Polski
Italiano
Română

Leczenie Komórkami Macierzystymi Urazu Rdzenia Kręgowego Sue Jordaan

⏲️6 min czytaj

Poniżej znajduje się niedawno przeprowadzony wywiad (1/14/2015) pomiędzy międzynarodowym przedstawicielem Beike a Sue.

Proszę opisac swój stan fizyczny przed leczeniem komórkami macierzystymi. Co czułaś lub czego nie czułaś?

Przed leczeniem komórkami macierzystymi miałam niewielki poziom równowagi i brak kontroli pęcherza. Nie mogłam długo siedzieć, a moje nogi przez większość czasu były spuchnięte i zimne. Nie miałam czucia od pasa w dół.

Jak dowiedziałas się o terapii komórkami macierzystymi? Co myślisz o tej technologii? Czy miałas jakieś obawy lub nadzieje?

Właściwie to mój lekarz wspomniał o leczeniu komórkami macierzystymi… więc zaczęłam od poszukiwania informacji i natknąłam się na BBH w Tajlandii oraz na klinikę w Panamie. Po przejrzeniu wszystkich opcji i w oparciu o dobre opinie od mojego przedstawiciela Beike wybrałam Better Being Hospital. Moim głównym zmartwieniem była komunikacja i odmienna kultura, ale po pierwszym dniu w którym się skomunikowaliśmy, uspokoiłam się… To była moja pierwsza podróż i musiałam poradzić sobie z moją niepełnosprawnością. Odkąd przybyliśmy do Bangkoku, otrzymaliśmy ciepłe powitanie i światowej klasy obsługę… nasze 40 dni w Bangkoku były jak życie pośród bliskiej rodziny.

Co sądzisz o Beike? Co sprawiło, że wybrałaś komórki macierzyste Beike jako opcję leczenia?

Beike było moją pierwszą opcją. Wszystkie przekazane mi wcześniej informacje były na tyle pomocne, że mój umysł był gotowy.
Firma Beike zdecydowanie przekazała najwięcej informacji zwrotnych, szczegółowych informacji, nie wspominając nawet o obsłudze klienta od pierwszego do ostatniego e-maila. Nadal sprawdzaja co u mnie słychać.

Jakie były Twoje oczekiwania dotyczące leczenia przed wyjazdem do Tajlandii? Co konkretnie miałaś nadzieję osiągnąć?

Moim oczekiwaniem było uzyskanie poprawionej równowagi, kontroli nad pęcherzem i uzyskaniem czucia. Otrzymałam o wiele więcej ! Równowaga, czucie w pachwinie i górnej części nóg, ruch w mojej górnej części nóg oraz możliwość wykonywania silnego ruchu biodrami.

Jakiego były pierwsze dni po przyjeździe? Czy było wygodnie, komfortowo etc?

W dniu przyjazdu byłam bardzo przestraszona, ale uspokoił mnie dobrze zorganizowany szpital i jego personel. Nastepnego dnia wyjaśniono mi wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzących tygodni oraz programu leczenia. Dla mnie, osoby niepełnosprawnej, która nigdy wcześniej nie podróżowała była to niesamowita podróż. Tak wiele z niej wyniosłam.

Co sądzisz o szpitalu Better Being i personelu Beike/BBH?

Pracownicy są doprawdy światowej sławy…nie tylko przyjaźni, ale na wszelkie sposoby pomocni, od sprzątaczek po lekarzy. Widziałam ich nie tylko jako lekarzy i pielęgniarki, ale także jako przyjaciół.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat kompleksowego podejścia do leczenia, w tym do medycyny funkcjonalnej i odżywiania w połączeniu z terapią komórkową?

Komórki macierzyste i medycyna funkcjonalna wprowadziły ogromną różnicę w moim życiu, od odżywiania po różne formy terapii, wszystko to zmieniło mój sposób myślenia i życia w bardziej zdrowym stylu.

Opisz proszę czas pomiędzy zabiegami aż do pierwszych zauważalnych wyników. Jakie to były wyniki? Ile czasu to zajęło? Co dzieję się teraz?

