Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
繁體中文

Terapia Wodna Uzupełnia Terapię Komórkami Macierzystymi w Przypadkach Udaru, Ataksji, Urazach Rdzenia Kręgowego i Innych (Wideo)

⏲️4 min czytaj

W Beike Biotechnology wierzymy w holistyczne podejście do zdrowia i rehabilitacji. Dlatego, gdy pacjenci przyjeżdżają do szpitala Better Being i otrzymują nasze leczenie komórkami macierzystymi, mogą również otrzymać terapię, która skupia się na poprawie równowagi, siły mięśni, redukcji bólu i wspomaganiu lepszego leczenia stanów neurologicznych. Ze względu na jej relaksujący charakter i wsparcie jakie daje woda, jest to świetna opcja fizykoterapii dla pacjentów w każdym wieku i z różnymi stanami chorobowymi.

Czym jest terapia wodna?

Fizjoterapia wodna jest praktyką fizykoterapii w środowisku wodnym przeprowadzaną przez fizjoterapeutę. Unikalne właściwości środowiska wodnego poprawiają interwencje dla pacjentów z chorobami neurologicznymi lub mięśniowo-szkieletowymi. Terapia wodna obejmuje szeroki wachlarz technik, w tym wodna praca ciała, fizykoterapia, ćwiczenia w wodzie i innye oparte na ruchu terapie przeprowadzane w wodzie. Terapia ma na celu poprawę funkcyjności, siły mięśni, mechaniki ciała oraz stabilizacji. Terapia wodna działa na rzecz usprawnienia procesu rehabilitacji i wsparcia skuteczności leczenia komórkami macierzystymi.

Na czym polega procedura?

Na początku, każdy pacjent spotyka się z dobrze wyszkolonym fizjoterapeutą, który przeprowadzi kompleksową ocenę fizyczną pacjenta, aby określić kwestie dotyczące funkcji ciała i obszary wymagające rozwoju. Po znalezieniu tych kluczowych obszarów i ze szczególnym uwzględnieniem stanu pacjenta, fizjoterapeuta stworzy odpowiedni program wspierający rozwój obszarów na których należy się skupić.

WIDEO: Terapia Wodna | Beike Stem Cell Plus+™

Aby rozpocząć terapię wodną, pacjenci muszą najpierw wejść do basenu rehabilitacyjnego. Obiekty w szpitalu Better Being zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach, którzy nie mogą ficzynie wykonywać tego zadania samodzielnie. Po wejściu do naszego ogrzewanego basenu fizjoterapeuta poinstruuje pacjenta o prawidłowych technikach ćwiczeń, kontroli oddychania i zapewni w razie potrzeby pomoc. Wszyscy nasi terapeuci są doskonale wyszkoleni i uważnie koncentrują się na potrzebach pacjentów. Zachęcają do komunikacji w trakcie trwania całego procesu, aby mieć pewność, że maksymalne wyniki leczenia i poziom komfortu idą ze sobą w parze.

Basen w szpitalu jest wypełniony słoną wodą i nie zawiera chloru, więc każdy kto jest wrażliwy na typowe chemikalia używane do czyszczenia basenu nie ma o co się martwić.

Badania

Dwa departamenty spośród jednego z wiodących na świecie uniwersytetów terapeutycznych ( Wydziału Rehabilitacji i Katedry Fizykoterapii Uniwersytetu w Toronto) współpracowały w celu zbadania „efektów terapii wodnej na mobilność osób z chorobami neurologicznymi” i ustalili, że istnieją „wiarygodne” dowody wspierające stosowanie terapii wodnej w celu poprawy równowagi dynamicznej i szybkości chodu u osób dorosłych z pewnymi schorzeniami neurologicznymi.
W innym badaniu przeprowadzonym przez niemiecki szpital (Wydział Fizjoterapii Asklepios Neurological Hospital Falkenstein, Königstein/Taunus Niemcy) na temat „skutków terapii wodnej w mobilności funkcjonalnej u chorych po udarze niedotlennym” odkryto, że terapia wodna nie tylko daje pozytywne efekty w przypadku mobilności, ale jej praktyka jest również bezpieczna i bardzo tolerowana u pacjentów po udarze w przypadku ostrej rehabilitacji.

Jak zawsze, terapie wspomagające są stosowane w połączeniu z dorosłymi komórkami macierzystymi Beike Biotechnology dla bardziej holistycznego, kompleksowego podejścia do leczenia chorób przewlekłych. Dzięki tym protokołom pacjenci mogą oczekiwać lepszej jakości życia. Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem terapii komórkami macierzystymi, skontaktuj się z nami poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje i konsultacje.

Źródła:

The effects of aquatic therapy on mobility of individuals with neurological diseases: a systematic review.

Effects of an aquatic therapy approach (Halliwick-Therapy) on functional mobility in subacute stroke patients: a randomized controlled trial.