Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Sześć zabiegów z użyciem komórek macierzystych dla sióstr, u których zdiagnozowano ataksję

⏲️3 min czytaj
Sara podczas pobytu w lipcu 2022 r.

Clémence i Sarah, siostry w wieku 29 i 31 lat, cierpią na ataksję okulomotoryczną typu 2. Zostali zdiagnozowani w 2001 roku i już wtedy doświadczali drobnych problemów z równowagą, które stopniowo się pogarszały.

Jak podaje mama dziewczynek: „W obliczu bezczynności francuskiej medycyny w 2012 roku szukaliśmy na całym świecie leczenia, które mogłoby uratować jej córki. Spora liczba zabiegów z użyciem komórek macierzystych z krwi pępowinowej była reklamowana w internecie, szczególnie w Chinach. Skontaktowaliśmy się z Beike Biotech po wybraniu tej, która wydawała się być najpoważniejsza. Przedstawicielka skontaktowała się z nami i nawiązała kontakt z pacjentami, którzy skorzystali z leczenia. To było kluczowe dla naszej decyzji o wyborze Beike.

Od 2012 roku Clémence przeszła sześć zabiegów w Bangkoku w Tajlandii. Spotkała się ze specjalistą, który potwierdził tak zwany przez nich „cud”. Od tego czasu zrobiła niesamowite postępy, a skutki jej choroby zniknęły lub zostały znacznie ograniczone. Clémence od początku sesji terapeutycznych poczyniła znaczne postępy i zyskała wiele umiejętności motorycznych. Jej zaawansowanie pozwala jej za każdym razem znaleźć lepszą równowagę i chodzić. Postępy trwają zazwyczaj 6 miesięcy.

Co do Sary, właśnie miała swoje trzecie leczenie. Poczyniła znaczne postępy w zakresie drobnych umiejętności motorycznych, chodzenia i równowagi za pierwszym razem.

Według rodziny leczenie działa jak lekarstwo, ale nie leczy. Zamiast tego należy pozwolić pacjentom na kilkumiesięczny powrót do zdrowia, jednocześnie wzmacniając ich ciało i umysł. Cały zespół wychodzi ponad to, aby upewnić się, że nasi pacjenci mają najlepszy możliwy pobyt.

Sarah ostatnio wróciła do naszej placówki w lipcu 2022 roku na kolejny zabieg i miesiąc później postęp był widoczny. Lepsza równowaga – Sara może teraz stać bez nadepnięcia na trawę), ma płynniejszy chód i mniej się męczy. Nadal będzie uczęszczać na rehabilitację ruchową i funkcjonalną zalecaną przez naszych lekarzy.

Potrzeba szczególnego rodzaju kobiety, by dzielić się ze światem postępami swoich dzieci. Jesteśmy wdzięczni tym matkom i mamy nadzieję, że będą nadal dzielić się z nami swoimi zachęcającymi historiami podczas naszej wspólnej pracy.

Referencje

  1. Human Umbilical Cord Blood Derived Mononuclear Cell Transplantation Case Series of 30 Subjects with Hereditary Ataxia
  2. Hyun-Jung Park,Giyoon Bang, Bo Ra Lee, Hyun Ok Kim, and Phil Hyu Lee. Neuroprotective Effect of Human Mesenchymal Stem Cells in an AnimalModel of Double Toxin-Induced Multiple System Atrophy Parkinsonism. Cell Transplantation, Vol. 20, pp. 827–835, 2011.
  3. Zhongling Feng & Feng Gao. Stem Cell Challenges in the Treatment of Neurodegenerative Disease. CNS Neuroscience & Therapeutics 00 (2011) 1–7.
  4. You-Kang Chang, Ming-Hsiang Chen, Yi-Hung et al. Mesenchymal stem cell transplantation ameliorates motor function deterioration of spinocerebellar ataxia by rescuing cerebellar Purkinje cells.
  5. Kevin Kemp,Elizabeth Mallam, Kelly Hares, Jonathan Witherick, Neil Scolding, and Alastair Wilkins. Mesenchymal Stem Cells Restore Frataxin Expression and Increase Hydrogen Peroxide Scavenging Enzymes in Friedreich Ataxia Fibroblasts.