Terapia komórkami macierzystymi dla udaru mózgu
W 2015 roku będąc po trzydziestce Renata doznała udaru niedokrwiennego móżdżku w lewej części pnia mózgu. Udar spowodowany zakrzepicą (zakrzepem krwi) w tętnicy podstawnej spowodował tetraparezę lub częściową utratę funkcji w czterech kończynach. W wyniku braku pracy przepony mowa Renaty stała się bezdźwięczna, a ona stała się zależna od innych w swoim codziennym życiu. Kiedy ona i jej rodzina zaczęli słyszeć historie od ludzi, którzy byli leczeni komórkami macierzystymi Beike, natychmiast rozpoczęli pozyskiwanie informacji na ten temat. Po rozmowie z poprzednimi pacjentami i obejrzeniu referencji online zdecydowali, że warto spróbować.
Renata i jej rodzina mieli nadzieję, że uda jej się jakkolwiek poprawić stan zdrowia. Pragnęli by stała się bardziej niezależna oraz aby poprawiła się jakość jej życia. Z tych powodów opuścili Brazylię aby polecieć do Tajlandii do szpitala Better Being Hospital.
Kiedy przybyli do Bangkoku, byli mile zaskoczeni. Uspokoiła ich uprzejmość i zrozumienie personelu szpitalnego. W trakcie leczenia cieszyli się, że opieka „skupiała się na pojedynczym pacjencie” i byli pod wrażeniem profesjonalizmu podczas całej podróży. Renata ciężko pracowała nad wszystkimi terapiami wspomagającymi, ponieważ są one ważną częścią procesu leczenia, podczas gdy chcemy zachęcić komórki macierzyste do znalezienia miejsc w ciele które wymagają leczenia. Poniżej możesz zobaczyć jak Renata ćwiczy i wzmacnia swoją przeponę, aby zdmuchnąć świecę.
Po leczeniu Renata zauważyła poprawę w przeponie i może wytworzyć dźwięki których nie mogła do tej pory wytworzyć. Jej nogi również poruszają się lepiej, poprawiła się również spastyczność. „Gorąco polecamy leczenie wzzystkim, którzy szukają lepszej jakości życia” – mówi jej rodzina. Pracownicy BBH i Beike są tak dumni i szczęśliwi, widząc poprawę na którą Renata tak ciężko pracowała.
Aby zdobyć więcej informacji o przypadku Renaty, proszę odwiedź nasze konto na instagramie @beikebiotech
Przeczytaj więcej na temat terapii komórkami macierzystymi w przypadku udaru mózgu.