Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Português
Română
Русский

Leczenie Dystrofii Mięśniowej Komórkami Macierzystymi Spowalnia Rozwój Choroby

⏲️3 min czytaj

Dystrofia mięśniowa jest chorobą progresywną, charakteryzującą się osłabieniem i zanikaniem mięśni. Rafael został zdiagnozowany jako dziecko, ale doświadczył znaczącej poprawy, w tym spowolnionego postępu choroby od czasu gdy został poddany leczeniu dorosłymi komórkami macierzystymi w zakresie dystrofii mięśniowej. Po raz kolejny udał się do centrum partnerskiego firmy Beike Biotechnology’s znajdującego się w Bangkoku w Tajlandii, gdzie przechodzi trzecią procedurę leczenia komórkami macierzystymi. Oprócz spowolnienia progresji dystrofii mięśniowej, mężczyzna zauważył także usprawnioną kontrolę nad tułowiem, zwiększoną siłę w rękach i nogach, a jego codzienne czynności, takie jak utrzymanie szklanki, samodzielne jedzenie, kopanie piłki, używanie telefonu lub komputera stało się o wiele łatwiejsze.

Świadectwo dotyczące leczenia komórkami macierzystymi dystrofii mięśniowej Rafael'a
Imię pacjenta: Rafael
Wiek pacjenta: 17
Narodowość: Brazylijska
Diagnoza: Dystrofia Mięśniowa
Rodzaj komórek macierzystych:
Czas trwania kuracji: 24 Dni
liczba komórek w przybliżeniu: 300 Milionów
Zastosowane terapie: Akupunktura, Aquaterapia, Hiperbaryczna Terapia Tlenowa, Terapia Zajęciowa, Fizjoterapia, Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna

Przed przystąpieniem do leczenia komórkami macierzystymi, Rafael szybko tracił siłę mięśniową i zamiast odczuwania jej czuł ból mięśni. Na szczęście w 2014 roku przyjaciel rodziny odkrył Beike Biotechnology, która oferuje leczenie dorosłymi komórkami macierzystymi w zakresie dystrofii mięśniowej i innych obecnie nieuleczalnych chorób. Słowa matki Rafaela: „(My) myśleliśmy, że to światło na końcu tunelu. Była to nadzieja na poprawę, ponieważ do tej pory nie istniała żadna inna alternatywa.” Podczas gdy istniała obawa z powodu eksperymentalnego charakteru leczenia, nadzieje, że stan ustabilizuje się i przestanie postępować były większe.

Ich pierwsze leczenie odbyło się w 2014 roku, a po locie do Tajlandii okazało się, że po pierwszych kilku dniach adaptacji do różnicy czasu, jedzenia i kultury, był to bardzo wygodny, i przyjemny pobyt z „zarówno personel firmy Beike jak i szpitala był bardzo przyjazny, otwarty i pomocny”

Rodzina zauważyła, że pierwsza poprawa pojawiła się już po jednym miesiącu po leczeniu, i nawet przekroczyła ich (rodziny) oczekiwania. Największą niespodzianką jest poprawa muskulatury, lub definicji mięśniowej, co jest niezbyt często obserwowanym usprawnieniem w przypadku pacjentów z dystrofią mięśniową, szczególnie w oparciu o tradycyjne metody leczenia.

„zarówno personel firmy Beike jak i szpitala był bardzo przyjazny, otwarty i pomocny”

Rodzina uważa, że „dodatkowe terapie są niezbędne do skutecznego leczenia w połączeniu z komórkami macierzystymi” i zakończyły sentymentalnie, że inni dotknięci dystrofia mięśniową nie powinni tracić nadziei.

Obejrzyj: Komórki Macierzyste+ | Kompleksowe Terapie Wspomagają Leczenie Komórkami Macierzystymi

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak leczenie komórkami macierzystymi może Ci pomóc, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Darmowa konsultacja