Leczenie komórkami macierzystymi ataksji pozwala pacjentowi na samodzielne chodzenie (Wideo)

Zaledwie trzy miesiące temu, zanim chorą na ataksję Lorenę poddano leczeniu dorosłymi komórkami macierzystymi, nie była ona w stanie swobodnie poruszać się bez wsparcia. Dodatkowo doświadczyła utraty kontroli tułowia, zaburzeń mowy, podwójnego widzenia i upośledzenia kontroli wzroku lub oczoplasu. Obecnie, jak można zaobserwować na jej filmie w domu, Lorena jest w stanie poruszać się samodzielnie bez potrzeby pomocy z zewnątrz.

Przed wyjazdem do Tajlandii w celu poddania się leczeniu dorosłymi komórkami macierzystymi, Lorena szukała sposobu aby uzyskać „lepszą jakość życia i żyć tak normalnie jak to tylko możliwe”. Przeszukując internet, rodzina Loreny napotkała opowieści o osobach, które przybyły przed nimi z podobnymi schorzeniami. Chociaż Lorena stwierdza, że mieli zwyczajnie obawy i jednocześnie nadzieje, biorąc również pod uwagę fakt, że dostępność terapii jest poza granicami własnego kraju, jak również to, że jest to stosunkowo nowy rodzaj leczenia, wraz z rodziną doszli do wniosku, że jest to „jedyna opcja” która jest dostępna. Oprócz poprawy funkcji chodu i ruchow, Lorena powiedziała, że zauważyła inne rodzaje poprawy w tym: komunikacji, przełykaniu, kontroli tułowia, oraz problemów z podwójnym widzeniem już 3 miesiące po zakończeniu terapii. Jej poprawa została szeroko omówiona w brazylijskich mediach (linki poniżej).

Patient name:Lorena
Patient age:24
Nationality:Brazylijka

Chociaż taka poprawa może wydawać się zdumiewająca, nie jest to pierwszy przypadek leczenia komórkami macierzystymi, który przyniósł znaczną poprawę pacjentom z ataksją. Juliet Govender znajdowała się w bardzo podobnej sytuacji; „Po błędnej diagnozie stan zdrowia Julii pogorszył się do tego stopnia, że nie była w stanie wspiąć się po schodach i chodzić bez pomocy…” W końcu zdiagnozowano u niej ataksję rdzeniowo-móżdżkową typu 1 i przeszła ona terapię komórkami macierzystymi w 2015 roku której wyniki zmieniły jej życie.

Obejrzyj: Juliet, Ataksja | Historia Leczenia Komórkami Macierzystymi

Riaan Van der Merwe, kolejna pacjentka z ataksją, która przeszła dwie rundy leczenia komórkami macierzystymi w celu odzyskania sprawności motorycznej. W poniższym filmie widać progresywną naturę ataksji rdzeniowo-móżdzkowej, i drastycznie pozytywnego efektu leczenia komórkami macierzystymi i ich wpływu na funkcje motoryczne pacjentów.

Podczas gdy leczenie komórkami macierzystymi daje nadzieję pacjentom z ataksją, główny cel polega na tym, aby każdy pacjent cierpiący na aktualnie nieuleczalną lub przewlekłą chorobę może znaleźć odpowiedni dla niego leczenie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób leczenie komórkami macierzystymi może pomóc Tobie lub bliskiej Ci osobie która choruje na ataksję, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym głobalnym zespołem medycznym.

Dodatkowe informacje z mediów brazylijskich (po portugalsku):

http://g1.globo.com/mato-grosso/mttv-1edicao/videos/t/edicoes/v/jovem-volta-a-andar-apos-tratamento-com-celulas-tronco-na-tailandia/5878413/
http://g1.globo.com/mato-grosso/noticia/jovem-com-doenca-rara-volta-a-andar-apos-tratamento-na-tailandia.ghtml
http://www.gazetadigital.com.br/conteudo/show/secao/9/og/1/materia/510155/t/jovem-volta-a-andar-sozinha-apos-tratamento-com-celulas-tronco
http://www.olhardireto.com.br/noticias/exibir.asp?id=434344&edt=34¬icia=jovem-surpreende-e-volta-a-andar-antes-do-previsto-apos-tratamento-na-tailandia

Pin It on Pinterest

Share This