Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Français
Română

5 usprawnień po przeszczepie komórek macierzystych

⏲️4 min czytaj

Trudne początki

Zuzanna urodziła się z porażeniem mózgowym (CP), stanem, który powstaje w wyniku uszkodzenia półkul mózgowych. Uszkodzenia te występują przed, w trakcie lub tuż po urodzeniu. Zuzanna, pieszczotliwie nazywana Zuzą, spędziła życie będąc zależną od swojej rodziny. Zuzia jest dotknięta porażeniem czterokończynowym i jest również epileptyczką. Zanim usłyszała o użyciu komórek macierzystych w przypadku porażenia mózgowego i mając na uwadze fakt występowania nawet 3 ataków dziennie, jej rodzina rozpoczęła poszukiwania odpowiedzi.

Komórki macierzyste w przypadku porażenia mózgowego

Jej rodzice, szukając rozwiązania, już w Polsce usłyszeli o komórkach macierzystych jako metodzie leczenia porażenia mózgowego. Oczywiście mieli wahania i byli niepewni, czy jest to właściwy wybór dla ich córki. Komórki macierzyste oficjalnie są w Polsce wciąż nie zatwierdzoną przez instytucje medyczne metodą leczenia. Zanim rodzina zdążyła się poważnie nad tym zastanowić, Zuza była już poza przedziałem wiekowym do leczenia w Polsce. După ce și-a extins căutările în întreaga Beike lume, iar mama lui Zuza a spus: „a fost prima și ultima care ne-a impresionat”.

Odnalezienie Stem Cell Treatment Now

Matka Zuzanny uważa, że znalezienie Stem Cell Treatment Now „nie jest przypadkiem” i docenia wysokie standardy opieki medycznej i rehabilitacyjnej oraz „wiecznie uśmiechnięty” personel Beike. Ea admite că, înainte de a merge la Thailanda, „Mi-a fost frică de (a) bariera lingvistică, climatice, produse alimentare … complet inutil. Personal, medici, asistente medicale, reabilitare, oameni minunați, zâmbitori și calificați. Ei au fost întotdeauna fericiți să ajute!”

Brak ataków

Nie mogła również uwierzyć w indywidualną, skoncentrowaną uwagę ze strony personelu jaką otrzymała Zuzia. Od wielu pracowników pracujących nad nią jednocześnie po indywidualnie opracowany plan diety. Jednym słowem Zuzanna doświadczyła „rehabilitacji na najwyższym poziomie”. A ciężka praca się opłaciła. W niespełna dwa tygodnie po powrocie do domu „fizjoterapeuci i lekarze zauważyli poprawę stanu fizycznego”. Niektóre spośród usprawnień wynikających z zastosowania komórek macierzystych obejmowały:

  • Zwiększona kontrola głowy
  • Zwiększona stabilność tułowia
  • Możliwość rozluźnienia rąk i stóp
  • Zwiększone skupienie i zdolność koncentrowania się

Jej mama zauważyła również: „Zaczęła zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Patrzyła, obserwowała wszystko. To było niesamowite.” Jednak jednym z najbardziej ekscytujących usprawnień był fakt, że zmniejszyła się również intensywność ataków epileptycznych. „Badanie EEG głowy potwierdziło zmiany… Do dnia dzisiejszego Zuza nie doświadczyła nawet jednego ataku epileptycznego. Minęło 8 lub 9 miesięcy”. Poprawa trwa do dnia dzisiejszego.

Druga wizyta

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu porażenia mózgowego zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej pacjentów, takich jak Zuza, próbuje dzielić się rezultatami swojego leczenia. W ostatnim wywiadzie na pytanie, dlaczego zdecydowała się na drugą wizytę, odpowiedziała: „Kiedy wróciliśmy do Polski i nasi fizjoterapeuci zobaczyli Zuzannę, nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Niestety nawet w ciągu 8 lat rehabilitacji nie byli w stanie osiągnąć efektów, które uzyskaliśmy po pierwszym zabiegu w Beike. Właśnie dlatego wróciliśmy”.

Jej rodzina jest zaangażowana w zasygnalizowanie jak skuteczne jest zastosowanie komórek macierzystych w przypadku porażenia mózgowego. W ogólnej refleksji matka Zuzanny stwierdziła: „Beike jest najlepszą rzeczą, jaka mogła się nam przytrafić. Nie chcemy wyjeżdżać. Dziękuję bardzo za opiekę, jesteście wspaniali. Bardzo Was kochamy.” Zuzanna i jej rodzina niedawno wróciły do Polski po drugim leczeniu i wszyscy mamy nadzieję, że Zuzanna dostrzeże kolejną poprawę w kolejnych miesiącach!

Posłuchaj jak rodzina Zuzanny wyraża poparcie dla komórek macierzystych, Stem Cell Treatment Now i Beike Biotech w poniższym filmie na Youtube:

Aby dowiedzieć się więcej o naszym kompleksowym leczeniu komórkami macierzystymi, kliknij poniżej.

Zdobądź więcej informacji