Podobnie jak niezliczona ilość dziewczyn, Virali Modi marzyła o byciu modelką i aktorką. Jednakże, w przeciwieństwie do nich, po podróży do Indii w 2006 roku, została skazana na wózek inwalidzki. Amerykanka indyjskiego pochodzenia była kilka miesięcy hospitalizowana, po czym wpadała i wychodziła ze śpiączki walcząc o życie. Diagnoza- przewlekłe poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, stan zapalny, który prowadzi do uszkodzenia rdzenia kręgowego.
Zamiast porzucić jej dotychczasowe aspiracje zawodowe, Virali postanowiła wyzdrowieć i przeszła trzy rundy terapii komórkami macierzystymi, aby odzyskać mobilność w kończynach. Po pięciu latach intensywnego leczenia Virali może teraz chodzić przy pomocy wsparcia i może samodzielnie wykonywać codzienne zadania. Rywalizacja w konkursie piękności o nazwie Miss Wheelchair India w zeszłym roku była krokiem w kierunku realizacji swoich ambicji. 23-latka jest obecnie edytorką treści online i aktywnie przesłuchuje role w branży Bollywood.
Historia Virali jest napędzana determinacją i katalizowana przełomowymi postępami w medycynie. Leczenie komórkami macierzystymi jest jednym z tych protokołów które dają nadzieję wielu osobom z przewlekłymi schorzeniami, które kiedyś uważano za nieuleczalne. Choroby takie jak ataksja, autyzm, porażenie mózgowe i dystrofia mięśniowa to tylko niektóre z wielu, które można teraz leczyc za pomocą komórek macierzystych.
Dzięki rozległej historii jaką posiada Beike Biotechnology w zakresie dostarczania i przechowywania komórek macierzystych wraz z protokołami leczenia, 16 000 pacjentów z całego świata otrzymało szansę na nowe życie. Połączenie leczenia komórkami macierzystymi i kompleksowej rehabilitacji w szpitalu Better Being spowodowało znaczną poprawę u pacjentów. Dla niektórych oznacza to, że zdobyli umiejętność chodzenia, mówienia, interakcji z innymi, a nawet ponownego widzenia. Szeroka gama dostępnych zabiegów spowodowała, że niemożliwe stało się możliwe. Dla osób takich jak Virali, znów nie ma rzeczy niemożliwych.