Polski
Deutsch
Italiano
Română

Pacjentka ze stwardnieniem rozsianym szybko zauważa wyniki po leczeniu komórkami macierzystymi

⏲️6 min czytaj

Stwardnienie rozsiane nie należy do chorób z którymi łatwo żyć. Obecnie nie ma lekarstwa, a progresywność choroby oznacza, że jej destrukcyjne działanie będzie trwało, chyba że zostaną podjęte działania w celu leczenia objawów choroby oraz spowolnienia zwyrodnienia ośrodkowego układu nerwowego.

Na szczęście dla rosyjskiej pacjentki – Reginy Kornev terapia komórkami macierzystymi okazuje się skuteczną opcją w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Regina otrzymała kombinację komórek macierzystych krwi pępowinowej (UCBSC) oraz mezenchymalnych komórek macierzystych (UCMSC) i zaczęła dostrzegać zauważalne wyniki już w ciągu dwóch dni.

Poniżej znajduje się krótki wywiad z Reginą opisujący jej doświadczenia i poprawę, którą zauważyła od czasu otrzymania naszego kompleksowego pakietu terapii komórkami macierzystymi.

Proszę opisz swój stan fizyczny przed leczeniem komórkami macierzystymi. Jak wyglądały Twoje objawy?

Moje objawy wyglądały następująco: podwójne widzenie, silne zawroty głowy, brak równowagi i trudności w chodzeniu, zmęczenie, osłabienie, drżenie rąk, a także objawy klimakteryjne. Sytuacja była tak zła, że z ledwością mogłam się poruszać. Wszystko na co mogłam sobie pozwolić to siedzenie na krześle.

W jaki sposób dowiedziałaś się o terapii komórkami macierzystymi? Co sądziłaś o tej technologii leczenia? Czy miałaś jakieś obawy lub nadzieje? Jak odnalazłaś Beike Biotechnology? Co skłoniło Cię do wybrania Beike jako opcji leczenia?

Miałam nadzieję na jakąkolwiek poprawę. Właściwie to szukałam chińskiej kliniki. Tak dowiedziałem się o Beike Biotechnology. Później dowiedziałam się, że klinika ma siedzibę w Bangkoku. Na początku było to trochę mylące, ponieważ nie wiedziałam o lokalizacji kliniki. Technologia leczenia komórkami macierzystymi Beike Biotech pochodzi z Chin, a klinika medycyny funkcjonalnej znajduje się w Tajlandii.

Jakie były Twoje oczekiwania co do leczenia przed wyjazdem do Tajlandii? Co konkretnie chciałaś osiągnąć?

Miałam nadzieję, że leczenie komórkami macierzystymi pomoże poprawić mój obecny stan zdrowia, złagodzić objawy oraz poprawić i utrzymać jakość mojego życia.

Jak wyglądały pierwsze dni po przyjeździe? Czy czułaś sie wygodnie, komfortowo, etc?

Po moim przybyciu do Bangkoku i do szpitala Better Being (BBH) byłam mile zaskoczona tym, co mi się przytrafiło. Przed przyjazdem nie wiedziałam prawie nic o klinice i bardzo obawiałam się oszustwa. Okazało się, że otrzymałam więcej, niż się spodziewałam.

Ogólnie mój pobyt był bardzo miły. Byłam również bardzo zadowolona z zakwaterowania. Mój pokój w klinice był bardzo ładny i wygodny. Byłam przytłoczona profesjonalizmem, uprzejmością i życzliwością pracującego tam personelu. Jakość jedzenia, czystość kliniki i wszystkiego wokół została zorganizowana na najwyższym poziomie.

Co sądzisz o BBH i personelu Beike / BBH?

Jestem absolutnie zafascynowana zaangażowaniem personelu medycznego, lekarzy i pielęgniarek, fizjoterapeutów, sprzątaczek itp. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili i uprzejmi! Chciałabym wyrazić moje szczególne podziękowania lekarzowi od akupunktury z szpitala BBH.

Próbowałam leczenia akupunkturą w jednej norweskiej klinice. Kosztowało mnie to fortunę, ale nie zauważyłam żadnej poprawy, więc po kilku sesjach przestałam tam chodzić. Myślałam, że akupunktura nie jest dla mnie. Jednak podczas leczenia akupunkturą w BBH zauważyłam widoczną poprawę. Lekarz pytał mnie o moje objawy i po kilku sekundach nie tylko zniknął ból, ale zauważyłam również, że inne moje objawy stopniowo zanikały. Było to dla mnie niesamowite.

Opowiedz nam o pierwszym leczeniu komórkami macierzystymi. Co myślisz o połączeniu komórek i kompleksowym podejściu, wliczając w to medycynę funkcjonalną oraz odpowiednie żywienie obok terapii komórkowej?

