Polski
Deutsch
Español
Italiano
Português
Română
繁體中文

Pacjent CP powraca na siódmą turę leczenia

⏲️4 min czytaj

Dwa lata temu w listopadzie 2014 r. udokumentowaliśmy powroty pacjenta CP Alexandru na jego siódme leczenie komórkami macierzystymi (obejrzyj poniżej), a zaledwie sześć miesięcy później otrzymaliśmy od jego rodziców domowe wideo pokazujące, że po raz kolejny chodzi. Teraz Alex wrócił na swój siódmy zabieg. Poniżej znajduje się krótka kompilacja jego ostatnich zajęć z terapii fizycznej i zajęciowej w naszej placówce leczniczej, a także aktualizacja wywiadu z jego rodzicami.

Odpowiedzi są przetłumaczone z języka rumuńskiego i zmodyfikowane dla jasności, ale treść jest taka jak podano.

Jakie były objawy Alexandru z CP i co pacjent przeżywał osobiście?

Przed rozpoczęciem leczenia komórkami macierzystymi mój syn miał duże opóźnienie umysłowe: trudności w mówieniu, nie uczęszczał do żadnej szkoły i z trudem wyrażał siebie.Mówiąc o zdolnościach motorycznych, Alexandru miał bardzo wiele ograniczeń w poruszaniu się:

 • Nie mógł usiąść na kolanach.
 • Alexandru nie mógł się wyprostować.
 • Mój syn nie mógł chodzić, nawet gdy mu pomagano.
 • Ledwo mógł używać rąk i stóp.

W jaki sposób dowiedziałaś się o terapii komórkami macierzystymi? Co sądziłaś o tej technologii leczenia? Czy przed przyjazdem miałaś jakieś obawy lub nadzieje? Jak odnajdujesz firmę Beike? Co skłoniło Cię do wybrania Beike jako opcji leczenia?

Dowiedziałem się od pacjenta, który był na leczeniu w Chinach, z internetu, a także z mass mediów w Rumunii. Na samym początku były obawy, ale przeważały nadzieje.

Jakie były Twoje oczekiwania co do leczenia przed wyjazdem do Tajlandii? Co konkretnie chciałaś osiągnąć?

Miałam oczekiwania, ale nie za duże, ponieważ leczenie komórkami macierzystymi jest leczeniem eksperymentalnym, nie byłam pewna, czy zdarzy się cud. Zaczęłam podążać tą drogą myśląc, że nawet jeśli pomogliśmy synowi poprawić stan zdrowia tylko w 10 procentach, to był to zysk. Pracując przez ten czas ramię w ramię z chińskimi lekarzami i specjalistami, odkryłem korzyści płynące z tego leczenia.

Jak wyglądały pierwsze dni po przyjeździe? Czy czułaś sie wygodnie, komfortowo, etc?

Po przyjeździe było wiele obaw zwłaszcza, że był to nieznany cel, ale z czasem moje obawy zniknęły.

Co sądzisz o Beike Biotech i personelu szpitala ogólnie?

Nie mamy na co narzekać. Warunki, rzeczy i podejście oferowane przez kliniki w Tajlandii są dobre. Tutaj, w leczeniu partnerskim Beike, pacjent ma wszystkie warunki, których potrzebuje, cała uwaga personelu jest skupiona na pacjencie i to pomaga. Zaplecze też jest dobre.

Opowiedz nam o pierwszym leczeniu komórkami macierzystymi. Również, jakie są twoje myśli o kompleksowym podejściu, w tym medycyny funkcjonalnej i żywienia na górze terapii komórkowej.

Jak zapowiedzieli mi lekarze z Chin, efekty zaczęły pojawiać się po dziewięciu miesiącach od pierwszego leczenia i terapii dla pacjentów z CP. Dziś stan mojego syna bardzo się poprawił. Odnosząc się do swoich możliwości fizycznych, zrobił największy postęp. Mówi płynnie bez większych trudności w mówieniu. Chodzi do szkoły i wypowiada się spójnie.

Teraz….

Może iść sam z kadrą, a jego ręce odzyskały 80%. Mogę powiedzieć, że jego postępy były niezwykłe. Mogę również wspomnieć o tym, że taki postęp został osiągnięty dzięki zastosowaniu leczenia komórkami macierzystymi wraz z innymi terapiami. Idą one w parze.

Zobacz więcej: Kompleksowa terapia komórkami macierzystymi Beike dla pacjentów z CP

Komórki macierzyste Plus+

Końcowe przemyślenia?

Gdybym miał to jeszcze raz przejąć, zrobiłbym to bez wahania. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają problemy zdrowotne, aby spróbowali tej terapii i naprawdę uwierzyli, że uda im się wyzdrowieć. Ale to zależy od wiary w siebie i nadziei każdego pacjenta CP.

Osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia na całym świecie doświadczyły poprawy jakości życia dzięki wykorzystaniu technologii i protokołów leczenia komórkami macierzystymi Beike. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszego leczenia komórkami macierzystymi, prosimy o zapytanie poniżej:

VIDEO: Alexandru CP Patient Testimonial:

Referencje

 1. Intravenous grafts recapitulate the neurorestoration afforded by intracerebrally delivered multipotent adult progenitor cells in neonatal hypoxic-ischemic rats
 2. Umbilical cord blood cells and brain stroke injury: bringing in fresh blood to address an old problem
 3. Marrow stromal cells migrate throughout forebrain and cerebellum, and they differentiate into astrocytes after injection into neonatal mouse brains
 4. Human cord blood transplantation in a neonatal rat model of hypoxic-ischemic brain damage: functional outcome related to neuroprotection in the striatum
 5. Li Huang, Che Zhang et al (2018). A Randomized, Placebo-Controlled Trial of Human Umbilical Cord Blood Mesenchymal Stem Cell Infusion for Children With Cerebral Palsy. Cell Transplantation (2018) Vol. 27(2) 325-334
 6. F. Ramirez, ET AL. Umbilical Cord Stem Cell Therapy for Cerebral Palsy. Med Hypotheses RES 2006.3: 679-686.
 7. James E Carroll & Robert W Mays. Update on stem cell therapy for cerebral palsy. Expert Opin. Biol. Ther. (2011) 11.
 8. David T. Harris. Cord Blood Stem Cells: A Review of Potential Neurological Applications. Stem Cell Rev (2008) 4:269–274.