Polski
Deutsch
English
Français
Română

Dziecko Cierpiące na Anoksję Zmierza w Kierunku Poprawy

⏲️2 min czytaj

Często w szpitalu dostepujemy przywileju bycia świadkami poprawy, której doświadczaja nasi pacjenci objęci leczeniem komórkami macierzystymi, jeszcze przed ich wypisem. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą czekać na pierwsze oznaki poprawy od trzech do dziewięciu miesięcy. Jednak nie w przypadku Arthura Salvadora Da Silvy.

Arthur urodził się w południowej Brazylii i pomimo faktu, że miał tylko 8 miesięcy, zespół medyczny Beike Biotechnology zatwierdził jego leczenie komórkami macierzystymi. 16 grudnia przybyli do Bangkoku. Jego ojciec Rodrigo, dał jasno do zrozumienia lekarzom i pracownikom szpitala, że jego głównym celem jest, danie jego małemu chłopcu szansy na poprawę jego jakości życia, nawet kosztem czasu spędzonego z rodziną w Ameryce Południowej w Święta Bożego Narodzenia.

Leczenie komórkami macierzystymi było bożonarodzeniowym cudem

Na szczęście dla Rodrigo, święta które spędził w Tajlandii mogą być chyba najbardziej godne zapamiętania, ponieważ stan Arthura zaczął poprawiać się w sposób, który lekarze z Brazylii uznali za nie do pomyślenia. Dla niego był to „świąteczny cud” i nie mógł być bardzie zadowolony z wyników.

Mały Arthur cierpi na Anoksję która rozwinęła się w wyniku komplikacji podczas porodu i która poważnie zmieniła jego życie. Wkrótce po swoim urodzeniu, miał trudności ze snem, godzinami płakał i nie mógł utrzymać prosto szyi. Brazylijscy lekarze zapewniali zaniepokojonych członków rodziny, że nic nie można zrobić i że każda próba znalezienia rozwiązania byłaby daremna. Na szczęście Rodrigo postanowił raczej słuchać swego serca.

Tydzień przed odlotem Arthur mógł już lepiej spać, lepiej kontrolować swoje napady złości i utrzymywać równowagę szyi. Kombinacja komórek macierzystych i doskonała praca wykonana przez terapeutów z zakresu fizykoterapii i terapii zajęciowej z Better Being Hospital, działały jak katalizator w ożywczej poprawie naszego młodego pacjenta.

Teraz nastąpił czas powrotu do ojczyzny i pokazania matce Artura i wszyskim innym przyjaciołom i bliskim pierwsze oznaki poprawy, których już doświadczył. W stosownym czasie, mamy nadzieję, że będziemy mieli zaszczyt zobaczyć, jak Arthur przechodzi drugie leczenie komórkami macierzystymi w szpitalu Better Being. Wszyscy będziemy czekać z otwartymi ramionami na jego i jego ojca.