Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Leczenie komórkami macierzystymi porażenia mózgowego (CP)

Przywrócenie funkcji neurologicznych u pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu komórek macierzystych w połączeniu z rozległymi terapiami

Dlaczego terapia komórkami macierzystymi jest skuteczną metodą leczenia porażenia mózgowego

Dla pacjentów, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce dostępnych jest niewiele konwencjonalnych metod leczenia, które w większości skupiają się na pomocy pacjentom w radzeniu sobie z ich niepełnosprawnością. Jednak żadne konwencjonalne podejście nie może leczyć utraty funkcji neurologicznych spowodowanych przez pierwotny uraz mózgu. Terapia komórkami macierzystymi dla porażenia mózgowego (CP) ma zdolność do regeneracji i naprawy uszkodzonych komórek w mózgu, pomagając odwrócić objawy i umożliwiając pacjentom z porażeniem mózgowym poprawę.

Jak działa leczenie komórkami macierzystymi w przypadku CP?

Komórki macierzyste są odpowiedzialne za różnicowanie się w nowe komórki, gdy stare obumrą lub zostaną zranione. Są w stanie stać się skórą, krwią, mięśniami, kośćmi i nie tylko. Jedną z komórek, którą mogą się stać, są neurony w mózgu. To tworzenie nowych komórek jest źródłem uzdrowienia, odrastania i dalszego życia. Zabieg z użyciem komórek macierzystych (wstrzyknięcie do organizmu skoncentrowanych i silnych komórek macierzystych) jest w stanie pobudzić funkcje regeneracyjne organizmu. Zapewnia to dodatkowy impuls i pomaga w naprawie uszkodzonych komórek mózgowych, a także w tworzeniu nowych komórek, których potrzebuje organizm. W przypadku schorzeń neurologicznych najważniejszym obszarem, do którego należy wysłać komórki macierzyste jest mózg, gdzie mogą one pomóc w budowie nowych neuronów dla prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Potencjalne mechanizmy przeszczepiania komórek macierzystych to:

 1. zmniejszenie reakcji zapalnej, uniknięcie wtórnych zmian w mózgu
 2. różnicowanie się w astrocyty, mikroglej, oligodendrocyty, komórki neuronland glia, które mogą być dobre dla osłonki mielinowej, regeneracji aksonów, przekazywania impulsu nerwowego
 3. wytwarzanie cytonkin i czynników wzrostu, takich jak czynnik neurotroficzny pochodzenia glejowego (GDNF), czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego (BDNF), czynnik wzrostu nerwów (NGF), neurotrohina 3 (NT-3), neurotrohina 4/5 (NT 4/5), które wspomagają neuroprotekcję mózgu
 4. generowanie wzrostu nowych naczyń, zwiększając w ten sposób dostarczanie tlenu i składników odżywczych do zranionej i niedotlenionej tkanki; oraz
 5. zmniejszenie wewnętrznej apoptozy komórek

Możliwa poprawa po terapii komórkami macierzystymi dla porażenia mózgowego

Celem leczenia jest wspieranie gojenia się pierwotnego urazu mózgu w celu przywrócenia funkcji neurologicznych. Możliwe są więc różnego rodzaju poprawy po naszym leczeniu. Większość pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, którzy zostali poddani leczeniu przez Beike, wykorzystując połączenie terapii komórkami macierzystymi i rehabilitacji, wykazało widoczne oznaki poprawy, zwłaszcza w przypadku tych objawów*:

 • Spastyczność
 • Zakres ruchu
 • Mowa
 • Chodzący
 • Saldo
 • Połykanie
 • Nauka
 • Zaburzenia nastroju
 • Kontrola głowy
 • Ślinienie się i apetyt

*Ważne jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdego leczenia, poprawa nie może być zagwarantowana. Prosimy o kontakt, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych usprawnień w konkretnym przypadku.

Nasz program leczenia w szczegółach

Beike jest niepodobny do żadnego innego dostawcy leczenia komórkami macierzystymi na świecie, powód? Od 2005 roku rozwijamy i optymalizujemy nasze protokoły leczenia komórkami macierzystymi, kierując się koncepcją, że tylko bardzo kompleksowe rozwiązanie może pozwolić naszym pacjentom na prawdziwe korzyści z komórek macierzystych. Wierzymy, że stymulacja poprzez różne terapie jest niezbędna do wzmocnienia odpowiedzi regeneracyjnej komórek macierzystych, dlatego nasze protokoły obejmują codzienne terapie wspierające komórki macierzyste. Wreszcie, zapewniamy szeroką gamę i duże ilości komórek macierzystych, aby dostosować się do stanu każdego pacjenta i zapewnić maksymalny potencjał regeneracyjny.

Nasz program terapii komórkami macierzystymi w przypadku porażenia mózgowego polega na 6 do 8 prostych i minimalnie inwazyjnych iniekcjach komórek macierzystych pochodzących z pępowiny. Komórki macierzyste przeszczepiane są dwiema odrębnymi metodami: drogą dożylną przy użyciu standardowego systemu kroplówek oraz poprzez iniekcję śródszpikową wykonywaną po nakłuciu lędźwiowym. Te dwie metody podawania pozwalają na zwiększenie skuteczności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i minimalnych niedogodności dla pacjenta.

