Polski
English
Français
Română

Renzo Powraca na Leczenie Komórkami Macierzystymi

⏲️3 min czytaj

Beike Biotechnology z przyjemnością informuje wszystkich naszych czytelników, że Renzo Centurión wrócił do nas po druga serię komórek macierzystych i obecnie przebywa w Better Being Hospital gdzie przechodzi nowe leczenie. Renzo jest bardzo wyjątkowym młodym mężczyzną z Argentyny, który w zeszłym roku był leczony w jednym z partnerskich szpitali w Shenzhen w Chinach.

Z powodu powikłań jakie nastąpiły podczas jego narodzin, chłopiec cierpiał na anoksję (niedotlenienie), które wpłynęło na jego mózg i spowodowało rozwinięcie porażenia mózgowego, co z kolei częściowo wpłynęło na jego zdolności motoryczne. W 2013 roku rodzina Centurión zdołała zebrać fundusze, aby przyjechać do Chin celem poddania się leczeniu komórkami macierzystymi w jednej z placówek Beike. Podczas ich pierwszego pobytu, Renzo zaczął dostrzegać ogromne wyniki. Po raz pierwszy w życiu mógł jeść prawą ręką, był w stanie szybciej chodzić, był bardziej zwinny podczas poruszania palcami i poprawiły się jego zdolności motoryczne, co pomogło mu stać się bardziej niezależnym.

Oboje rodziców, Quique i Viviana, byli całkowicie zaskoczeni jego rozwojem. Przed przyjazdem do Chin w poszukiwaniu komórek macierzystych, napotkali te same próby i udręki, które musi znosić wiele rodzin, gdy ich dziecko cierpi na podobną chorobę jak Renzo. Większość lekarzy w Argentynie twierdzi, że jego przypadek był beznadziejny i że nie ma możliwości poprawy. Na szczęście rodzice zdecydowali się kontynuować dla dobra dziecka, mimo wszystkich osób mówiacych „nie”, po pewnym czasie spędzonym na poszukiwaniach, natrafili na historię innego dziecka z Argentyny z podobną chorobą jak u Renzo, który również był leczony komórkami macierzystymi i którego rozwój był bardzo pozytywny.

Przez pewien czas Quique i Viviana organizowali kampanię pod nazwą Juntos por Renzo (Razem dla Renzo) w ich rodzinnej prowincji Resistencia. Kiedy już zdobyli wystarczajaco dużo funduszy, skontaktowali się z Beike Biotechnology, aby zarezerwować pierwszą rundę komórek macierzystych.

Kampania była kontynuowana po ich powrocie i byli oni w stanie przybyć teraz po raz drugi, chociaż w tym momencie terapia odbywa się w Tajlandii. Obecnie rodzina Centurión cieszy się pobytem w Better Being Hospital i wieloma atrakcjami, jakie ten kraj ma do zaoferowania.

Co więcej, w zeszłym tygodniu Renzo świętował w szpitalu swoje urodziny, właśnie skończył 13 lat i ma nadzieję, że ten rok przyniesie mu taką samą dawkę poprawy co ubiegły. Wszyscy życzymy Renzo i jego rodzinie takiego samego szczęścia jakie mieli w Chinach!