Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Français
Português
Română
Русский

Dystrofia mięśniowa pacjent powraca na 6 leczenie komórkami macierzystymi

⏲️4 min czytaj

Saif, 15-letni chłopiec ze Stanów Zjednoczonych wraca na 6-tą terapię z Beike Biotech. Jego mama, zgodziła się odpowiedzieć na serię pytań i odpowiedzi na temat naszego leczenia komórkami macierzystymi.

Wybraliśmy Beike po szczegółowym rozeznaniu i była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Opowiedz nam o stanie Saifa i aktualnych objawach?

Saif ma wrodzoną hipotonia,co wskazuje na postępującą utratę napięcia mięśniowego, taką jak dystrofia mięśniowa. Jego obecnym objawem jest niskie napięcie mięśniowe, co powoduje osłabienie mięśni całego ciała, w tym szyi, tułowia, górnej części ciała, i nóg powodując niezdolność do chodzenia. Saif poddawany jest fizjoterapii dwa razy w tygodniu, która koncentruje się na ćwiczeniach związanych z obciążaniem ramion i nóg, takich jak siedzenie na piłce i pchanie ramion, próba wspinania się, pchania, chodzenia, biegania, kopania, chwytania ołówka i wiele innych.

Kiedy zdecydowaliście się przybyć na leczenie komórkami macierzystymi? I co sprawiło, że myślisz, że to może pomóc twojemu synowi?

Miałem krewnego, który był pierwszy i uzyskał wiele dobrych wynikówZajęło mi dwa lata badań i setki e-maili wymienianych z przedstawicielem Beike, zanim zdecydowaliśmy się tu przybyć. Nie ma lekarstwa na to w świecie zachodnim, a ponieważ nie ma efektu ubocznego, pomyśleliśmy „Dlaczego nie?”. Największym problemem było zaufanie. Ale wybraliśmy Beike po szczegółowym rozeznaniu i była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Jakie postępy zostały zauważone po terapii? Kiedy to nastąpiło?

Od czasu terapii jego wytrzymałość znacznie się poprawiła – jest lepsza kontrola tułowia i pewne zmiany w górnej części ciała. Wydaje się, że ma również wzrost masy mięśniowej na całym ciele, co powoduje, że przybiera na wadze. Jego nogi nie były już w stanie przyjąć ciężaru górnej części ciała. Teraz, gdy jest w stanie porównać ten czas, od momentu kiedy zaczęliśmy, mówi, że czuje się bardziej pobudzony,jego jakość oddychania poprawiła się i zwiększyła siła brzucha i tułowia. Właściwie, nawet prosi, aby wrócić ponownie. Poprawa nastąpiła w ciągu dwóch tygodni po pierwszym wstrzyknięciu, po miesiącu widać, że zachodzą pewne zmiany, a trzy miesiące później zauważyliśmy znaczącą poprawę.

Co sądzisz o terapiach, które zapewniamy w protokole leczenia?

Protokół rehabilitacji obejmuje terapię fizyczną i zajęciową, przezczaszkową stymulację magnetyczną, komorę hiperbaryczną, aquaterapię, akupunkturę i odżywianie. Gdy tu jesteśmy, zawsze są wskazania do pracy fizycznej Saifa zgodnie z naszymi celami. Wszyscy terapeuci są ekspertami w tym, co robią, nigdy nie czujemy się, jakby powtarzali lub marnowali nasz czas. Program żywienia integruje się tak dobrze z całą koncepcją leczenia w taki sposób, że mamy lepsze zrozumienie teraz żywienia i które jedzenie Saif musi jeść, aby pomóc swojemu ciału rozwijać się zdrowiej i silniej. Jedzenie, które tu zjada, jest specjalnie przygotowane na jego specyficzne potrzeby – wszystko organiczne i świeże; wyniki pokazują, że to wszystko robi różnicę.

Jak to jest być z powrotem? Co masz nadzieję osiągnąć tym razem?

Czuję się jak w domu. Wszyscy są tacy mili i życzliwi, cały zespół naprawdę dba o ciebie, naprawdę czuję się częścią ich rodziny. Podczas tej wizyty, tak samo jak inni, mamy nadzieję ustabilizować jego stan, oraz większą kontrolę tułowia, siłę i wytrzymałość. Zawsze jest poprawa,więc jesteśmy zadowoleni z wszystkiego, co poprawi jego jakość życia. Spodziewamy się więcej w jego fazie wzrostu, uważamy, że jest to ważna faza, ponieważ jego ciało rośnie i mamy nadzieję, że nadal będziemy kontynuować terapię i otrzymywać zastrzyki z komórek macierzystych. Zachodnia medycyna wysysa twoją nadzieję, a nadzieja jest najlepszą rzeczą, jaką daje to miejsce.

Przeczytaj więcej na temat warunków leczenia tutaj.

Obejrzyj Wideo, które Beike Biotech nagrał z Saifem i jego mamą podczas jednej z ich wizyt.