Czy leczenie ataksji komórkami macierzystymi jest skuteczne?
Od 2005 roku opracowujemy kompleksowe protokoły leczenia ataksji leczenia, aby przezwyciężyć ograniczenia konwencjonalnych terapii. W naszych protokołach komórki macierzyste są połączone ze specjalistycznymi terapiami dla ataksji, które nie tylko skupiają się na pomocy pacjentowi w radzeniu sobie z objawami, ale także leczą bezpośrednią przyczynę objawów poprzez wspieranie gojenia się uszkodzenia mózgu/rdzenia kręgowego. Wierzymy, że nasze kompleksowe podejście do leczenia ataksji daje naszym pacjentom największe szanse na poprawę, pozwalając na lepszą jakość życia. Nasz program leczenia komórkami macierzystymi może być stosowany do różnych typów ataksji, w tym SCA1, SCA2, SCA3, SCA6, AOA1, ataksji Friedreicha, ataksji spowodowanej urazem mózgu i innych.
Odwrócenie objawów ataksji!
Ataksja jest stanem medycznym spowodowanym utratą funkcji w móżdżku i / lub dysfunkcją jego dróg (pień mózgu, rdzeń kręgowy). W większości przypadków choroba jest spowodowana mutacją genetyczną (ataksja dziedziczna), przy czym ataksja spinocerebellarna (SCA) i ataksja Friedreicha (FRDA ) są najczęstsze.
Móżdżek działający jako ośrodek koordynacji w mózgu wyjaśnia, dlaczego u pacjentów, u których zdiagnozowano ataksję, stopniowo rozwijają się objawy takie jak niestabilność chodu/chodzenia, dyzartria (niewyraźna mowa), a osoby dotknięte chorobą mogą zacząć upadać bez ostrzeżenia. Postęp choroby może w późniejszym czasie prowadzić do zmęczenia, upośledzenia połykania, drżenia, zmniejszenia koordynacji, obniżenia czujności umysłowej i niesprawności funkcji motorycznych.
Dla pacjentów, u których zdiagnozowano ataksję dostępnych jest niewiele konwencjonalnych metod leczenia, które w większości skupiają się na łagodzeniu objawów. Żaden z nich nie leczy tak naprawdę utraty funkcji neurologicznych spowodowanych degeneracją komórek w móżdżku, pniu mózgu i/lub rdzeniu kręgowym. Komórki macierzyste mają zdolność do regeneracji uszkodzonych komórek w organizmie, co pomaga zmniejszyć/odwrócić objawy i umożliwia pacjentom z ataksją poprawę.
Podobnie jak w przypadku wielu innych pacjentów z ataksją, postepująca utrata podstawowych funkcji motorycznych, mowy i równowagi była szokiem. Proste zadania, które uznawane były za oczywiste, były teraz codziennymi przeszkodami.
Możliwa poprawa po terapii komórkami macierzystymi dla ataksji
Celem naszego leczenia komórkami macierzystymi jest przywrócenie funkcji neurologicznych w obszarze zmian w mózgu/ rdzeniu kręgowym, dlatego po naszym leczeniu możliwa jest różnego rodzaju poprawa, a nasi dotychczasowi pacjenci doświadczyli następujących efektów*:
- Lepsza równowaga i koordynacja
- Zmniejszone zmęczenie
- Poprawa mowy
- Zmniejszone drżenie
- Poprawa funkcji motorycznych
- Lepsze połykanie
- Zmniejszenie bólu neuropatycznego
- Zwiększona czujność umysłowa
*Należy pamiętać, że poprawa doświadczana przez pacjentów, u których zdiagnozowano dziedziczne ataksje, może nie być trwała, ponieważ zabiegi z użyciem komórek macierzystych nie mają obecnie żadnego wpływu na genetyczne pochodzenie tych specyficznych rodzajów ataksji. W takich przypadkach mogą być wymagane okresowe zabiegi w celu utrzymania stabilnego stanu. Wreszcie, jak w przypadku każdej terapii medycznej, nie można zagwarantować poprawy.
Nasz program leczenia w szczegółach
Beike jest niepodobny do żadnego innego dostawcy leczenia komórkami macierzystymi na świecie, powód? Od 2005 roku rozwijamy i optymalizujemy nasze protokoły leczenia komórkami macierzystymi, kierując się koncepcją, że tylko bardzo kompleksowe rozwiązanie może pozwolić naszym pacjentom na prawdziwe korzyści z komórek macierzystych. Wierzymy, że stymulacja poprzez różne terapie jest niezbędna do wzmocnienia odpowiedzi regeneracyjnej komórek macierzystych, dlatego nasze protokoły obejmują codzienne terapie wspierające komórki macierzyste. Wreszcie, zapewniamy szeroką gamę i duże ilości komórek macierzystych, aby dostosować się do stanu każdego pacjenta i zapewnić maksymalny potencjał regeneracyjny.
