Polski
Deutsch
Español
Italiano
Română
繁體中文

Komórki Macierzyńskie Dają Pacjentce Juliet Szansę na Życie (Wideo)

⏲️3 min czytaj

Wyobraź sobie, że powoli tracisz równowagę, odczuwasz słabość swoich mięśni i zwiększony poziom zmęczenia. Wyobraź sobie, że lekarz powiedział ci, że nie będziesz w stanie wykonywać codziennych zadań, które normalnie można  wykonać tak łatwo. Dla Juliet Govender rezydentki RPA, tak wyglądała rzeczywistość.

Rok 2010 był rokiem w którym Juliet po raz pierwszy doświadczyła tych objawów. Zauważyła, że ma trudności z równowagą, chodzeniem , mową i opadającymi powiekami. Po błędnej diagnozie, stan zdrowia Julii pogorszył się do tego stopnia, że do końca 2013 nie była w stanie wejść po schodach i chodzić bez pomocy. Skonsultowała się z innymi neurologiem, który zdiagnozował u niej ataksję móżdżkowo-rdzeniową typu pierwszego.

Ataksja móżdżkowo-rdzeniowa jest chorobą genetyczną, która należy do grupy chorób degeneracyjnych i progresywnych z wieloma jej typami. Powstaje z powodu recesywnego lub dominującego genu. Neurolog może przeprowadzić diagnozę za pomocą badania fizycznego, wywiadu rodzinnego i skanu mózgu i kręgosłupa za pomocą rezonansu magnetycznego. Typowe objawy to postepującą niestabilność chodu, niezdolność do koordynowania ruchów i niezrozumiała mowa. Pacjent na ogół traci kontrolę fizyczną na pewien czas, nie tracąc przy tym kontroli umysłu.

Napędzana gorącym pragnieniem odzyskania niezależności oraz odmową uznania faktu, że nie ma metod leczenia ataksji, Juliet i jej mąż odkryli Beike Biotechnology. W słowach Julii „po raz pierwszy była nadzieja.”

W lipcu Juliet przeszła leczenie w Better Being Hospital, ponieważ była w stanie niemalże natychmiast zauważyć różnicę. Juliet „przyjechała w piątek… do soboty (ona) była w stanie przejść przez korytarz”. Wraz z mężem są zachwyceni postępem, jaki do tej pory zobaczyli. Informowali na bieżąco swoją rodzinę, która była „zadziwiona zmianą”. Dało im to nowe poczucie nadziei, którego nigdy wcześniej nie mieli. Juliet uważa, że terapia komórkami macierzystymi jest „najlepszą decyzja, jaką możesz dla siebie podjąć. Najlepszy dar, jaki możesz sobie dać”

WIDEO: Juliet Govender | Świadectwo

W Beike Biotechnology wierzymy w zapewnienie naszym pacjentom w Better Being Hospital podejścia opartego na medycynie funkcjonalnej. Obejmuje to żywienie, terapię zajęciową i fizykoterapię w połączeniu z terapią komórkami macierzystymi celem osiągnięcia najlepszych wyników.

Po więcej informacji dotyczących ataksji i pomocy jaką może stanowić leczenie komórkami macierzystymi

Zapytaj tutaj

Referencje

  1. Human Umbilical Cord Blood Derived Mononuclear Cell Transplantation Case Series of 30 Subjects with Hereditary Ataxia
  2. Hyun-Jung Park,Giyoon Bang, Bo Ra Lee, Hyun Ok Kim, and Phil Hyu Lee. Neuroprotective Effect of Human Mesenchymal Stem Cells in an AnimalModel of Double Toxin-Induced Multiple System Atrophy Parkinsonism. Cell Transplantation, Vol. 20, pp. 827–835, 2011.
  3. Zhongling Feng & Feng Gao. Stem Cell Challenges in the Treatment of Neurodegenerative Disease. CNS Neuroscience & Therapeutics 00 (2011) 1–7.
  4. You-Kang Chang, Ming-Hsiang Chen, Yi-Hung et al. Mesenchymal stem cell transplantation ameliorates motor function deterioration of spinocerebellar ataxia by rescuing cerebellar Purkinje cells.
  5. Kevin Kemp,Elizabeth Mallam, Kelly Hares, Jonathan Witherick, Neil Scolding, and Alastair Wilkins. Mesenchymal Stem Cells Restore Frataxin Expression and Increase Hydrogen Peroxide Scavenging Enzymes in Friedreich Ataxia Fibroblasts.