Zaczęłam od równowagi, a skończyłam z równowagą i czuciem, minęło 6 miesięcy i moje palce poruszają się od czasu do czasu. Górna część mojego ciała znów jest połączona z dolną. Od czasu leczenia nie miałam żadnych infekcji dróg moczowych, mam również większą kontrolę nad pęcherzem i odczuwam kiedy jest pełny. Poprawił się również mój ruch jelit i od tego czasu nie miałam żadnego związanego z nim wypadku. Dzięki obecnej poprawie moje życie jako samotnej matki stało się o wiele bardziej znośne i znów mogę żyć.

Moim planem na przyszłość jest zdobycie funduszy na stymulator zewnątrzoponowy. Kiedy mogłam osiągnąć taką poprawę w tak krótkim czasie, mogę sobię tylko wyobrazić do jakich rezultatów mógłby doprowadzić mnie stymulator. Minęło już 16 miesięcy od mojego urazu rdzenia kręgowego, a ja nie zaszłabym tak daleko bez leczenia i komórek macierzystych otrzymanych od szpitala BBH i Beike Biotechnology.

Czy jest jeszcze coś czym chciałabyś się podzielić?

Chciałabym podziękować Beike i pracownikom BBH, oni są najlepsi!

Zauważyłam również, że w Republice Południowej Afryki nie istnieje słowo „rehabilitacja” i gdyby ktokolwiek wiedział o Beike i BBH uczyniłoby to ogromną różnicę dla większej grupy ludzi nie tylko w RPA, ale całej Afryki. Gdyby tylko ludzie wiedzieli o połączeniu pomiędzy ciałem i umysłem oraz medycynie funkcjonalnej. Nauczyłam się więcej w ciągu 40 dni w BBH niż przez całe życie w RPA.

Mam nadzieję, że w przyszłości, dzięki historii mojego sukcesu, informacja rozprzestrzeni się po Afryce razem z nadzieją na lepszą przyszłość i lepsze życie.

Ponieważ miałam na tyle szczęścia, aby uzyskać leczenie w pierwszym roku od czasu doznania urazu, myślę, że byłabym doskonałą kandydatką do stymulacji zewnątrzoponowej.

Jestem pewna, że w nadchodzącym czasie doświadczę większej poprawy.

Poprawa Sue stanowi wspaniałe przypomnienie, o tym jak daleko zaszliśmy w badaniach nad urazami rdzenia kręgowego i jak wiele jeszcze musimy dokonać. Stymulacja zewnątrzoponowa to ogromny przełom, który daje pacjentom nową nadzieję. Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z Sue w Bangkoku w celu potencjalnego leczenia stymulacją zewnątrzoponową.

Od wszystkich w Beike Biotechnology i Better Being Hospital: Życzymy Sue i jej rodzinie dalszych sukcesów, szczęścia i poprawy jakości życia.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz, jest zainteresowany terapią komórkami macierzystymi lub stymulacją zewnątrzoponową

Proszę kliknij tutaj!

Referencje

  1. Eva Sykova, Alesˇ Homola, Radim Mazanec et al. Autologous Bone Marrow Transplantation in Patients With Subacute and Chronic Spinal Cord Injury. Cell Transplantation, Vol. 15, pp. 675–687, 2006.
  2. Karina T. Wright, Wagih El Masri, Aheed Osman et al. Bone Marrow for the Treatment of Spinal Cord Injury: Mechanisms and Clinical Application. 10.1002/stem.stem.570.
  3. Sheng-Li Hu; Hai-Shui Luo; Jiang-Tao Li. Functional recovery in acute traumatic spinal cord injury after transplantation of human umbilical cord mesenchymal stem cells. Crit Care Med 2010 Vol. 38, No. 11.
  4. Fukuki Saito, MD, Toshio Nakatani, MD, Masaaki Iwase et al. Spinal Cord Injury Treatment With Intrathecal Autologous Bone Marrow Stromal Cell Transplantation: The First Clinical Trial Case Report J Trauma. 2008;64:53–59.
  5. Karen Minassian, Ursula Hofstoetter, Keith Tansey, Winfried Mayra. Neuromodulation of lower limb motor control in restorative neurology.