Polski
中文繁體
Deutsch
English
Română

Dorosłe Komórki Macierzyste Przywracają Utracony Wzrok Trelle – Pacjentce Dotkniętej Zanikiem Nerwu Wzrokowego (ONA) (Wideo)

⏲️4 min czytaj

Po wypadku samochodowym który miał miejsce w 8 klasie, u Trelle Dandridge z Teksasu doszło do wykształcenia się zaniku nerwu wzrokowego (ONA), który w ciągu kilku lat spowodował pogorszenie jej widzenia, do momentu, w którym musiała zrezygnować ze swojej wymarzonej pracy.

ONA jest łagodnym lub ciężkim uszkodzeniem nerwu wzrokowego, które może niekorzystnie wpływać na widzenie centralne, widzenie peryferyjne i widzenie kolorów.

W przypadku Trelle, doznała ona urazu głowy w wypadku samochodowym i wkrótce doświadczyła dziwnego uczucia. „(Zauważyłam), że moja głowa była bardzo, bardzo duża, duża ponad normę. Moja mama i siostra, które także brały udział w wypadku samochodowym twierdziły, że wszystko wyglądało dobrze poza kawałkami szkła.” Jej matka, pielęgniarka, monitorowała ją i wszystko wydawało się w porządku, dopóki jej matka nie uświadomiła sobie, że Trelle nie zauważyła, kiedy matka odeszła od niej w sklepie spożywczym. To spowodowało jej zaniepokojenie i Trelle natychmiast poddała się badaniom pola widzenia. Przez następne pięć do sześciu lat robiła także badania takie jak punkcja kręgosłupa, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, EEG, testy genetyczne na Uniwersytecie Johna Hopkinsa, terapie sterydowe i niezliczone inne rodzaje testów. Podczas gdy to wszystko dało jej wiedzę o swojej chorobie, panował konsensus, że niewiele można w tym przypadku zrobić.

Trelle zaczął szukać sposobu leczenia

Jej utrata wzroku nie była nagła, ale z czasem postępowała. „Najpierw zaczęłam tracić wzrok w obszarze peryferyjnym. Był to bardzo powolny i stopniowy proces. Wciąż byłam w stanie normalnie uczestniczyć w zajęciach sportowych i szkolnych w liceum. Po ukończeniu szkoły średniej miałam pierwszą utratę wzroku.” Ta progresja trwała około 10 lat, aż „straciła wszystko” i była całkowicie ślepa. To wtedy Trelle rozpoczęła badania nad terapią komórkami macierzystymi.

Tkanka nerwu wzrokowego odrastała

Od 2013 roku Trelle odbyła dwie podróże za granicę w ramach protokołów terapii dorosłymi komórkami macierzystymi firmy Beike. Raz w Chinach, a ostatnio w Better Being Hospital w Bangkoku w Tajlandii. Rezultatem była poprawa ostrości wzroku, od niewidzenia niczego do możliwości wykrycia światła. Odwiedziła również neurooftamologa, który mierzył wzrost jej nerwów wzrokowych przed i po pierwszym leczeniu komórkami macierzystymi i był w stanie zmierzyć wzrost tkanki nerwu wzrokowego w obu jej nerwach.

„ Posiadam większą percepcję światła i w niektórych sytuacjach z odpowiednim oświetleniem jestem w stanie widzieć sylwetki ludzi,” powiedziała Trelle. „To dla mnie olbrzymia poprawa.”

WIDEO: Trelle Dandridge | Świadectwo o Leczeniu Komórkami Macierzystymi

Medycyna funkcjonalna i komórki macierzyste zmieniły jej życie

Po powrocie do domu z Tajlandii Trelle podzieliła się kilkoma przykładami swojej poprawy. Siedząc przy obiedzie, zauważyła wyraźną różnicę między zachodem słońca a włączeniem się świateł w restauracji. Krótko po tym była na lunchu z klientem i nie mogła przestać przerywać rozmowy z powodu dotrzegania jasnego światła które widziała od lewej strony miejsca w którym siedział klient. Trelle zapytała, czy są włączone światła. Jej klient odpowiedział „tak”, a następnie machnął ręką przed Trelle, która intynktownie go złapała, ponieważ widziała sylwetkę którą stworzył ruch.

Te rezultaty wynikają z działania 500 milionów dorosłych komórek macierzystych krwi pępowinowej (UCBSC)

Dostarczonych przez Beike Biotechnology, które Trelle otrzymała poprzez nakłucie lędźwiowe i wstrzyknięcie dożylne. Trelle była także objęta ścisłym programem medycyny funkcjonalnej, aby pracować na utrzymaniem zdrowego środowiska dla komórek macierzystych i wykorzystać terapię zajęciową w celu poprawy jej postrzegania światła i koloru.

Podczas gdy jej pogoń za widzeniem nie skończyła się, Trelle jest zachwycona dotychczasowymi wynikami i ma nadzieję odwiedzić to miejsce ponownie w przyszłym roku na jej trzecią rundę leczenia.