Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Français
Português
Română
Русский

Dziecko z Porażeniem Mózgowym Dostrzega Poprawę i Decyduje się na Powrót

Leczenie Komórkami Macierzystymi dla Pacjenta Cierpiącego na Porażenie Mózgowe z Wielkiej Brytanii.

Enzo po raz pierwszy przyleciał z Wielkiej Brytanii do Bangkoku w 2016 roku, mając zaledwie 3 lata. Urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym spowodowanym urazem podczas porodu. Jego rodzice mieli nadzieję, że mogą zrobić wszystko, aby poprawić jakość życia ich syna. Gdy badali metody leczenia online, natrafili na opcję zastosowania komórek macierzystych. Pomimo wahania, kontynuowali swoje badania, do momentu kiedy znaleźli Beike, który wyglądała na „zdecydowanie najlepszą opcją leczenia dla nich”. Czytając liczne referencje online, wiedzieli, że istniej wiele możliwości zastosowania leczenia dla ich syna. „Leczenie nie jest dostępne w Wielkiej Brytanii, a na początku nie chcieliśmy wyjechać w tak odległe miejsce na leczenie, biorąc pod uwagę fakt jak mało o tym wiemy, ale im więcej o tym czytałem, tym bardziej wiedziałem, że musimy to zrobić”.

Rodzina otrzymywała pozytywne opinie na temat personelu Beike oraz samego szpitala. „ Nasz podróż z Wielkiej Brytanii trwała długo. Byliśmy wyczerpani, a zespół zmiany strefy czasowej był po prostu straszny. Jednak tutejszy personel jest niesamowity. Natychmiast spotkaliśmy się na lotnisku i pojechaliśmy do naszego hotelu. Podczas podróży do hotelu pokazano nam nasz harmonogram i mieliśmy możliwość omówienia leczenia i zadawania pytań. Kiedy dotarliśmy do naszego hotelu, personel pomógł nam w dotarciu do pokoju, a potem zostawił nas abyśmy mogli się rozpakować i odpocząć. Pielęgniarki przyniosły posiłki Enzo do naszego pokoju i za każdym razem sprawdzały jego poziom tlenu oraz tętno. Zapewniono nas, że jeśli czegokolwiek potrzebujemy, możemy po prostu zapytać. Z lekarzem spotkaliśmy się drugiego dnia. Przeprowadzili (lekarze) odpowiednie testy, w tym dotyczące wagi oraz te na krew. Rozmawiali z nami o tym, na jakich obszarach chcielibyśmy się skoncentrować dla każdego z zabiegów i przekazali informacje do każdego z działów, aby mieć pewność, że wszyscy pracują nad tym samym celem.Wszyscy byli przyjaźni, pomocni i bardzo skuteczni w organizacji i opiece ”.

Enzo Thompson and his father before entering the oxygen chamber therapy
Enzo ze swoim ojcem przed terapią w komorze tlenowej

Enzo rozpoczął leczenie, nie mogąc podnosić głowy przez dłuższy czas, siedzieć, stać lub chodzić. Jego zdolność użycia rąk i ramion była ograniczona, nie mógł również jeść ani mówić. Jednak po rozpoczęciu leczenia jego rodzice zaczęli dostrzegać zmiany. „Po pierwszym leczeniu naszego syna komórkami macierzystymi (2016) zauważyliśmy znaczną poprawę. W ciągu 3 i pół tygodnia, kiedy tu byliśmy, zyskał lepszą kontrolę nad swoimi rękami i ramionami, nauczył się połykać (wciąż za mało, by zjeść posiłek, ale na tyle, by powstrzymać go przed kiwaniem się i pozwolić mu na małą szansę smakowania spożytego jedzenia). Miał też dość poważny „zez” w obu oczach, który poprawił się niemal natychmiast. To są trwałe efekty. ”Enzo otrzymał również szereg terapii wspomagających, w tym fizykoterapię, terapię zajęciową, hydroterapię, hiperbaryczną terapię tlenową, przezczaszkową stymulację magnetyczną, akupunkturę oraz czynnik wzrostu nerwów. Terapie te pomogły skierować komórki macierzyste w odpowiednie miejsca i pomóc Enzo wykształcić nowe mocne strony i umiejętności, których wcześniej nie miał. Jego rodzina zgadza się, mówiąc: „Ten intensywny program wsparcia który jest unikalny dla firmy Beike i był jednym z głównych powodów, dla których je wybraliśmy”.

Image of Enzo with father as he receives transcranial magnetic therapy
Enzo Thompson i ojciec przezczaszkowa terapia magnetyczna

Enzo powrócił ponownie w 2018 roku, tym razem posiadając nowe cele. Obecnie jego rodzice planują skupić się na doskonałych zdolnościach motorycznych i stymulacji ustnej poprzez terapię zajęciową. Pracowali nad kontrolą jego głowy, ruchami ramion oraz wytrzymałością mięśni brzucha. Zauważyli już wyniki w tych obszarach i mamy nadzieję, że zobaczą ich więcej. Mają nawet nadzieję, że wrócą ponownie. „Chciałbym, aby leczenie komórkami macierzystymi było dostępne w Wielkiej Brytanii, ale do tego czasu mamy nadzieję kontynuować współpracę z Beike i mamy nadzieję wrócić w przyszłości po raz trzeci.”

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na porażenie mózgowe i chcesz dowiedzieć się więcej o komórkach macierzystych Beike oraz potencjalnych możliwościach leczenia, kliknij tutaj 

 

Share This