Polski
Deutsch
English
Español

Niesamowita podróż Flynna

⏲️3 min czytaj

Niesamowita podróż pacjenta z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Pacjenci w szpitalu Better Being często dzielą się z Beike swoimi porywającymi historiami, ale niewiele z nich może się równać z historią Flynna Rigby’ego.

Flynn to 12 letni chłopiec z Cairns w Australii, który przybył na ten świat wraz ze swoim bratem Jackiem w 2002 roku. Bliźniaki urodziły się przedwcześnie po zaledwie 23 tygodniach ciąży, a ich ciała nie były w pełni rozwinięte. Niestety, Jack umarł
zaledwie kilka dni po porodzie.

Gdy Flynn urósł, lekarze wykonali kilka skanów rezonansem magnetycznym jego mózgu, które wykazały, że jego móżdżek i obszary mózgu nie rozwinęły się w pełni z powodu jego przedwczesnych narodzin, pozostawiając Flynna z opóźnieniami rozwojowymi, trudnościami motorycznymi i problemami z zaburzeniami czuciowymi. Z powodu porażenia mózgowego, po 6 latach intensywnej terapii mowy, mógł wymawiać litery alfabetu, ale nie był w stanie wypowiedzieć jednej sylaby.

Po podjęciu decyzji, aby nigdy nie rezygnować z syna, dzielni rodzice Flynna przeprowadzili poszukiwania informacji na temat leczenia komórkami macierzystymi i ich skuteczności u dzieci ze stanem zdrowia podobnym do choroby Flynna. Założyli fundację i udało się im zebrać pieniądze na pierwsze leczenie komórkami macierzystymi. Zostawiając za sobą wszystkich sceptyków ich wyjazdu, Flynn i jego ojciec Frazer polecieli do szpitala Qingdao w Chinach, aby rozpocząć leczenie oferowane przez firmę Beike Biotechnology.

Był grudzień 2011 roku, a Flynn miał 9 lat.

Krótko po rozpoczęciu leczenia, podczas wywiadu na Skype z mamą w Australii, Flynn po raz pierwszy w życiu przemówił, kiedy odpowiedział na pytanie mamy: „Jakiego koloru jest twoja koszula?” Odpowiedział „żółtego, czerwonego, niebieskiego”. Jego rodzice byli zdumieni.

Jak zauważył jego ojciec Frazer na swojej stronie internetowej: „Po powrocie z Chin zaobserwowaliśmy dramatyczną poprawę, a Flynn kiedy przybył do domu w Nowy Rok powiedział „Szczęśliwy dom Mamusiu”! Stan poprawiał się stabilnie, a teraz Flynn jest w stanie wypowiedzieć setki słów (w tym wiele 3 i 4 sylabowych słów) i może przekazać swoje potrzeby ustnie nawet 10 słów w jednym zdaniu!”

Odkąd dostał swoją pierwszą rundę komórek macierzystych, Flynn przeszedł wielopoziomowy progres który wszystkich zaskoczył, od swoich nauczycieli i logopedów, po rodzeństwo, z którym zaczął wchodzić w interakcje znacznie bardziej niż wcześniej. Po raz pierwszy był w stanie samodzielnie umyć zęby, życzyć swoim rodzicom wszystkiego najlepszego i powiedzieć im, że ich kocha.

W tej chwili Flynn przechodzi drugą rundę leczenia komórkami macierzystymi Beike Biotech i już zauważono poprawę w jego pisaniu, pływaniu i innych umiejętnościach motorycznych. Częściowo koncentruje się w znacznie większym stopniu podczas terapii.

Firma Beike Biotechnology i Szpital Better Being życzą Flynnowi powodzenia w jego postępującej poprawie!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Flynna i jego wspaniałej historii, odwiedź jego stronę internetową www.developingfoundation.org.au