Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Dystrofia mięśniowa pacjent powraca na 6 leczenie komórkami macierzystymi

⏲️4 min czytaj

Saif, 15-letni chłopiec ze Stanów Zjednoczonych wraca na 6-tą terapię z Beike Biotech. Jego mama, zgodziła się odpowiedzieć na serię pytań i odpowiedzi na temat naszego leczenia komórkami macierzystymi.

Wybraliśmy Beike po szczegółowym rozeznaniu i była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Opowiedz nam o stanie Saifa i aktualnych objawach?

Saif ma wrodzoną hipotonia,co wskazuje na postępującą utratę napięcia mięśniowego, taką jak dystrofia mięśniowa. Jego obecnym objawem jest niskie napięcie mięśniowe, co powoduje osłabienie mięśni całego ciała, w tym szyi, tułowia, górnej części ciała, i nóg powodując niezdolność do chodzenia. Saif poddawany jest fizjoterapii dwa razy w tygodniu, która koncentruje się na ćwiczeniach związanych z obciążaniem ramion i nóg, takich jak siedzenie na piłce i pchanie ramion, próba wspinania się, pchania, chodzenia, biegania, kopania, chwytania ołówka i wiele innych.

Kiedy zdecydowaliście się przybyć na leczenie komórkami macierzystymi? I co sprawiło, że myślisz, że to może pomóc twojemu synowi?

Miałem krewnego, który był pierwszy i uzyskał wiele dobrych wynikówZajęło mi dwa lata badań i setki e-maili wymienianych z przedstawicielem Beike, zanim zdecydowaliśmy się tu przybyć. Nie ma lekarstwa na to w świecie zachodnim, a ponieważ nie ma efektu ubocznego, pomyśleliśmy „Dlaczego nie?”. Największym problemem było zaufanie. Ale wybraliśmy Beike po szczegółowym rozeznaniu i była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy.

Jakie postępy zostały zauważone po terapii? Kiedy to nastąpiło?

Od czasu terapii jego wytrzymałość znacznie się poprawiła – jest lepsza kontrola tułowia i pewne zmiany w górnej części ciała. Wydaje się, że ma również wzrost masy mięśniowej na całym ciele, co powoduje, że przybiera na wadze. Jego nogi nie były już w stanie przyjąć ciężaru górnej części ciała. Teraz, gdy jest w stanie porównać ten czas, od momentu kiedy zaczęliśmy, mówi, że czuje się bardziej pobudzony,jego jakość oddychania poprawiła się i zwiększyła siła brzucha i tułowia. Właściwie, nawet prosi, aby wrócić ponownie. Poprawa nastąpiła w ciągu dwóch tygodni po pierwszym wstrzyknięciu, po miesiącu widać, że zachodzą pewne zmiany, a trzy miesiące później zauważyliśmy znaczącą poprawę.

Co sądzisz o terapiach, które zapewniamy w protokole leczenia?

Protokół rehabilitacji obejmuje terapię fizyczną i zajęciową, przezczaszkową stymulację magnetyczną, komorę hiperbaryczną, aquaterapię, akupunkturę i odżywianie. Gdy tu jesteśmy, zawsze są wskazania do pracy fizycznej Saifa zgodnie z naszymi celami. Wszyscy terapeuci są ekspertami w tym, co robią, nigdy nie czujemy się, jakby powtarzali lub marnowali nasz czas. Program żywienia integruje się tak dobrze z całą koncepcją leczenia w taki sposób, że mamy lepsze zrozumienie teraz żywienia i które jedzenie Saif musi jeść, aby pomóc swojemu ciału rozwijać się zdrowiej i silniej. Jedzenie, które tu zjada, jest specjalnie przygotowane na jego specyficzne potrzeby – wszystko organiczne i świeże; wyniki pokazują, że to wszystko robi różnicę.

Jak to jest być z powrotem? Co masz nadzieję osiągnąć tym razem?

Czuję się jak w domu. Wszyscy są tacy mili i życzliwi, cały zespół naprawdę dba o ciebie, naprawdę czuję się częścią ich rodziny. Podczas tej wizyty, tak samo jak inni, mamy nadzieję ustabilizować jego stan, oraz większą kontrolę tułowia, siłę i wytrzymałość. Zawsze jest poprawa,więc jesteśmy zadowoleni z wszystkiego, co poprawi jego jakość życia. Spodziewamy się więcej w jego fazie wzrostu, uważamy, że jest to ważna faza, ponieważ jego ciało rośnie i mamy nadzieję, że nadal będziemy kontynuować terapię i otrzymywać zastrzyki z komórek macierzystych. Zachodnia medycyna wysysa twoją nadzieję, a nadzieja jest najlepszą rzeczą, jaką daje to miejsce.

Przeczytaj więcej na temat warunków leczenia tutaj.

Obejrzyj Wideo, które Beike Biotech nagrał z Saifem i jego mamą podczas jednej z ich wizyt.

Referencje

  1. N. M. Vieira & E. Zucconi & C. R. Bueno Jr.et al. Human Multipotent Mesenchymal Stromal Cells from Distinct Sources Show Different In Vivo Potentialto Differentiate into Muscle Cells When Injected in Dystrophic Mice. Stem Cell Rev and Rep DOI 10.1007/s12015-010-9187-5.
  2. Thomas E. Ichim a, Doru T. Alexandrescu, Fabio Solano. et al. Mesenchymal stem cells as anti-inflammatories: Implications for treatment of Duchenne muscular dystrophy. Cellular Immunology 260 (2010) 75–82.
  3. Mirella Meregalli et al. Stem cell therapies to treat muscular dystrophy. Biodrugs 2010; 24(4): 237-247.