Polski
Deutsch
Español
Italiano
Português
Română

Spersonalizowane porady żywieniowe w szpitalu Better Being

⏲️2 min czytaj

W szpitalu Better Being jednym z pierwszych pytań jakie zadaje dr Torsak jest: „Jak wygląda Twoja dieta?”. Choć niektórym może się to wydawać dziwne, ważne jest, aby leczyć choroby przewlekłe przy uwzględnieniu podejścia systemowego. Oprócz monitorowania przez zespół dietetyków, nasi pacjenci biorą również lekcje gotowania aby dowiedzieć się, jak po powrocie do domu przygotować idealny posiłek dostosowany do swojego stanu. Dieta w szpitalu jest następnie dostosowywana do każdego pacjenta i przygotowywana na podstawie badań krwi, które są przeprowadzane pierwszego dnia leczenia.

Posiłki dla naszych pacjentów są uwzględnione w pakiecie leczenia, w którego skład wchodzi śniadanie, lunch i kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w kuchni szpitalnej, w której ręcznie dobrane produkty zapewniają jakość serwowanej żywności. Zbilansowana dieta jest dostarczana codziennie, a porcje oznaczone są etykietą z nazwiskiem pacjenta i ilością spożywanych kalorii. Wszystko to zależy od ich konkretnych potrzeb energetycznych.

Lokalna i zdrowa żywność składająca się z produktów organicznych

W przypadku dzieci zespół dietetyków przygotowuje również niektóre aktywności powiązane z gotowaniem. Dzięki temu rozumieją i widzą, co potrzebują jeść, aby poprawić swój stan zdrowia. Rodzice otrzymują wskazówki na temat najlepszego sposobu karmienia swoich dzieci i wszyscy uczestniczą w tym procesie razem, aby zrozumieć, jak buduje się zrównoważoną dietę.

Według dietetyka Sary Janssen, „podczas leczenia pacjenta dążymy do detoksykacji organizmu i wyeliminowania nagromadzonych toksyn. Dzieje się tak, gdy pacjent zaczyna prawidłowo jeść.” Stwierdza ona również, że produkty do przygotowywania żywności są nabywane przez lokalnych producentów, tak by pacjenci otrzymywali zdrowszą dietę bogatą w produkty organiczne.

Różne diety dla różnych potrzeb

Cała ta uwaga poświęcona jedzeniu jest częścią podejścia medycyny funkcjonalnej, która dotyczy interakcji pomiędzy genetyką, czynnikami środowiskowymi i stylem życia, które wpływają na długoterminowe zdrowie. Z doświadczenia naszego personelu medycznego wynika, że ta szczególna uwaga na odżywianie znajduje swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjentów po otrzymaniu leczenia. Pacjenci przychodzący na leczenie komórkami macierzystymi mogą być pewni, że nie tylko otrzymują medyczne korzyści z samych komórek, ale tworzą również zdrowe środowisko wewnętrzne, aby komórki macierzyste działały jak najskuteczniej.