Polski
Español
Français
Italiano
Română

Przytulasy od Huntera

⏲️2 min czytaj

Hunter jest pacjentem, który niedawno na początku czerwca otrzymał leczenie w zakresie porażenia mózgowego. Krótko po kilku pierwszych zabiegach, mama Huntera napisała o ekscytującej poprawie:

Jeden z fragmentów z czerwca po 5 z 6 zabiegów:

„Dzisiaj Hunter siedział na moich kolanach kiedy siedziałam na Facebooku, w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że mam obie ręce na komputerze. Nigdy w ciągu szesnastu lat nie byłam w stanie używać obu rąk do wykonywania zadań kiedy trzymałam Huntera, aż do dzisiejszego wieczoru. W ciągu tych trzech tygodni jest teraz w stanie unieść ramiona bez żadnego napięcia mięśniowego. Łapię go z wyprostowanym nadgarstkiem, a on trzyma w dłoni różne rzeczy używajac normalnego uścisku. Werbalizuje (Hunter) odpowiedzi na pytanie. Żeby wymienić kilka oznak poprawy.”

Ta poprawa była niesamowita dla Huntera a jego rodzina była naprawdę zaskoczona jej szybkością. Chociaż nie jest to typowe by zaobserwować tak szybką poprawę, niektórzy pacjenci doświadczają bardziej drastycznych zmian, tak jak doświadczył tego Hunter.

Jeszcze bardziej niesamowite jest wiadomość którą Beike otrzymało od mamy Huntera 2 Września 2014, około 3 miesięcy po ostatnim leczeniu komórkami macierzystymi.

„ Siódmego mija trzeci miesiąc od otrzymania jego ostatniej komórki macierzystej (leczenia)… Wczoraj on defacto kontrolował swój rower poprzez utrzymywanie swoich ramion nieruchomo. Potem mnie zaskoczył i skręcił za rogiem. Nie ma możlwiości żeby dokonał tego przed pobytem w Better Being Hospital. Siedzi w samochodzie bez fotelika. Wizja jest świetna. Lista usprawnień jest długa.”

Jeżeli chodzi o porażenie móżgowe, poprawa jakiej doświadczył tak szybko Hunter ma kluczowe znaczenie dla jego lepszej jakości życia. Pacjenci poddani leczeniu komórkami macierzystymi mogą spodziewać się poprawy przez okres do jednego roku po leczeniu. To niesamowite, że Hunter doświadcza tej cudownej poprawy. Kolejne uaktualnienie od mamy Huntera pokazuje nie tylko poprawę jakości życia Huntera, ale także sytuacji jego rodziny.
„Po raz pierwszy w życiu używa swoich ramion. Co mnie przeraża. Nie jestem przyzwyczajona do tego, żeby podnosił ramiona. On może dawać przytulasy.”

Od wszystkich w Beike i BBH: Życzymy Hunterowi i jego rodzinie dalszych sukcesów i szczęścia.