Polski
Français
Italiano
Română

Renzo Powraca na Leczenie Komórkami Macierzystymi

⏲️3 min czytaj

Beike Biotechnology z przyjemnością informuje wszystkich naszych czytelników, że Renzo Centurión wrócił do nas po druga serię komórek macierzystych i obecnie przebywa w Better Being Hospital gdzie przechodzi nowe leczenie. Renzo jest bardzo wyjątkowym młodym mężczyzną z Argentyny, który w zeszłym roku był leczony w jednym z partnerskich szpitali w Shenzhen w Chinach.

Z powodu powikłań jakie nastąpiły podczas jego narodzin, chłopiec cierpiał na anoksję (niedotlenienie), które wpłynęło na jego mózg i spowodowało rozwinięcie porażenia mózgowego, co z kolei częściowo wpłynęło na jego zdolności motoryczne. W 2013 roku rodzina Centurión zdołała zebrać fundusze, aby przyjechać do Chin celem poddania się leczeniu komórkami macierzystymi w jednej z placówek Beike. Podczas ich pierwszego pobytu, Renzo zaczął dostrzegać ogromne wyniki. Po raz pierwszy w życiu mógł jeść prawą ręką, był w stanie szybciej chodzić, był bardziej zwinny podczas poruszania palcami i poprawiły się jego zdolności motoryczne, co pomogło mu stać się bardziej niezależnym.

Oboje rodziców, Quique i Viviana, byli całkowicie zaskoczeni jego rozwojem. Przed przyjazdem do Chin w poszukiwaniu komórek macierzystych, napotkali te same próby i udręki, które musi znosić wiele rodzin, gdy ich dziecko cierpi na podobną chorobę jak Renzo. Większość lekarzy w Argentynie twierdzi, że jego przypadek był beznadziejny i że nie ma możliwości poprawy. Na szczęście rodzice zdecydowali się kontynuować dla dobra dziecka, mimo wszystkich osób mówiacych „nie”, po pewnym czasie spędzonym na poszukiwaniach, natrafili na historię innego dziecka z Argentyny z podobną chorobą jak u Renzo, który również był leczony komórkami macierzystymi i którego rozwój był bardzo pozytywny.

Przez pewien czas Quique i Viviana organizowali kampanię pod nazwą Juntos por Renzo (Razem dla Renzo) w ich rodzinnej prowincji Resistencia. Kiedy już zdobyli wystarczajaco dużo funduszy, skontaktowali się z Beike Biotechnology, aby zarezerwować pierwszą rundę komórek macierzystych.

Kampania była kontynuowana po ich powrocie i byli oni w stanie przybyć teraz po raz drugi, chociaż w tym momencie terapia odbywa się w Tajlandii. Obecnie rodzina Centurión cieszy się pobytem w Better Being Hospital i wieloma atrakcjami, jakie ten kraj ma do zaoferowania.

Co więcej, w zeszłym tygodniu Renzo świętował w szpitalu swoje urodziny, właśnie skończył 13 lat i ma nadzieję, że ten rok przyniesie mu taką samą dawkę poprawy co ubiegły. Wszyscy życzymy Renzo i jego rodzinie takiego samego szczęścia jakie mieli w Chinach!

Referencje

  1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
  2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
  3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
  4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
  5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
  6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
  7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
  8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.