Polski
Deutsch
Italiano
Română
Русский
繁體中文

Życie Pacjenta z Porażeniem Mózgowym Flynna po Leczeniu Komórkami Macierzystymi (Wideo)

⏲️4 min czytaj

Flyn Rigby jest 13-letnim chłopcem z Cairns w Australii który urodził się 16 tygodni przed terminem. Jego rodzice zauważyli, że każdy etap rozwoju Flynna był opóźniony. W szczególności wpłynęło to na jego umiejętności motoryczne i mowę. Na konsultacjach z lekarzami i specjalistami u Flynna zdiagnozowano porażenie mózgowe.

 Jenni i Frazer Rigby byli jednak zbyt zdeterminowani aby znaleźć rozwiązanie. Po przeprowadzeniu rozległych badań na temat choroby ich syna zdecydowali, że terapia komórkami macierzystymi będzie najskuteczniejsza. Oczekiwania od pierwszego leczenia komórkami macierzystymi były takie, aby Flynn był w stanie mówić, czego nie był w stanie zrobić w wieku 9 lat.

Po przejściu terapii komórkami macierzystymi z Beike Biotechnology w szpitalu Qinqdao w 2011 roku, Flyn był w stanie mówić po raz pierwszy w życiu . Jego rodzina była tak zadowolona z wyników leczenia, że wrócili po drugą rundę terapii komórkami macierzystymi w Better Being Hospital w lipcu 2014 roku.

Po roku przeprowadziliśmy wywiady z rodzicami Flynna, aby zobaczyć, jak sobie radzi.

Dlaczego wybraliście Beike jako opcję leczenia?

W zeszłym roku wybraliśmy Beike, mając na uwagę fakt poprzedniej terapii która odbyła się w 2011 w Chinach i z której wyników byliśmy bardzo zadowoleni. Z pewnością chcielibyśmy powrócić do Better Being Hospital po więcej terapii w przyszłości.

Czy organizowaliście zbiórkę charytatywną na leczenie?

Nasze ubezpieczenie medyczne nie pokrywało żadnych kosztów. Zebraliśmy fundusze na dwa zabiegi dla Flynna w Chinach i Tajlandii. Dołączyliśmy do grupy australijskich rodzin The Developing Foundation, której członkowie posiadają ukochaną osobę cierpiącą z powodu uszkodzenia mózgu. Dzięki tej grupie mogliśmy zebrać fundusze i organizować imprezy charytatywne. Za pierwszym razem poprzez organizowanie loterii, noce aukcyjne, spacery i zbieranie funduszy online, zebraliśmy 48 000$ (AUD), a za drugim 30 000$ (AUD) (dolary australijskie).

Ile czasu minęło, zanim dostrzegliście różnicę zachodzącą u Flynna?

Flynn od czasu kiedy skończył leczenie i wrócił do domu, zaczął poprawiać swoją koncentracje, język, nawiązywanie kontaktu wzrokowego i rozwój umiejętności motorycznych. Pomimo upływu 12 miesięcy proces poprawy postępuje.

Jak miewa się obecnie Flynn? Z jego fanpage’a na Facebooku dowiedzieliśmy się, że lubi biegać. Czy zaszły jakieś inne zmiany tego typu?

Mowa Flynna jest znacznie wyraźniejsza. Potrafi wypowiadać dłuższe zdania i jest w stanie lepiej odpowiadać na pytania. Jego zdolność rozumienia tego co czyta i co się do niego mówi jest również poprawiona. Jego pisanie również uległo poprawie. Czynności takie jak pływanie i bieganie podkreślają znaczny postęp umiejętności motorycznych Flynna. Potrafi utrzymywać kontakt wzrokowy dłużej podczas komunikowania się z innymi. Flynn jest w stanie koncentrować się o wiele lepiej niż dotychczas oraz może skupić się bardziej na zadaniach w szkole i życiu codziennym. Kolejną znaczącą poprawą jest jego poprawa poczucia humoru i interakcji społecznej.

Jakie są twoje plany na przyszłość?

Flynn pod koniec tego roku ukończy szkołę podstawową. W przyszłym roku rozpocznie naukę w Liceum Ogólnokształcącym, gdzie mamy nadzieję, będzie nadal doskonalił swoją wiedzę akademicką, niezależność i umiejętności społeczne, tak aby mógł być funkcjonującym członkiem społeczeństwa w swoim dorosłym życiu.

WIDEO: Flynn Rigby | Świadectwo

Rodzina Rigby przetrwała dzięki zbiórce funduszy na dwie rundy leczenia komórkami macierzystymi i cieszemy się, że terapia komórkami macierzystymi nadal pomaga Flynnowi.

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z terapii komórkami macierzystymi w leczeniu porażenia mózgowego.

Zapytaj teraz

Rodzice Flynna udostępnili nam film, na którym chłopiec czyta historię którą napisał na iPdzie. Kliknij poniższy link, aby zobaczyć, jak poprawił się jego stan w ubiegłym roku. https://www.facebook.com/228843420461166/videos/vb.228843420461166/1050519858293514/

Referencje

  1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
  2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
  3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
  4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
  5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
  6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
  7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
  8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.