Polski
Deutsch
Italiano
Română
繁體中文

Terapia Komórkami Macierzystymi Daje Pacjentce Siłę do Pościgu za Marzeniami

⏲️2 min czytaj

Podobnie jak niezliczona ilość dziewczyn, Virali Modi marzyła o byciu modelką i aktorką. Jednakże, w przeciwieństwie do nich, po podróży do Indii w 2006 roku, została skazana na wózek inwalidzki. Amerykanka indyjskiego pochodzenia była kilka miesięcy hospitalizowana, po czym wpadała i wychodziła ze śpiączki walcząc o życie. Diagnoza- przewlekłe poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, stan zapalny, który prowadzi do uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Zamiast porzucić jej dotychczasowe aspiracje zawodowe, Virali postanowiła wyzdrowieć i przeszła trzy rundy terapii komórkami macierzystymi, aby odzyskać mobilność w kończynach. Po pięciu latach intensywnego leczenia Virali może teraz chodzić przy pomocy wsparcia i może samodzielnie wykonywać codzienne zadania. Rywalizacja w konkursie piękności o nazwie Miss Wheelchair India w zeszłym roku była krokiem w kierunku realizacji swoich ambicji. 23-latka jest obecnie edytorką treści online i aktywnie przesłuchuje role w branży Bollywood.

Historia Virali jest napędzana determinacją i katalizowana przełomowymi postępami w medycynie. Leczenie komórkami macierzystymi jest jednym z tych protokołów które dają nadzieję wielu osobom z przewlekłymi schorzeniami, które kiedyś uważano za nieuleczalne. Choroby takie jak ataksja, autyzm, porażenie mózgowe i dystrofia mięśniowa to tylko niektóre z wielu, które można teraz leczyc za pomocą komórek macierzystych.

Dzięki rozległej historii jaką posiada Beike Biotechnology w zakresie dostarczania i przechowywania komórek macierzystych wraz z protokołami leczenia, 16 000 pacjentów z całego świata otrzymało szansę na nowe życie. Połączenie leczenia komórkami macierzystymi i kompleksowej rehabilitacji w szpitalu Better Being spowodowało znaczną poprawę u pacjentów. Dla niektórych oznacza to, że zdobyli umiejętność chodzenia, mówienia, interakcji z innymi, a nawet ponownego widzenia. Szeroka gama dostępnych zabiegów spowodowała, że niemożliwe stało się możliwe. Dla osób takich jak Virali, znów nie ma rzeczy niemożliwych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat leczenia komórkami macierzystymi w różnych stanach przewlekłych.

Zapytaj teraz

Referencje

  1. N. Scolding. Adult stem cells and multiple sclerosis. Cell Prolif., 2011, 44 (Suppl. 1), 35–38.
  2. Dimitrios Karussis, MD, PhD; Clementine Karageorgiou, MD; Adi Vaknin-Dembinsky, MD, PhD et al. Safety and Immunological Effects of Mesenchymal Stem Cell Transplantation in Patients With Multiple Sclerosis and Amyotrophic Lateral Sclerosis. Arch Neurol. 2010;67(10):1187-1194.
  3. Antonio Uccellia, and Gianluigi Mancardia. Stem cell Transplantation in multiple sclerosis. Current Opinion in Neurology 2010, 23:218–225.
  4. Dimitrios Karussis, Ibrahim Kassis. The potential use of stem cells in multiple sclerosis: An overview of the preclinical experience. Clinical Neurology and Neurosurgery 110 (2008) 889–896.