Polski
中文繁體
Deutsch
English
Español
Português
Română

Alexandru Powraca na Siódmą Rundę Leczenia Porażenia Mózgowego Komórkami Macierzystymi

⏲️4 min czytaj

Dwa lata temu w listopadzie 2014 udokumentowaliśmy leczenie komórkami macierzystymi chorego na porażenie móżgowe Alexandru (patrz poniżej), a zaledwie sześć miesięcy później otrzymaliśmy domowe wideo od rodziców pokazujące znów chodzącego chłopca. Teraz Alex powrócił po 7 rundę leczenia. Poniżej znajduje się krótka kompilacja jego ostatnich fizykoterapii oraz terapii zajęciowych w naszym ośrodku leczenia, jak również uaktualnienie wywiadu z jego rodzicami.

Odpowiedzi są tłumaczone z języka rumuńskiego i zmodyfikowane dla jasności, ale treść wypowiedzi pozostaje zachowana.

Jakie objawy porażenia mózgowego wystąpiły u Alexandru i czego osobiście doświadczał pacjent?

Przed rozpoczęciem leczenia komórkami macierzystymi mój syn miał poważne opóźnienie umysłowe takie jak: trudności w mówieniu, nie uczęszczał do żadnej szkoły i prawie nie mógł wyrazić tego co ma na myśli. Jeżeli chodzi o umiejętności motoryczne, Alexandru miał bardzo wiele ograniczeń w ruchu:

  • Nie mógł usiąść na kolanach.
  • Nie mógł wstać.
  • Nie mógł chodzić, nawet jeśli mu się pomogło.
  • Ledwo mógł używać rąk i stóp.

WIDEO: Chory na Porażenie Mózgowe Alexandru podczas Fizykoterapii/ Terapii Zajęciowej Aktualizacja Kompilacji:

Jak dowiedziałeś się o terapii komórkami macierzystymi? Co myślisz o tej technologii? Czy przed przyjazdem były jakieś obawy lub nadzieje? Co sądzisz o Beike? Co skłoniło cię do wyboru Beike jako opcji leczenia?

Słyszałem od pacjenta, który był na leczeniu w Chinach, zasięgnąłem również wiedzy z Internetu, a także ze środków masowego przekazu w Rumunii. Na początku były obawy, ale nadzieje przeważyły.

Jakie były Twoje oczekiwania dotyczące leczenia przed wyjazdem do Tajlandii? Co konkretnie miałeś nadzieję osiągnąć?

Posiadałem oczekiwania, ale nie za duże, ponieważ leczenie komórkami macierzystymi było eksperymentalne, nie byłem do końca przekonany, że wydarzy się cud. Zacząłem podążać tą ścieżką myśląc, że nawet jeśli pomogliśmy mojemu synowi poprawić jego zdrowie tylko o 10 procent, to należy to uznać za sukces. Pracując ramię w ramię z chińskimi lekarzami i specjalistami przez cały ten czas, odkryłem zalety tego leczenia.

Jak oceniasz pierwsze dni po przyjeździe? Czy było wygodnie, komfortowo etc?

W dniu przyjazdu miałem wiele niepokojów, zwłaszcza, że był to nieznany kierunek, ale z biegiem czasu moje obawy zniknęły.

Co sądzisz o całym zespole firmy Beike i personelu w szpitalu?

Nie mamy na co narzekać. Warunki i podejście oferowane przez kliniki w Tajlandii jest dobre. Tutaj, w szpitalu partnerskim Beike, pacjent ma wszystkie warunki jakich potrzebuje, cała uwaga personelu nakierowana jest na pacjenta i to pomaga. Obiekty medyczne są również na dobrym poziomie.

Proszę opowiedz nam o pierwszym leczeniu komórkami macierzystymi. Co sądzisz o kompleksowym podejściu, w tym o medycynie funkcjonalnej i żywieniu idącym równolegle w parze z terapią komórkową?

Jak zostałem poinformowany przez lekarzy z Chin, wyniki zaczynają pojawiać się po dziewięciu miesiącach od pierwszego leczenia oraz terapii. Dzisiaj stan mojego syna znacznie się poprawił. Odnosząc się do jego fizycznych możliwości, osiągnął największy postęp. Mówi biegle, bez większych. Chodzi do szkoły i wyraża się w sposób spójny. Teraz może chodzić z pomocą swojej ramy (konstrukcji), a jego ręce odzyskały sprawność w 80%. Mogę powiedzieć, że jego postęp był niezwykły. Mogę również wspomnieć o tym, że taki postęp został osiągnięty dzięki zastosowaniu terapii komórkami macierzystymi wraz z terapiami dodatkowymi. Idą one ręka w rękę.

Zobacz więcej: Kompleksowe podejście Beike do leczenia komórkami macierzystymi

Stem Cell Plus+

Ostatnie myśli?

Gdybym miał to wszystko powtórzyć, zrobiłbym to bez wahania. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają problemy ze zdrowiem, aby spróbowali tej terapii i naprawdę uwierzyli, że istnieje możliwość, że im się polepszy. Ale to zależy od pewności siebie i nadziei każdego pacjenta.

Na całym świecie osoby z przewlekłymi schorzeniami doświadczyły poprawy jakości życia dzięki wykorzystaniu technologii i protokołów leczenia komórkami macierzystymi Beike. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszego leczenia porażenia mózgowego, proszę zapytać poniżej:

WIDEO: Historia Chorego na Porażenie Mózgowe Alexandru: