Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Pacjent Cierpiący na Pierwotne Stwardnienie Boczne Otrzymuje 3 Rundę Leczenia Komórkami Macierzystymi

⏲️3 min czytaj

Od momentu zdiagnozowania pierwotnego stwardnienia bocznego (PLS) w lutym 2016 roku Sylvie odbyła 3 wizyty do Tajlandii w celu otrzymania leczenia komórkami macierzystymi, kończąc ostatnim leczeniem w październiku 2018 roku. Przed otrzymaniem leczenia komórkami macierzystymi jej objawy obejmowały spastyczność w jej ramionach i nogach, a ona stawała się zmęczona  na tyle, że musiała ucinać sobie drzemkę każdego popołudnia. Pewnego dnia, podczas oglądania programu telewizyjnego we Francji, usłyszała o komórkach macierzystych jako nowej metodzie leczenia. Zaciekawiona, przeprowadziła badania i skontaktowała się z pacjentami, którzy wcześniej byli w szpitalu patnerskim Beike w Tajlandii.

Przekonana wynikami badań poprzednich pacjentów, wyjechała do Tajlandii, podekscytowana kompleksowym leczeniem wykraczającym poza same komórki macierzyste , a także fizjoterapią, terapią zajęciową i innymi terapiami wspomagającymi. Ona i jej mąż mieli nadzieję, że komórki macierzyste będą w stanie spowolnić postęp choroby.

Mąż Sylvie, który towarzyszył jej w podróży, zagłębił się w cały proces leczenia po przybyciu do Tajlandii. „Pierwsze dni, kiedy mieliśmy konsultację z lekarzem prowadzącym Sylvie, przeprowadzono kilka testów krwi oraz innych badań. Miała również ocenę (a) ocenę PT-OT, w celu ustalenia, najodpowiedniejszego programu rehabilitacji. Personel był bardzo miły młody i uśmiechnięty, a szpital miał wspaniałą rodzinną atmosferę. w czwartek byliśmy nawet zaproszeni na chińskie fondue (rodzaj potrawy) z personelem pielęgniarskim na ostatnim piętrze w basenie.”

Podczas pobytu Sylvie zauważyła znaczące wyniki leczenia  HMT (Human Microbiota Transplant/ Przeszczep flory bakteryjnej) które otrzymała. HMT jest rodzajem leczenia problemów trawiennych i może być stosowane w przypadku podstawowych problemów trawiennych, takich jak IBS (zespół jelita drażliwego), lub do problemów trawiennych, które są często doświadczane przez pacjentów z neurologicznymi chorobami zwyrodnieniowymi. Badania wykazały, że HMT może nie tylko korzystnie wpływać na przewód pokarmowy u pacjentów z chorobami neurologicznymi, ale nawet poprawiać objawy samej choroby. Sylvie od razu zauważyła korzyści płynące z HMT. „Moje (trawienie), które było trudne i wymagało leczenia, znów stało się normalne. Od momentu powrotu nie używam już leków ani środków przeczyszczających. Moje (trawienie) jest normalne. takie jak było to lata temu.

Jeżeli chodzi o komórki macierzyste, kiedy Sylvie wróciła do domu, odczuła tydzień zmęczenia, aby następnie móc odzyskiwać energię. Nie musi ucinać popołudniowych drzemek, a zamiast tego czas poświęcony na sen spędza na ćwiczeniu swojej kondycji i wytrzymałości.”Podczas moich ostatnich pobytów działanie komórek macierzystych odczuwałam przez okres od 8 do 10 miesięcy po leczeniu. Tym razem jestem zmotywowana do kontynuowania fizjoterapii, terapii zajęciowej, aquaterapii i innych ćwiczyć, aby utrzymać aktywność mojego ciała i pomóc proliferacji komórek macierzystych w odpowiednich obszarach mojego centralnego układu nerwowego.” Jesteśmy podekscytowani faktem, że Sylvie zauważa tak wspaniałe wyniki i mamy nadzieję, że nadal będzie doświadczać tych korzyści, stosując się do swojego domowego reżimu!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak leczenie komórkami macierzystymi może pomóc Tobie lub osobie cierpiącej na pierwotne stwardnienie boczne którą znasz, dowiedz się więcej klikając poniżej

Darmowa Konsultacja