Polski
Español
Français
Italiano
Português
Română
繁體中文

Pielęgnacja & Odżywianie

⏲️4 min czytaj

Jedzenie stanowi zdecydowanie największą obawę wśród większości pacjentów przyjeżdżających do Tajlandii. Zwykle nie wiedzą, czego się spodziewać, i tego, jak bardzo różni się od ich nawyków żywieniowych z krajów ojczystych i zawsze są wątpliwości, czy beda w stanie przystosować się do nowej kuchni, która jest tak radykalnie odmienna od tej, do której się przyzwyczaili.

Na szczęście dla pacjentów, dział żywienia w Better Being Hospital jest jednym z największych aktywów szpitala. Kierowany jest przez Sarę Janssen, która zawsze upewnia się, że pacjenci Beike otrzymują wystarczającą ilość pożywnego jedzenia. Dzieki temu pacjenci mogą, rozkoszować się pysznym jedzeniem.

Sara, podobnie jak wielu innych Tajów, ma mieszane pochodzenie. Jej ojciec jest Amerykaninem, a jej matka pochodzi z Tajlandii. We wczesnej fazie swojego życia Sarah zainteresowała się gotowaniem i jest to historia którą warto opowiedzieć. Po ukończeniu sztuk wyzwolonych na Uniwersytecie Thammasat w Bangkoku wzięła udział w kursie gotowania, który rozpalił w niej pasję, trwającą do dnia dzisiejszego. Po otrzymaniu dyplomu, Sarah zadecydowała, aby przenieść się do San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone) i doszła do wniosku, że gotowanie byłoby przydatną umiejętnościa podczas rozpoczynania samodzielnego życia.

W czasie jej pobytu w Kaliforni Sarah rozpoczęła kurs scenopisarstwa, podjęła jednocześnie pracę, aby sfinansować jej studia i styl życia. Pierwszą pracą jaką znalazła, była restauracja Fusion Vietnamese, prowadzona przez znanego szefa kuchni. Niedługo później przeszła do francuzkiej restauracji i przez cały czas pracy tam jej pasja do jedzenia i zdrowia tylko rosła. Te doświadczenia pogłębiły jej zainteresowanie wiedzą na temat pożywnych kuchni.

Niedługo potem wzięła udział w kursie: „Edukator Żywienia” w Bauman College w Berkley w Kaliforni, który nauczył ją podstaw świadomości zdrowotnej. Łącząc to z kuchnią francuzką i gotowaniem, jej wiedza o zdrowym żywieniu wzrosła dziesięciokrotnie.

Po ukończeniu swojej edukacji wróciła do Bangkoku, dostała pracę w szkole gotowania dla dzieci, założyła własną firmę i uzyskała tytuł magistra w dziedzinie Anti-Aging Science (nauka o zapobieganiu procesowi starzenia) na Uniwersytecie Mae Fah Laung w Tajlandii. W kwietniu 2012 roku rozpoczęła pracę w Better Being Hospital gdzie przygotowywała posiłki dla pacjentów otrzymujących leczenie komórkami macierzystymi Beike.

Jej głównym celem w szpitalu jest zapewnienie pacjentom najlepszego możliwego pożywienia, dzięki czemu funkcje regeneracyjne komórek macierzystych zostają zwiększone. Jest to istotny kamień węgielny dla podejścia pod kątem medycyny funkcjonalnej BBH. Sarah często boryka się z tym samym błednym przekonaniem, że zdrowe i smaczne są dwoma antagonistycznymi przymiotnikami, które nigdy nie idą w parze, a jednak, raz za razem, udaje jej się to udowodnić coś zupełnie przeciwnego. Jej celem jest zapewnienie pacjentom Beike i Better Being Hospital odpowiedniej ilości pożywienia , które jest zdrowe i smaczne.

Pierwszego dnia, gdy pacjent przybywa do szpitala, personel przeprowadza na nim badanie krwi i na podstawie infomacji, które otrzymuje Sarah, określa ona jakiego rodzaju odżywiania potrzebuje pacjent. Mając pełną świadomość choroby pacjenta i jego potrzeb, odpowiednio dostosowuje jedzenie i modyfikuje dietę tak, aby jak najlepiej pasowała do danego stanu chorobowego. Co więcej, przez większość czasu pacjent będzie proszony przez Sarę o wyeliminowanie lub modyfikację określonych aspektów jego typowej diety. Dodatkowo, pacjenci i opiekunowie mogą razem z Sarą nauczyć się jak przygotowywać niektóre z potraw, aby lepiej kontynuować zdrowy tryb życia w domu.

Beike Biotechnology i Better Being Hospital mają szczęście mając tak oddanego i profesjonalnego pracownika wśród swojego personelu. Pacjenci z ogromną checią polegają na niej na porządku dziennym, eliminując negatywne nawyki żywieniowe, dzięki jej zachętom i radom. Wszyscy jesteśmy wdzięczni za to, że mamy ją na pokładzie!