Polski
Deutsch
English
Español
Română

Niesamowita Podróż Flynna

Pacjenci w Better Being Hospital często dzielą się z nami opowieściami które rozgrzewają serce, ale niewiele z nich można porównać z historią Flynna Rigby’ego.

Flynn jest 12 letnim chłopcem z Cairns w Australii, który przybył na ten świat razem ze swoim bratem Jackiem w 2002 roku. Bliźniaki urodziły się przedwcześnie już po 23 tygodniach ciąży, a ich ciała nie były w pełni rozwinięte. Niestety, Jack odszedł tylko kilka dni po urodzeniu.

W miarę jak Flynn się rozwijał, lekarze wykonali skany jego mózgu za pomocą rezonansu magnetycznego, które wskazywały, że jego móżdżek i obszary mózgu nie rozwinęły się całkowicie z powodu przedwczesnych narodzin, pozostawiając Flynna z opóźnieniami rozwojowymi, trudnościami z funkcją motoryczną oraz problemami dysfunkcji czuciowych. Z tego powodu, po 6 latach intensywnej terapii logopedycznej, mógł wypowiadać litery alfabetu, ale nie był w stanie wypowiadać jednosylabowych słów.

Po podjęciu decyzji o tym by nigdy nie zrezygnować z poszukiwania pomocy dla swego syna, odważni rodzice Flynna przeprowadzili badania nad terapią komórkami macierzystymi i ich skutecznością u dzieci z podobnymi stanami chorobowymi jak u ich syna. Założyli fundację i zdołali zebrać pieniądze na pierwsze leczenie komórkami macierzystymi. Pozostawiając wszystkich negujących ich działania, Flynn i jego ojciec Frazer polecieli do szpitala Qingdao w Chinach, aby otrzymać leczenie z Beike Biotechnology.

To był grudzień 2011 roku a Flynn miał 9 lat.

Krótko po rozpoczęciu leczenia, podczas wywiadu przeprowadzonego przez Skype’a z matką w Australii, Flynn po raz pierwszy odezwał się, odpowiadając na pytanie mamy, „Jakiego koloru jest twoja koszula?” Odpowiedział „żółty, czerwony, niebieski”. Jego rodzice byli zdumieni.

Jak wspomina na swojej stronie internetowej jego ojciec Frazer: „Po powrocie z Chin zauważyliśmy dramatyczną poprawę, kiedy po powrocie do domu w Nowy Rok 2012 Flynn powiedział „Happy home Mummy” (szczęśliwy dom mamusiu). Sytuacja ulegała stałej poprawie, a na chwilę obecną Flynn jest w stanie wypowiadać setki słów (wiele 3 i 4 sylabowych) oraz może wyrażać swoje potrzeby w zdaniach składajacych się nawet 10 słów“

Odkąd Flynn otrzymał swoją pierwszą rundę komórek macierzystych, osiagnął kilka poziomów rozwoju i zaskoczył tym wszystkich, od swoich nauczycieli i logopedów, po rodzeństwo, z którym zaczął się kontaktować znacznie częściej niż wcześniej. Po raz pierwszy mógł umyć samemu zęby, składa swoim rodzicom życzenia „wszystkiego najlepszego” i mówi im, że ich kocha.

W chwili obecnej Flynn przechodzi właśnie drugą rundę leczenia komórkami macierzystymi Beike Biotech i już została zaobserwowana poprawa w pisaniu, pływaniu i innych zdolnościach motorycznych. Częścią poprawy jest także lepsza koncentracja podczas trwania terapii.

Beike Biotechnology i Better Being Hospital, życzą Flynnowi dużo szczęścia w jego postępującej poprawie!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Flynnie i jego wspaniałej historii, proszę wejdź na jego stronę www.developingfoundation.org.au

Share This