Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Pacjent z porażeniem mózgowym chodzi po leczeniu komórkami macierzystymi

⏲️2 min czytaj

Przed leczeniem Enrico nie miał równowagi przy chodzeniu, miał trudności z poruszaniem się do przodu, miał niesprawność prawej ręki.

Gustavo Enrico jest trzyletnim chłopcem, u którego w wieku roku zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Po 22 dniach leczenia w naszym ośrodku w Bangkoku, wykazał znaczną poprawę w chodzeniu i funkcji prawej ręki.

Jego mama podzieliła się z nami informacją, że „Przed leczeniem Enrico nie miał równowagi przy chodzeniu, miał trudności z poruszaniem się do przodu i miał niesprawność prawej ręki”.

Poszukując jakiejkolwiek metody leczenia, która mogłaby pomóc w poprawie jakości życia Enrico, dowiedziała się w Internecie o leczeniu komórkami macierzystymi Beike, a następnie „nawiązała kontakt z byłymi pacjentami, którzy potwierdzili skuteczność leczenia w ich życiu”. Po zebraniu wszystkich informacji na temat leczenia, rodzina Enrico zdecydowała, że leczenie Beike będzie dobrym wyborem dla poprawy jego stanu.

Poprawa była widoczna już w trakcie leczenia

Podczas pierwszej konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie, rodzice Enrico podzielili się, że ich głównym celem będzie to, aby Enrico „mógł chodzić i mówić wyraźnie”.

Dzięki koncepcji, która sprawia, że pacjent i rodzina czują się jak w domu, mama Enrico powiedziała, że czuli się u nas bardzo komfortowo, a personel jest niezwykle profesjonalny, ugodowy i życzliwy dla wszystkich.

Pod koniec leczenia rodzina Enrico podzieliła się informacją, że w trakcie leczenia zauważyli już pewną poprawę, jak np. funkcje prawej ręki i równowagę przy chodzeniu.

Z niecierpliwością czekamy na informacje o wszystkich ulepszeniach, które mogą się wkrótce pojawić.

Ładny filmik, który otrzymaliśmy od rodziców Gustavo, na którym są niezwykle podekscytowani i kibicują jego pierwszym krokom.

Referencje

  1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
  2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
  3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
  4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
  5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
  6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
  7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
  8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.