 • 15 do 23 dni pobytu
 • Zastrzyki dożylne i śródszpikowe
 • Komórki UCBSC / UCMSC
 • Codzienny program terapeutyczny
 • 120-400 milionów komórek
 • Program żywieniowy

Historie doświadczeń pacjentów

Dowiedz się więcej o pacjentach wcześniej leczonych protokołami z komórek macierzystych Beike. Rodziny uczestniczące w tych wpisach na blogu opowiadają o swoich historiach i przedstawiają własne spojrzenie na leczenie, w tym przemyślenia dotyczące codziennych terapii, samego wstrzyknięcia komórek macierzystych, jak również poprawy zauważonej w trakcie i po leczeniu.

List otwarty od mamy pacjenta

Mama Zofii napisała do nas informację zwrotną w formie listu i za jej zgodą postanowiliśmy podzielić się nią z Wami poniżej… Sophie urodziła się z Optic Nerve Hypoplasia, rzadką wadą genetyczną. W wieku trzech miesięcy zdiagnozowano u niej przewlekłą nieprogresywną encefalopatię, zwaną też porażeniem mózgowym, ma też padaczkę. O terapii …

Q&A – Terapia komórkami macierzystymi w porażeniu mózgowym

Od pierwszego dnia cały personel sprawił, że czuliśmy się bardzo komfortowo. Nasz pacjent Subir wraz z tatą przez 23 dni poddawali się naszemu protokołowi terapii komórkami macierzystymi. Podczas ich pobytu usiedliśmy z nimi, aby dowiedzieć się więcej o stanie Subira i ich doświadczeniach w naszym ośrodku w Bangkoku, w Tajlandii. …

Niesamowite rezultaty po 3 miesiącach terapii komórkami macierzystymi dla CP

Ava i jej mama przyjechały do Tajlandii w lutym 2022 roku. Po 23 dniach leczenia wrócili do Szwajcarii bardzo pewni, że poprawa przyjdzie wkrótce. 3 miesiące później mama Avy skontaktowała się z nami i podzieliła się wszystkimi wspaniałymi wiadomościami o swojej córce, własnymi słowami oto co ma do powiedzenia… Będziemy …

Jakość i ilość komórek macierzystych zapewniona

Opakowania do produktów z komórek macierzystych firmy Beike Biotechnology

Różne rodzaje komórek macierzystych dla różnych potrzeb

Beike dostarcza komórki macierzyste z dwóch odrębnych źródeł: krwi pępowinowej i tkanki pępowinowej. Próbki związane z pępowiną są oddawane przez zdrowe matki po normalnych porodach i wysyłane do laboratoriów Beike Biotech w celu przetworzenia.

Po zapoznaniu się z pełną informacją medyczną pacjenta, nasi lekarze zalecą, które źródło komórek macierzystych powinno być wykorzystane w leczeniu. Nasze protokoły leczenia mogą obejmować jeden lub wiele rodzajów komórek macierzystych w połączeniu w zależności od konkretnego stanu każdego pacjenta.

Najwyższe międzynarodowe standardy przetwarzania komórek macierzystych

Beike Biotechnology przetwarza własne dorosłe komórki macierzyste w swoich laboratoriach o międzynarodowej akredytacji. Firma posiada pełną kontrolę nad procesem przetwarzania i kontroli jakości wszystkich produktów z komórek macierzystych, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i najwyższą jakość.

Stammzellenbehandlungen Doktor

Filmy o pacjentach

Poniżej znajdują się wywiady wideo nagrane podczas leczenia komórkami macierzystymi Beike. Rodziny przedstawione w tych filmach opowiadają o swoich osobistych historiach i doświadczeniach z leczenia, w tym o zauważonej poprawie.

Poprawa wspomniana w tych filmach jest typowa, jednak nie gwarantuje, że u wszystkich pacjentów może wystąpić taka sama poprawa.

Dlaczego warto wybrać Beike na leczenie komórkami macierzystymi?

Doświadczenie: Z ponad dziesięcioletnią praktyką, masz pewność, że będziesz doradzany i leczony przez kompetentnych specjalistów.

Bezpieczeństwo: Wspierani przez akredytacje krajowych i międzynarodowych organów jesteśmy oddani dostarczaniu najwyższej możliwej jakości komórek macierzystych dla Twojej korzyści.

Różnorodność: Dostępnych jest wiele typów komórek macierzystych posiadających różne zdolności, aby dostosować się do specyficznego stanu każdego pacjenta. Nie stosujemy tego samego rodzaju komórek macierzystych u wszystkich pacjentów.

Ekstensywność: Codziennie dostarczany jest kompletny program terapii wspomagającej, aby stymulować świeżo przeszczepione komórki macierzyste pacjenta. Najlepszą poprawę można uzyskać tylko poprzez wspieranie swoich komórek macierzystych.

Wsparcie: Po leczeniu zapewniony jest pełny program kontrolny, w którym zostaniesz poproszony o wzięcie udziału w 1, 3, 6 i 12 miesiącu po leczeniu. Dostęp do naszego zespołu po zabiegu jest bardzo ważny, ponieważ możesz otrzymać dalsze porady, aby zmaksymalizować poprawę.

Główna siedziba firmy Beike-Biotechnology znajduje się w Shenzhen China.

Założona w lipcu 2005 roku, Shenzhen Beike Biotechnology jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i usługach technicznych technologii leczenia biologicznego strategicznych branż wschodzących.

Uzyskaj więcej informacji teraz


Najczęściej zadawane pytania dotyczące porażenia mózgowego i komórek macierzystych

Referencje

 1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
 2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
 3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
 4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
 5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
 6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
 7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
 8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.