typów komórek i mogą zastępować uszkodzone komórki, zwiększać przepływ krwi do określonych obszarów i zmniejszać stan zapalny.

Główną zaletą komórek macierzystych uzyskanych z pępowiny nad tymi pobranymi ze szpiku kostnego jest fakt, że dawca nie musi być idealnie dopasowany aby komórki macierzyste mogły działać, jak ma to miejsce w przypadku przeszczepów szpiku kostnego. Pacjent może być niezwiązany z dawca, aby być do niego dopasowanym. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na etnicznie zróżnicowaną grupę dawców, ponieważ grupy mniejszościowe mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiednich dawców. Nie stanowi to jednak problemu w przypadku leczenia dorosłymi komórkami macierzystymi, ponieważ podczas przyjmowania dorosłych mezenchymalnych komórek macierzystych z krwi pępowinowej nie ma ryzyka wystąpienia choroby zwanej przeszczepem przeciw gospodarzowi (GVHD)

Wiele schorzeń, które można leczyć za pomocą komórek macierzystych, nadal występuje, pomimo łatwości w ich dawstwie oraz dostępności protokołów badawczych opracowanych w celu zwalczania tych chorób. W rzeczywistości wystarczy po prostu zachować pępowinę po urodzeniu dziecka i będzie to miało znaczący wpływ na czyjeś życie w przyszłości. Komórki macierzyste pochodzące z krwi pępowinowej można stosować do leczenia stanów takich jak między innymi jak: ataksja, porażenie mózgowe, ALS / MND, autyzm, dystrofia mięśniowa oraz w przypadku urazu rdzenia kręgowego.

Dzięki bogatej historii bycia pionierami w dziedzinie produkcji komórek macierzystych, badań i bankowości krwi pępowinowej, firma Beike Biotechnology angażuje się w ciągłe badania i znajdowanie rozwiązań dla chorób chronicznych przy użyciu właśnie bankowości krwi pępowinowej.

Aby otrzymać leczenie komórkami macierzystymi przy udziale dorosłych komórek macierzystych z krwi pępowinowej firmy Beike Biotech

złóż zapytanie