Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

10 faktów które musisz znać o terapii komórkami macierzystymi

⏲️7 min czytaj

Czy terapia komórkami macierzystymi poprawi mój stan?

Chociaż terapia dorosłymi komórkami macierzystymi nie jest w stanie wyleczyć żadnego stanu chorobowego, wielu pacjentów z dolegliwościami zwyrodnieniowymi i rozwojowymi oraz ich krewni uważają, że leczenie komórkami macierzystymi znacznie poprawiło ich jakość życia.

Dla przykładu, terapia dorosłymi komórkami macierzystymi nie usunie genetycznej obecności choroby neurodegeneracyjnej, ale może odwrócić symptomy, z jakimi musi zmagać się pacjent, poprawiając tym samym jego jakość życia i potencjalnie na dłuższą metę zwiększając jego szanse.

Należy zauważyć, że wielu lekarzy, pacjentów i naukowców uważa, że im wcześniej pacjent podejmie leczenie komórkami macierzystymi, tym lepszy będzie ich wpływ na jakość życia pacjenta. Dlaczego jest tak wiele sporów na ten temat

Dlaczego istnieje tak wiele sporów dotyczących skuteczności terapii komórkami macierzystymi?

Od 2001 technologia Beike została użyta w ponad 60 000 zabiegach z wykorzystaniem komórek macierzystych. Pomimo faktu, że komórki macierzyste z pępowiny były stosowane w leczeniu ponad 70 stanów chorobowych od ponad 20 lat na zachodzie, wiele osób nadal uważa te terapię za „nową”. Podobnie w przypadku każdej „nowej” metody leczenia, szerokie grono interesariuszy ze środowiska medycznego dążyło do zdefiniowania terapii komórkami macierzystymi w sposób zgodny z ich punktem widzenia i ideologią, a w niektórych przypadkach z korzyścią komercyjną. Ponadto niektórzy bioetycy mieli problem z badaniami i terapiami z udziałem embrionalnych komórek macierzystych.

Jednakże Beike Biotechnology nie wykorzystuje embrionalnych komórek macierzystych w żadnej ze swoich terapii. Beike może poszczycić się nienagannym wynikiem w zakresie bezpieczeństwa i cieszy się wsparciem różnych oddziałów chińskiego rządu, wiodących chińskich uniwersytetów i szpitali.

Czy pacjent może wykorzystać własną zamrożoną krew pępowinową lub krew krewnego?

Ponieważ produkty krwiopochodne są w większości krajów, w tym w Chinach ściśle regulowane, pacjenci nie mogą importować własnej krwi pępowinowej z innych krajów do Chin lub większości innych krajów. Beike Biotech może wykorzystać komórki macierzyste tylko z określonych szpitali w Chinach.

Komórki macierzyste są wielokrotnie testowane pod kątem bezpieczeństwa w całym procesie ich pozyskiwania zarówno przez bank krwi, jak i prywatne laboratoria Beike. Ważne jest, aby zapamiętać, że chociaż uważamy, że korzystanie z własnych komórek macierzystych krwi pępowinowej może spowodować radykalną poprawę, nasze doświadczenie w stosowaniu krwi pępowinowej krewnych do leczenia chińskich pacjentów nie wykazało dodatkowej korzyści w porównaniu z wykorzystaniem komórek dawcy. Co najważniejsze, jedna próbka krwi pępowinowej może wykonać tylko jeden pakiet, a nasze protokoły wymagają wielu pakietów. Naszym celem jest umożliwienie rodzinom wykorzystywania w przyszłości komórek macierzystych z krwi pępowinowej.

Jakiego rodzaju pacjenci nie zostaną przyjęci na leczenie w szpitalach partnerskich Beike?

Firma Beike nie dostarczy komórek żadnym pacjentom, których stan zdrowia może ulec pogorszeniu w wyniku podróży zagranicznych, pacjentom podłączonym w pełnym wymiarze godzin do respiratora lub jakiemukolwiek pacjentowi, który według naszego działu medycznego nie będzie miał szansy skorzystania z leczenia. Nie zapewnimy leczenia komórkami macierzystymi, jeśli uznamy, że istnieje możliwość wyrządzenia jakiejkolwiek krótko lub długoterminowej szkody dla pacjenta.

Obecnie Beike nie zapewnia terapii komórkami macierzystymi pacjentom cierpiącym na nowotwory lub z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia raka. Nie dostarczamy również komórek macierzystych kobietom w ciąży. Prosimy te kobiety, aby poczekały, do momentu gdy ich stan ustabilizuje się po porodzie, aby mogły podjąć leczenie.

Czy leczenie mezenchymalnymi komórkami macierzystymi krwi pępowinowej powoduje raka?

Ważne jest, aby pamiętać, że na ogół nie ma obaw poinformowanych lub obiektywnych naukowców o krwi pępowinowej lub mezenchymalnych komórkach macierzystych. (w przeciwieństwie do embrionalnych lub płodowych komórek macierzystych) powodujących raka lub nowotwory.