Nasze leczenie ataksji polega na 6 do 8 prostych i minimalnie inwazyjnych iniekcjach komórek macierzystych pochodzących z pępowiny. Komórki macierzyste przeszczepiane są dwiema odrębnymi metodami: drogą dożylną przy użyciu standardowego systemu kroplówek oraz poprzez iniekcję śródszpikową wykonywaną po nakłuciu lędźwiowym. Te dwie metody podawania pozwalają na zwiększenie skuteczności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i minimalnych niedogodności dla pacjenta.
- 15 do 23 dni pobytu
- Zastrzyki dożylne i śródszpikowe
- Komórki UCBSC / UCMSC
- Codzienny program terapeutyczny
- 120-400 milionów komórek
- Program żywieniowy
Historie doświadczeń pacjentów
Dowiedz się więcej o pacjentach wcześniej leczonych protokołami z komórek macierzystych Beike. Rodziny uczestniczące w tych wpisach na blogu opowiadają o swoich historiach i przedstawiają własne spojrzenie na leczenie, w tym przemyślenia dotyczące codziennych terapii, samego wstrzyknięcia komórek macierzystych, jak również poprawy zauważonej w trakcie i po leczeniu.
Jakość i ilość komórek macierzystych zapewniona
Różne rodzaje komórek macierzystych dla różnych potrzeb
Beike dostarcza komórki macierzyste z dwóch odrębnych źródeł: krwi pępowinowej i tkanki pępowinowej. Próbki związane z pępowiną są oddawane przez zdrowe matki po normalnych porodach i wysyłane do laboratoriów Beike Biotech w celu przetworzenia.
Po zapoznaniu się z pełną informacją medyczną pacjenta, nasi lekarze zalecą, które źródło komórek macierzystych powinno być wykorzystane w leczeniu. Nasze protokoły leczenia mogą obejmować jeden lub wiele rodzajów komórek macierzystych w połączeniu w zależności od konkretnego stanu każdego pacjenta.
Najwyższe międzynarodowe standardy przetwarzania komórek macierzystych
Beike Biotechnology przetwarza własne dorosłe komórki macierzyste w swoich laboratoriach o międzynarodowej akredytacji. Firma posiada pełną kontrolę nad procesem przetwarzania i kontroli jakości wszystkich produktów z komórek macierzystych, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo i najwyższą jakość.
Filmy o pacjentach
Poniżej znajdują się wywiady wideo nagrane podczas leczenia komórkami macierzystymi Beike. Rodziny przedstawione w tych filmach opowiadają o swoich osobistych historiach i doświadczeniach z leczenia, w tym o zauważonej poprawie.
Poprawa wspomniana w tych filmach jest typowa, jednak nie gwarantuje, że u wszystkich pacjentów może wystąpić taka sama poprawa.
Dlaczego warto wybrać Beike na leczenie komórkami macierzystymi?
Doświadczenie: Z ponad dziesięcioletnią praktyką, masz pewność, że będziesz doradzany i leczony przez kompetentnych specjalistów.
Bezpieczeństwo: Wspierani przez akredytacje krajowych i międzynarodowych organów jesteśmy oddani dostarczaniu najwyższej możliwej jakości komórek macierzystych dla Twojej korzyści.
Różnorodność: Dostępnych jest wiele typów komórek macierzystych posiadających różne zdolności, aby dostosować się do specyficznego stanu każdego pacjenta. Nie stosujemy tego samego rodzaju komórek macierzystych u wszystkich pacjentów.
Ekstensywność: Codziennie dostarczany jest kompletny program terapii wspomagającej, aby stymulować świeżo przeszczepione komórki macierzyste pacjenta. Najlepszą poprawę można uzyskać tylko poprzez wspieranie swoich komórek macierzystych.
Wsparcie: Po leczeniu zapewniony jest pełny program kontrolny, w którym zostaniesz poproszony o wzięcie udziału w 1, 3, 6 i 12 miesiącu po leczeniu. Dostęp do naszego zespołu po zabiegu jest bardzo ważny, ponieważ możesz otrzymać dalsze porady, aby zmaksymalizować poprawę.
Założona w lipcu 2005 roku, Shenzhen Beike Biotechnology jest krajowym przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w transformacji klinicznej i usługach technicznych technologii leczenia biologicznego strategicznych branż wschodzących.
Uzyskaj więcej informacji teraz
Najczęściej zadawane pytania dotyczące ataksji
Co powoduje ataksję?
Najczęściej ataksja móżdżkowa jest spowodowana utratą funkcji w móżdżku, czyli części mózgu, która służy jako centrum koordynacji. Móżdżek położony jest w kierunku dolnej, tylnej części mózgu. Prawa strona móżdżku kontroluje koordynację po prawej stronie ciała, natomiast lewa strona kontroluje koordynację w lewej części ciała. Centralna część móżdżku kontroluje bardzo skomplikowane ruchy chodu, stabilność głowy i tułowia oraz ruchy oczu. Inne części móżdżku pomagają w koordynacji ruchów oczu, mowy i połykania.
