Leczenie Dystrofii Mięśniowej Komórkami Macierzystymi Spowalnia Rozwój Choroby

⏲️3 min czytaj

Dystrofia mięśniowa jest chorobą progresywną, charakteryzującą się osłabieniem i zanikaniem mięśni. Rafael został zdiagnozowany jako dziecko, ale doświadczył znaczącej poprawy, w tym spowolnionego postępu choroby od czasu gdy został poddany leczeniu dorosłymi komórkami macierzystymi w zakresie dystrofii mięśniowej. Po raz kolejny udał się do centrum partnerskiego firmy Beike Biotechnology’s znajdującego się w Bangkoku w Tajlandii, gdzie przechodzi trzecią procedurę leczenia komórkami macierzystymi. Oprócz spowolnienia progresji dystrofii mięśniowej, mężczyzna zauważył także usprawnioną kontrolę nad tułowiem, zwiększoną siłę w rękach i nogach, a jego codzienne czynności, takie jak utrzymanie szklanki, samodzielne jedzenie, kopanie piłki, używanie telefonu lub komputera stało się o wiele łatwiejsze.

Świadectwo dotyczące leczenia komórkami macierzystymi dystrofii mięśniowej Rafael'a
Imię pacjenta: Rafael
Wiek pacjenta: 17
Narodowość: Brazylijska
Diagnoza: Dystrofia Mięśniowa
Rodzaj komórek macierzystych:
Czas trwania kuracji: 24 Dni
liczba komórek w przybliżeniu: 300 Milionów
Zastosowane terapie: Akupunktura, Aquaterapia, Hiperbaryczna Terapia Tlenowa, Terapia Zajęciowa, Fizjoterapia, Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna

Przed przystąpieniem do leczenia komórkami macierzystymi, Rafael szybko tracił siłę mięśniową i zamiast odczuwania jej czuł ból mięśni. Na szczęście w 2014 roku przyjaciel rodziny odkrył Beike Biotechnology, która oferuje leczenie dorosłymi komórkami macierzystymi w zakresie dystrofii mięśniowej i innych obecnie nieuleczalnych chorób. Słowa matki Rafaela: „(My) myśleliśmy, że to światło na końcu tunelu. Była to nadzieja na poprawę, ponieważ do tej pory nie istniała żadna inna alternatywa.” Podczas gdy istniała obawa z powodu eksperymentalnego charakteru leczenia, nadzieje, że stan ustabilizuje się i przestanie postępować były większe.

Ich pierwsze leczenie odbyło się w 2014 roku, a po locie do Tajlandii okazało się, że po pierwszych kilku dniach adaptacji do różnicy czasu, jedzenia i kultury, był to bardzo wygodny, i przyjemny pobyt z „zarówno personel firmy Beike jak i szpitala był bardzo przyjazny, otwarty i pomocny”

Rodzina zauważyła, że pierwsza poprawa pojawiła się już po jednym miesiącu po leczeniu, i nawet przekroczyła ich (rodziny) oczekiwania. Największą niespodzianką jest poprawa muskulatury, lub definicji mięśniowej, co jest niezbyt często obserwowanym usprawnieniem w przypadku pacjentów z dystrofią mięśniową, szczególnie w oparciu o tradycyjne metody leczenia.

„zarówno personel firmy Beike jak i szpitala był bardzo przyjazny, otwarty i pomocny”

Rodzina uważa, że „dodatkowe terapie są niezbędne do skutecznego leczenia w połączeniu z komórkami macierzystymi” i zakończyły sentymentalnie, że inni dotknięci dystrofia mięśniową nie powinni tracić nadziei.

Obejrzyj: Komórki Macierzyste+ | Kompleksowe Terapie Wspomagają Leczenie Komórkami Macierzystymi

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak leczenie komórkami macierzystymi może Ci pomóc, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Darmowa konsultacja

Referencje

  1. N. M. Vieira & E. Zucconi & C. R. Bueno Jr.et al. Human Multipotent Mesenchymal Stromal Cells from Distinct Sources Show Different In Vivo Potentialto Differentiate into Muscle Cells When Injected in Dystrophic Mice. Stem Cell Rev and Rep DOI 10.1007/s12015-010-9187-5.
  2. Thomas E. Ichim a, Doru T. Alexandrescu, Fabio Solano. et al. Mesenchymal stem cells as anti-inflammatories: Implications for treatment of Duchenne muscular dystrophy. Cellular Immunology 260 (2010) 75–82.
  3. Mirella Meregalli et al. Stem cell therapies to treat muscular dystrophy. Biodrugs 2010; 24(4): 237-247.