Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Antonella – 3 miesiące po terapii komórkami macierzystymi

⏲️3 min czytaj

Wciąż nie wiemy, co Antonella osiągnie dzięki leczeniu, ale już widzimy poprawę, a dla tych, którzy mają wyjątkową córkę, każdy zysk jest tego wart.
Antonella podczas przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS)

Stan Antonelli

Antonella urodziła się jako wcześniak w wieku 7 miesięcy i straciła siostrę bliźniaczkę w 2 dniu życia z powodu komplikacji zwanej przeniesieniem płodu. Spędziła 2 miesiące na oddziale intensywnej terapii noworodka, gdzie miała wodogłowie wygenerowane przez krwotok 4 stopnia. Po opuszczeniu OIT miała napady drgawek i przeszła 3 inne operacje w związku z użyciem zastawki. I w końcu zdiagnozowano u niego czterokończynowe porażenie mózgowe.

Przed zabiegiem

Według jej mamy, Antonella jest dziś przykładem wytrwałości. Okazało się, że jest coraz bardziej inteligentna – zna kolory podstawowe, części ciała, członków rodziny, samogłoski i litery swojego imienia. Trudności motoryczne pozostawiają jej jednak pewne ograniczenia. Jest bardzo zdrowa i nie ma ograniczeń w podróżowaniu, prawie nie jest hospitalizowana. Antonella zawsze miała część poznawczą bardziej rozwiniętą niż motoryczną. Przed zabiegiem nie siadała i długo odpowiadała na zadawane jej pytania.

Dowiedz się o terapii komórkami macierzystymi

Rodzina Antonelli dowiedziała się o leczeniu od szkolnego pedagoga, który zobaczył to w wiadomościach. Dostrzegli w tym szansę na poprawę jej niezależności i wraz z rodziną i społecznością przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, aby zdobyć środki na leczenie.

Spędzili sporo czasu przeglądając media społecznościowe Beike i referencje osób, które już poddały się zabiegowi.

Nigdy nie podróżowali tak daleko i trochę obawiali się tego, co znajdą, ale mimo to poszli na całość.

Oczekiwania i przyjazd

Oczekiwania są zawsze takie, aby uzyskać to, co najlepsze dla ich córki i poprawić jakość jej życia – niezależność jest tym, do czego dążą. „Ze względu na przepisy dotyczące covid, pierwsze dni były nieco napięte, jednak gdy wszystkie wymagane protokoły zostały wykonane, rozpoczęła leczenie ze wspaniałymi ludźmi, którzy przyjęli ją i wykonali wszystkie procedury w najlepszy możliwy sposób. Personel jest wspaniały, super czuły, pomocny i zawsze zatroskany o dobry przebieg całego procesu” – powiedziała mama Antonelli.

Wyniki

W pierwszych miesiącach po terapii jej odpowiedzi na pytania zaczęły być szybsze, a wzrok uległ znacznej poprawie, dziś po 3 miesiącach potrafi już długo siedzieć ze skrzyżowanymi nogami, nie przewracając się, dużo więcej wchodzi w interakcje, a jej słownictwo z każdym dniem się poszerza.
Kontynuujemy plan żywieniowy, a wszystkie terapie wykonuje z wielkim wysiłkiem, bez narzekania, mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach osiągnie jeszcze większe przyrosty.

Przed zabiegiem nie siadała i długo odpowiadała na zadawane jej pytania.

Wiadomość od rodziców Antonelli

Chciałabym podziękować wszystkim za życzliwość i uwagę wobec nas – przyjechaliśmy do kraju, w którym nigdy nie byliśmy i byliśmy dobrze przyjęci i wspierani. Nadal nie wiemy, ile jeszcze Antonella osiągnie dzięki leczeniu, ale już widzimy poprawę, a dla tych, którzy mają wyjątkową córkę, każdy zysk jest tego wart.


Nasze wieczne GRATULACJE dla Beike i całego personelu!

Referencje

  1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
  2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
  3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
  4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
  5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
  6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
  7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
  8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.