Ataksja móżdżkowa może być również spowodowana dysfunkcją dróg prowadzących do i z móżdżku. Do móżdżku docierają informacje z rdzenia kręgowego, oraz innych części mózgu, a sygnały z móżdżku wychodzą do rdzenia kręgowego i do mózgu. Chociaż móżdżek nie kontroluje bezpośrednio siły, (funkcja motoryczna) lub czucia, (funkcja sensoryczna) drogi motoryczno-sensoryczne muszą działać prawidłowo, aby zapewnić prawidłowe wejście do móżdżku. Tak więc osoba z osłabioną siłą lub czuciem może zauważyć niezdarność lub słabą koordynację i może zostać zdiagnozowana z ataksją móżdżkową.
Istnieje wiele przyczyn, które mogą wpływać na funkcjonowanie móżdżku. Przyczyny te można podzielić na 10 kategorii: rozwojowe (np. hipoplazja móżdżku); dziedziczne (np. ataksja Friedreicha); naczyniowe (np. krwotok móżdżkowy); związane z toksynami (np. alkohol); związane z lekami (np.np. leki przeciwdrgawkowe); nowotworowe (np. guz móżdżku); zakaźne (np. zakażenie bakteryjne mózgu); związane z układem odpornościowym (np. stwardnienie rozsiane); metaboliczne i żywieniowe (np. niedobór witaminy E). więcej
Jak ataksja wpływa na pacjenta?
Choroba charakteryzuje się postępującym upośledzeniem objawów klinicznych. Pacjenci wykazują objawy niestabilności chodu lub dyzartrii i mogą zacząć upadać bez ostrzeżenia. Stopniowo prezentują postępujące ograniczenia w aktywności, tracą zdolność chodzenia, stają się przykute do łóżka i w pełni zależne. Inne objawy kliniczne to astazja, upośledzenie drobnej motoryki i drżenie zamiarowe (drżenie móżdżkowe). Zespołowi móżdżkowemu często towarzyszą inne objawy neurologiczne, takie jak objawy piramidowe lub pozapiramidowe, oftalmoplegia i zaburzenia poznawcze.
Jak rozpoznać ataksję móżdżkową?
Większość ludzi nie wie, czym jest ataksja móżdżkowa i może przeoczyć wczesne objawy. Każda osoba z postępującymi zaburzeniami chodu lub zaburzeniami równowagi powinna być oceniona przez neurologa. We wszystkich przypadkach zalecany jest rezonans magnetyczny. Jeśli nie zostanie wykryta możliwa do leczenia przyczyna, należy wykonać badanie genów. W około 60 procentach przypadków badanie genu pozwoli określić typ ataksji.
Jaka jest skuteczność konwencjonalnych metod leczenia?
Do tej pory konwencjonalne metody leczenia stosowane są zazwyczaj do łagodzenia objawów, a nie samej choroby. Zaburzenia ruchu mogą być zarządzane przy użyciu farmakologicznych, fizycznych i terapii zajęciowych, aby zminimalizować szkody i promować mobilność tak długo, jak to możliwe, ale ogólnie obecne leczenie pozostaje opóźnione.
Czym różnią się ataksje autosomalne dominujące i autosomalne recesywne?
Ataksje autosomalne dominujące i autosomalne recesywne to ataksje dziedziczne, a ataksja spinocerebellarna (SCA) i ataksja Friedreicha (FRDA) to najczęstsze formy ataksji dziedzicznych. Geny autosomalne dominujące ulegają ekspresji, gdy są obecne. Geny autosomalne recesywne będą się wyrażać tylko wtedy, gdy będą w stanie homozygotycznym — tzn. oba geny w parze genów mają formę genu recesywnego. Zatem geny recesywne mogą być „przenoszone” przez osoby, których fenotyp nie wykazuje cechy genu, natomiast geny dominujące nie mogą być „przenoszone”. Dlatego generalnie ataksje autosomalnie dominujące są łatwiejsze do wyrażenia i charakteryzują się większą zachorowalnością niż ataksje autosomalnie recesywne.
Jaka jest rola komórek Purkinjego, gdzie możemy znaleźć te komórki ?
Komórki Purkinjego to rodzaj neuronów znajdujących się w korze móżdżku, u podstawy mózgu. Należą one do największych neuronów i odpowiadają za większość sygnalizacji elektrochemicznej w móżdżku. Komórki Purkinjego i móżdżek są niezbędne dla funkcji motorycznych organizmu. Zaburzenia dotyczące komórek Purkinjego zwykle negatywnie wpływają na ruchy pacjenta.