Żaden z ponad 22 000 pacjentów leczonych komórkami macierzystymi Beike nie rozwinął raka w wyniku leczenia. W rzeczywistości naukowcy znajdują obecnie sposoby na wykorzystanie „komórek zabójców” pochodzących z pępowiny i dorosłych komórek macierzystych do atakowania nowotworów oraz do leczenia pacjentów z rakiem.

Dlaczego muszę podróżować, aby otrzymać terapię komórkami macierzystymi?

Beike już od ostatniej dekady jest pionierem w zakresie leczenia dorosłymi komórkami macierzystymi. Szpitale i personel medyczny współpracujący z Beike mają duże doświadczenie w obsłudze komórek macierzystych i monitorowaniu leczenia pacjentów. Ponadto pacjenci szukający pełnego pakietu leczenia, z uwzględnieniem jakości szpitala, rehabilitacji i kosztu komórek macierzystych mogą uzyskać najlepszą wartość w stosunku do kosztów w ośrodku stowarzyszeniowym Beike.

Dlaczego Beike miałaby chcieć, aby opiekun został ze mną podczas mojego leczenia?

Kilkutygodniowy pobyt w szpitalu zagranicą może okazać się trudnym przedsięwzięciem. Jesteśmy przekonani, że obecność członka rodziny, przyjaciela lub opiekuna ułatwi aklimatyzację, a także zapewni wsparcie na wiele sposobów, których nasz tłumacz i personel medyczny może nie być w stanie zapewnić. Jeżeli absolutnie nie masz możliwości zabrania kogoś ze sobą, nasi lokalni koordynatorzy ds. pacjentów mogą pomóc znaleźć opiekuna wśród lokalnej społeczności.

Opiekunowie ci są bardzo przystępni i mogą pozostać z Tobą przez sześć, dwanaście, a nawet 24 godziny przez cały okres pobytu. Porozmawiaj z przedstawicielem pacjenta, jeśli nie możesz zabrać ze sobą opiekuna.

Dlaczego protokoły leczenia Beike w przypadku większości dolegliwości obejmują terapie wspomagające

Podczas typowego cyklu leczenia komórkami macierzystymi większość pacjentów otrzymuje codzienne rundy terapii rehabilitacyjnych lub „medycyny funkcjonalnej”. Obejmują one fizjoterapię, aquaterapię, terapię zajęciową, akupunkturę, hiperbaryczną terapię tlenową, przezczaszkową stymulację magnetyczną, zastrzyki z czynnika wzrostu nerwów i terapię żywieniową.

Naukowcy i partnerzy medyczni Beike uważają, że terapie te pomagają aktywować komórki macierzyste w całym ciele. Tak jak użytkownik sterydów nie może znacznie zwiększyć masy mięśniowej bez ćwiczenia, komórki macierzyste działają najlepiej, gdy ciało jest aktywne.

Terapie te mogą pomóc zapewnić wysoki poziom aktywności dla Twojego ciała i ustawić Cię w najlepszej możliwej pozycji, aby zobaczyć korzyści. Pacjenci z zaburzeniami oczu mogą otrzymać program rehabilitacyjny złożony z akupunktury, tylko jeśli wzrok jest jedynym dotkniętym chorobą obszarem.

Co jeszcze mogę zrobić, aby maksymalnie wykorzystać terapię komórkami macierzystymi?

Ważne jest, aby przybyć na leczenie tak zdrowym jak to tylko możliwe, unikać gorączki, przeziębienia, infekcji i urazów. Komórki macierzyste naturalnie migrują do uszkodzonych lub objętych chorobą obszarów ciała, a wszelkie wtórne infekcje mogą prowadzić do zmniejszenia liczby komórek macierzystych dostępnych i ukierunkowanych do złagodzenia pierwotnego stanu neurologicznego lub naczyniowego.

Istnieje kilka prostych kroków, które można wykonać zarówno podczas, jak i po leczeniu komórkami macierzystymi, aby chronić i pielęgnować nowe komórki.

Obejmują one unikanie żywności bogatej w cukier, tytoniu i produktów alkoholowych przez sześć miesięcy, spożywanie produktów chroniących neurony, bogatych w kwasy omega-3, wykorzystywanie suplementów, takich jak kwas foliowy i ekstrakt z kurkumy, unikanie i minimalizowanie stresu oraz utrzymywanie umiarkowanego (ale nie ekstremalnego) programu ćwiczeń. W połączeniu kroki te mogą pomóc chronić i zapewnić zdrowe środowisko dla nowo opracowanych komórek.

Co jest wliczone w koszt terapii komórkami macierzystymi?

Koszt terapii komórkami macierzystymi obejmuje standardowy pokój pacjenta (z dodatkowym łóżkiem dla towarzyszącego opiekuna), iniekcje z komórek macierzystych i niezbędne leczenie wynikające z tych iniekcji, rehabilitację zaleconą przez specjalistę z centrum rehabilitacyjnego oraz transport z lokalnego lotniska do szpitala po przyjeździe.