Polski
Español
Français
Italiano
Português
Română

Hiperbaryczne terapia tlenowa zwiększa siłę terapii komórkami macierzystymi (HBOT)

⏲️4 min czytaj

Kiedy podróżuje się do Tajlandii w celu uzyskania leczenia dorosłymi komórkami macierzystymi należy pamiętać, że wiedza naukowa na temat komórek Beike Biotechnology jest wzmacniana kompleksowym leczeniem opartym na medycynie funkcjonalnej. Oznacza to, że jako pacjent nie otrzymujesz tylko najwyższą jakość terapii komórkowej, ale dajesz tym komórkom najlepszą szansę na efektywną pracę w ciele. Jednym ze sposobów zapewnienia tego jest zastosowanie na miejscu różnych dodatkowych terapii.

Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) nie jest niczym nowym w naszych protokołach leczenia komórkami macierzystymi, ani żadną nowością w dziedzinie medycyny. Jest to jednak istotna część naszego pakietu leczenia i nasi pacjenci powinni lepiej ją zrozumieć. W naszej serii wideo „Beike Stem Cell Plus a +™” możesz uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na dodatkowe terapie, które składają się na nasz kompleksowy program leczenia.

Czym jest HBOT?

Hiperbaryczna terapia tlenowa to medyczne wykorzystanie tlenu na poziomie wyższym niż ciśnienie atmosferyczne. Wymagany sprzęt składa się z komory ciśnieniowej, która może mieć sztywną lub elastyczną konstrukcję oraz środków dostarczających 100% tlenu do układu oddechowego. Całym proces jest bardzo prosty. Pacjent po prostu wchodzi do komory i przez cały czas normalnie oddycha.

Dlaczego jest używana?

Być może słyszałeś/aś o HBOT już wcześniej, być może w wiadomościach, a nawet w ESPN. Specjaliści medyczni zalecają stosowanie terapii tlenowej w wielu przypadkach, w tym szybszej regeneracji u światowej sławy sportowców, ciężkiej niedokrwistości, a nawet w przypadku zatrucia tlenkiem węgla.

Opublikowane badania wskazują, że HBOT zwiększa żywotność komórek macierzystych po ich iniekcji i zapewnia bogatą w tlen atmosferę dla optymalnego funkcjonowania organizmu. Ma to oczywiście kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez komórki macierzyste pożądanego miejsca uszkodzenia lub infekcji i odpowiedniego różnicowania komórek. Metoda medycyny funkcjonalnej stosowana jest w połączeniu z naszą terapią komórkami macierzystymi, aby stworzyć tymże komórkom idealne środowisko w ciele i zwiększyć tym samym szansę na poprawę. HBOT pomaga w ten sam sposób

Badania nad terapią komórkami macierzystymi

Badacze z Ohio State University zauważyli, że jednym z problemów związanych z „terapią komórkami macierzystymi w celu uzyskania poprawy w przypadku niedokrwiennego uszkodzenia serca jest niski stopień przeżycia przeszczepionych komórek, prawdopodobnie z powodu słabego natlenienia”. Okazało się, że „korzystne efekty wspomagającego hiperbarycznego natleniania były znacznie większe niż w przypadku stosowania samych mezenchymalnych komórek macierzystych”. HBOT używany jest jako terapia dla czynności serca, jednak badanie wykazało, że sam HBOT nie wywołał żadnych znaczących efektów, a raczej połączenie mezenchymalnych komórek macierzystych i HBOT razem zapewniły korzyści, których nie potrafiłyby dostarczyć w pojedynkę.

Inne badanie wykonane w trzech najlepszych amerykańskich uniwersytetach wykazało, że tlen hiperbaryczny stymuluje wzrost naczyń krwionośnych i różnicowanie in vivo (na żywym ciele). W modelach chorobowych, którym wstrzyknięto komórki macierzyste, te które przeszły leczenie HBOT, wykazały 5,5 razy więcej komórek docierających do kanałów naczyniowych.

Jak odczuwa się terapię HBOT w leczeniu komórkami macierzystymi?

Terapia nie powoduje bólu. Czujesz się, jakbyś oddychał normalnym powietrzem. Jedynym sposobem, w jaki możesz odczuć działanie jest zmiana ciśnienia w uszach, podobna do tego w lądującym samolocie. Nasz personel medyczny monitoruje pacjenta w trakcie trwania leczenia, które zwykle wynosi około godziny. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, w środku jest mikrofon za pomocą którego można kontaktować się z personelem. Personel dokłada wszelkich starań, aby leczenie było w jak największym stopniu komfortowe i odbywało się w zrelaksowanej atmosferze.

Wskazówki jak zapobiegać dyskomfortowi

Po wejściu do komory hiperbarycznej zostanie dopuszczone wysokie ciśnienie, które może powodować silny szum w uszach lub „dzwonienie w uszach”.
Aby zmniejszyć szum w uszach, pacjent powinien wykonać następujące zadania:

  • Ziewać
  • Przełykać
  • Rytmicznie poruszać szczęką
  • Popijać wodę
  • Ścisnąć nos i przełknąć
  • Zacisnąć nos, zamknąć usta i wydychać jak gdyby dmuchało się balon.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem terapii komórkami macierzystymi, skontaktuj się z nami poniżej w celu uzyskania szczegółowych informacji i konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Źródła:
Hiperbaryczny tlen stymuluje wzrost naczyń krwionośnych i różnicowanie in vivo
Hiperbaryczne natlenienie poprawia ugruntowanie przeszczepionych komórek oraz funkcjonalną regenerację po zawale serca .