Polski
Deutsch
English

Pacjent z Ataksją Może po Leczeniu Znów Pracować i Prowadzić Samochód

Kiedy Robin Schmetzer został zdiagnozowany z ataksją rdzeniowo-móżdżkową typu drugiego, jego lekarze powiedzieli mu, że nic nie mogą dla niego zrobić. Matka Robina nie chciała tego zaakceptować i zaczęła szukać alternatywnych terapii w Internecie. Po obszernych badaniach online znalazła Beike Biotechnology. Ataksja Robina posunęła się tak daleko, że ledwo mógł jeść i chodzić samodzielnie. Czuł się opuszczony przez lekarzy.

Po przybyciu do Tajlandii i wstępnych badaniach rozpoczęła się intensywna terapia. ” Terapia była dla mnie dość wyczerpująca” – mówi Robin w reportażu telewizyjnym w Bangkoku. „Spędziliśmy do 14 godzin dziennie w klinice zajmującej się fizjoterapią, terapią zajęciową, logopedią i terapią wodną. Potem miałem terapię polem magnetycznym oraz terapię tlenową […]. A potem dwa razy w tygodniu otrzymywałem terapię komórkami macierzystymi.” Włożony wysiłek okazał się tego wart.

Wiadomości Regio-TV

Jego matka była szczególnie zadowolona z wyników. „Cieszymy się z obecnego stanu Robina i jesteśmy całkowicie przekonani, że poszliśmy właściwą drogą. Robin może nawet bez problemu prowadzić i odbywać praktykę jako mechanik przemysłowy. Może także bez pomocy posługiwać się nożem i widelcem krojąc swoje jedzenie.” Pisze w emailu. Leczenie objawów ataksji wymaga regularnego powtarzania terapii. Dla rodziny problemem jest przede wszystkim ciężar finansowy. Aby zdobyć pieniądze na leczenie, będący przyjacielem rodziny artysta Dani Suara, przejął inicjatywę i zorganizował koncert. 27 października dzięki wsparciu licznych pomocników miał miejsce koncert, który urósł do rangi całodniowej imprezy z programem dla dzieci . Lokalne media poinformowały o koncercie, a informacje o nim można znaleść tutaj: 

https://www.bkz-online.de/node/1169678

Rodzina ma nadzieję złagodzić chorobę dzięki regularnym zabiegom, aż do momentu gdy stanie się uleczalna. Jeżeli chcesz pomóc, zostało stworzone konto darowizny:

„Menschen in Not” Da Toni e.V.
Spende für Robin S.
IBAN: EN 22 6029 1120 0004 4440 19

Jeżeli chcesz być na bierząco z historią Robina, możesz ją śledzić na Facebooku:

https://www.facebook.com/SpendetRobinLebenszeit/

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak leczenie komórkami macierzystymi może pomóc Tobie lub komuś cierpiącemu na ataksję kogo znasz, dowiedz się więcej klikając poniżej.

Share This