Polski
Italiano

Międzynarodowy maraton Zumby zbiera pieniądze na leczenie komórkami macierzystymi.

⏲️4 min czytaj

Zbiórka pieniędzy na rzecz pacjenta z porażeniem mózgowym

18 kwietnia 2015 roku osoby praktykujące Zumbę z 5 krajów skorzystają z Internetu, aby połączyć się w maratonie Zumby, zatańczenia i wsparcia Joaquina Chanquin, by ten otrzymał leczenie komórkami macierzystymi w Tajlandii.

Dzięki międzynarodowej działalności fundraisingowej rodzice Joaquina Chanquii spodziewają się zebrać kwotę wystarczającą na zabranie syna na leczenie jego porażenia mózgowego. W kwietniu odbędzie się impreza „Chain of Master Zumba from Mercosur”, która według matki Joaquina jest działaniem, które pomoże zabrać jej syna na nowe leczenie komórkami macierzystymi które odbędzie się w Bangkoku w Tajlandii.

Wydarzenie to ma zgromadzić podczas wideokonferencji praktyków zumby z różnych krajów.

„18 kwietnia, dzień po urodzinach Joaquina, ludzie z Boliwii, Brazylii, Urugwaju, Paragwaju i Chile zgromadzą się w ciągu 60 minut, aby w szczytnym celu odtańczyć Zumbę. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kampanię, którą stworzyliśmy dla Joaquina.”, powiedziała Marisa Carrilo matka chłopca.

„Będziemy używać Skype do wzajemnej komunikacji. To zupełnie nowe wydarzenie w Argentynie, dlatego naprawdę dokładamy wszelkich starań, aby do niego doszło.” wspomniał organizator.

Chociaż Joaquin pochodzi z Villa Maria, ludzie z Argentyny zbierają się na to wydarzenie w gminach Hernando i Rio Tercero, ponieważ burmistrzowie wsparli tę działalność. „Obecnie rozważamy zorganizowanie imprezy w tych gminach w zasadzie z przyczyn ekonomicznych.” powiedziała Marisa Carrillo.

Jeżeli chodzi o inne działania związane z pozyskiwaniem funduszy, matka Joaquina wspomniała o wydarzeniu artystycznym w połowie lutego oraz występie lokalnego zespołu muzycznego Los Tekis w czerwcu tego roku. Nie będą jednak kontynuować działań związanych ze zbieraniem plastikowych nakrętek z napojów gazowanych.

„Nie otrzymujemy już nakrętek z napojów gazowanych, ponieważ w zasadzie nie mamy miejsca do ich przechowywania. Na szczęście za każdym razem, gdy rozpoczynamy działalność z napojami gazowanymi, po prostu dostajemy ich zbyt wiele – zauważyła Marisa.

„Ostatnim razem byliśmy w stanie zebrać około 1500 kilogramów nakrętek po napojach gazowanych, które w tym tygodniu zostaną wysłane do Buenos Aires. Podczas poprzednich kampanii zebraliśmy około 10 000 kilogramów nakrętek po napojach gazowanych w okresie sześciu miesięcy.”

Marisa wspomniała, że za każdym razem trudniej jest uzyskać nakrętki, ponieważ w tym samym czasie funkcjonuje kilka podobnych kampanii innych rodziców.

„Chociaż naprawdę doceniamy osoby pomagające w kampaniach, postanowiliśmy nie zbierać więcej nakrętek i kierować nasze wysiłki i czas na inne działania, które pozwalają nam uzyskać więcej pieniędzy” – powiedziała Marisa.

Warto wspomnieć, że plastikowe nakrętki zostaną wysłane dla rodziny Chanquia za pomocą pojazdów o dużych rozmiarach z firmy transportowej Lancioni. Ponadto ludzie z Rural Workers Union from Argentina (Wiejskiego Związku Pracowników z Argentyny) poświęcają czas i godziny pracy na załadowanie plastikowych nakrętek do ciężarówek.

Na zakończenie Marissa chciała podziękować wszystkim, którzy pomogli w doprowadzeniu Joaquina do Bangkoku. „Chcemy skorzystać z okazji, aby podziękować firmie Lancioni oraz RWUA za ich wsparcie. Chcemy również podziękować wszystkim razem i z osobna, którzy byli obok podczas trwania tych kampanii!”.

Ta wyjątkowa kampania pozyskiwania funduszy jest doskonałym przykładem dla innych, którzy potrzebują wsparcia finansowego na leczenie.

Kliknij tutaj aby ofiarować datek!

Źródło w orginale (po Hiszpańsku): Durante un evento internacional recaudarán fondos para Joaquín