Leczenie komórkami macierzystymi wcale nie było bolesne. Czułam się bezpiecznie, personel medyczny był bardzo uprzejmy i przyjazny. Przepisano mi również w ramach terapii przezczaszkową stymulację magnetyczną, elektrostymulację, fizjoterapię itp. Wszystkie te rodzaje terapii wspomagających pomogły mi poprawić stan mojego zdrowia i z dnia na dzień czułam się coraz lepiej. Wszystko było bardzo dobrze ułożone. Nigdy nie doświadczyłam tak pozytywnego doświadczenia w leczeniu w takcie pobytu w Norwegii, gdzie przebywałam w szpitalu przez 6 miesięcy. Moja dieta była bardzo dobrze zbilansowana, a jedzenie było bardzo smaczne. Dietetyk opracował spersonalizowany plan posiłków na podstawie moich życzeń oraz nawyków żywieniowych.

Opisz czas między zabiegami do pierwszych zauważalnych rezultatów. Jakie były rezultaty, ile czasu potrzebowałaś by ich doświadczyć? Co dzieje się teraz?

Czuje się teraz o wiele lepiej. Pierwsze widoczne rezultaty odczułam po dwóch dniach pobytu w BBH. Najważniejsze dla mnie jest to, że w końcu mogłam zacząć normalnie się poruszać i wyjść na ulicę. Nie robiłam tego od półtora roku. Teraz mam dość siły i chęci, by żyć swoim życiem. Postępuje zgodnie z zaleceniami moich lekarzy i fizjoterapeutów (wykonuję ćwiczenia fizyczne, aby ćwiczyć równowagę i zdolności motoryczne). Teraz czuję się znacznie silniejsza i staram sie przestrzegać wszystkich zaleceń ze strony Beike i BBH.

Napisz proszę wszystko czym chciałabyś się podzielić.

Stwardnienie rozsiane jest chorobą progresywną, która wymaga systematycznego leczenia. Jeżeli mu się nie poddajesz, masz bardzo duże szanse, że znajdziesz się na wózku inwalidzkim. Dlatego teraz wiem, że w przyszłości będę nadal otrzymywać leczenie komórkami macierzystymi od Beike Biotechnology. Jestem pewna, że nie ma lepszej kliniki niż BBH, ponieważ oferuje ona kompleksowe podejście, leczenie i profesjonalne usługi medyczne. Teraz jestem o tym w 100% przekonana.

Chciałabym podziękować wszystkim w klinice za to, co dla mnie zrobili. Ale przede wszystkim chciałabym wyrazić szczerą wdzięczność dr Torsakowi. W przypadku jakichkolwiek pytań i konsultacji jest zawsze dostępny za pośrednictwem poczty elektronicznej. W klinice jest wielu pracowników odpowiedzialnych za kontakt z pacjentami, jednak dr Torsak zawsze znajduje czas na indywidualne konsultacje. Charakteryzuje go to nie tylko jako profesjonalnego lekarza, ale także jako doskonałego menadżera i osobę o dużym współczucia dla bliźniego. Jest to bardzo doceniane przez wszystkich pacjentów, którzy przyjeżdżają do BBH z całego świata.

Byłam naprawdę zaskoczona ciepłą, przyjazną rodzinną atmosferą jaka panuje w klinice. Zauważyłam również, że w klinice jest wielu pacjentów którzy powracają i regularnie przyjeżdżają po leczenie. Jeszcze raz chciałabym podziękować Beike, BBH i dr. Torsakowi za to niesamowite doświadczenie leczenia. Zdecydowanie tu wrócę!

*Wywiad ten został przetłumaczony z rosyjskiego przez naszego przedstawiciela pacjenta.

Cieszymy się, że Regina była w stanie tak szybko zobaczyć poprawę dzięki temu nowemu protokołowi leczenia. Aby otrzymać bezpłatną konsultację w sprawie leczenia komórkami macierzystymi.

Proszę złóż zapytanie

Referencje

  1. N. Scolding. Adult stem cells and multiple sclerosis. Cell Prolif., 2011, 44 (Suppl. 1), 35–38.
  2. Dimitrios Karussis, MD, PhD; Clementine Karageorgiou, MD; Adi Vaknin-Dembinsky, MD, PhD et al. Safety and Immunological Effects of Mesenchymal Stem Cell Transplantation in Patients With Multiple Sclerosis and Amyotrophic Lateral Sclerosis. Arch Neurol. 2010;67(10):1187-1194.
  3. Antonio Uccellia, and Gianluigi Mancardia. Stem cell Transplantation in multiple sclerosis. Current Opinion in Neurology 2010, 23:218–225.
  4. Dimitrios Karussis, Ibrahim Kassis. The potential use of stem cells in multiple sclerosis: An overview of the preclinical experience. Clinical Neurology and Neurosurgery 110 (2008) 889–896.