Polski
Deutsch
English
Español
Português
Română

Spersonalizowane Poradnictwo Żywieniowe w Better Being Hospital

Jednym z pierwszych pytań jakie w Better Being Hospital zadaje pacjentom dr Torsak jest: „Jaka jest twoja dieta?” Chociaż niektórym może to wydawać się dziwne, jest to kluczowe pytanie , jeśli chodzi o systemiczne leczenie chorób przewlekłych. Oprócz bycia monitorowanym przez zespół specjalistów od żywienia, nasi pacjenci otrzymują lekcje gotowania, aby nauczyć się jak przygotowywać idealny posiłek dla osoby cierpiącej z powodu określonego stanu, kiedy ta będzie już w domu. Dieta w szpitalu jest następnie dostosowywana do potrzeb każdego pacjenta i jest przygotowywana na podstawie badań krwi, które są wykonywane w pierwszym dniu leczenia.

Posiłki dla naszych pacjentów są uwzględnione w pakiecie terapeutycznym, składającym się ze śniadania, lunchu i kolacji. Wszystkie przygotowywane są we własnej kuchni szpitala, która używa ręcznie wybranych produktów w celu zapewnienia jakości. Zbilansowana dieta przychodzi codziennie z etykietą zawierającą imiona pacjenta i liczbę kalorii którą spożywa, zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami energetycznymi.

W przypadku dzieci zespół dietetyków przygotowuje również zajęcia kulinarne, aby zrozumieli i zobaczyli, czego potrzebują by dobrze zjeść w celu poprawienia ich stanu zdrowia. Rodzice otrzymują wskazówki na temat najlepszego sposobu karmienia swoich dzieci i wszyscy uczestniczą razem w zajęciach, aby zrozumieć, jak budować zbilansowaną dietę.

Według dietetyka Sary Janssen, „podczas leczenia pacjenta dążymy do detoksykacji organizmu i eliminacji toksyn, które nagromadziły się do tej pory. Dzieje się tak, gdy pacjent zaczyna prawidłowo jeść.” Stwierdza również, że produkty do przygotowania żywności są chętniej nabywane przez lokalnych producentów, dzięki czemu pacjenci otrzymują zdrowszą dietę z produktami organicznymi.

Cała ta uwaga poświęcona żywności jest częścią podejścia medycyny funkcjonalnej, która zajmuje się interakcjami pomiędzy genetyką, czynnikami środowiskowymi i stylem życia, które maja wpływ na długoterminowe zdrowie. W doświadczeniu naszego personelu medycznego, ta specjalna uwaga do żywienia bezpośrednio odzwierciedla się w poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjentów po ich leczeniu. Pacjenci, którzy przychodzą na leczenie komórkami macierzystymi, mogą być pewni, że nie tylko otrzymują korzyści medyczne z komórek, ale także, że tworzą zdrowe środowisko wewnętrzne dla najskuteczniejszego wykorzystania komórek macierzystych.

Share This