Polski
English
Français
Português
Română

Jack Pearce Leczony Komórkami Macierzystymi z Powodu Urazu Rdzenia Kręgowego Wraca do Domu, Tworzy Film Dokumentalny (Wideo)

W lipcu, pacjent ze Stanów Zjednoczonych Jack Pearce, cierpiący na uraz rdzenia kręgowego (SCI) wraz z jego żoną Ellie udali się do Bangkoku w Tajlandii aby udokumentować że otrzymuje leczenie dorosłymi komórkami macierzystymi połączone ze stymulatorem nadtwardówkowym w celu rozwiania lub uprawomocnienia tychże procedur dla społeczności osób dotkniętych urazem rdzenia kręgowego. Aby tego dokonać, współpracował z centrum leczenia Better Being Hospital oraz producentem komórek macierzystych Beike Biotechnology Co. Ltd aby stworzyć sześcioczęściową serię wideo dokumentującą różne aspekty leczenia i śledzącą jego udoskonalenia. Wyniki te zostaną zatwierdzone przez Brooks Rehabilitation w Jacksonville na Florydzie, która przeprowadziła oceny przed leczeniem i będzie monitorować bieżącą aktywność komórek macierzystych oraz kontynuować fizykoterapię za pomocą stymulatora zewnątrzoponowego. Jack przebywa teraz bezpiecznie w domu na Florydzie i podsumowuje swoją poprawę, przygotowując się do następnego etapu dokumentowania.

Plan leczenia Jacka był kompleksowy; 60-dniowa rutyna obejmująca terapię dorosłymi komórkami macierzystymi z krwii i tkanek pępowinowych, opartą na medycynie funkcjonalnej fizykoterapię i terapię zajęciową oraz wszczepienie elektrycznego stymulatora zewnątrzoponowego. Komórki macierzyste należały do typu mezenchymalnych komórek macierzystych pochodzących z pępowiny (UCMSC) i były podawane poprzez nakłucie lędźwiowe i iniekcję dożylą.

Wstępna poprawa dała Jackowi pewność siebie by podróżować z powrotem do domu samodzielnie. Było to coś, czego wcześniej bałby się dokonać na własną rękę. Najważniejsze elementy poprawy do tej pory obejmowały niewielką aktywność mięśni w lewej kostce, którą zauważona na elektomiogramie (EMG). Wstępne testy w Brooks Rehabilitation wykazały brak aktywności w obu nogach. Kolejnym ważnym krokiem milowym była możliwość dobrowolnego podniesienia nóg przy pochyleniu, którą umożliwił stymulator zewnątrzoponowy. Poza tym poprawiła się kontrola pęcherza, wytrzymałość rdzenia, tolerancja temperatury oraz poziom energii również uległy poprawie.

Poniższy film dokumentalny był współtworzony przez samego Jacka i ma na celu dać obiektywne, medyczne udokumentowane spojrzenie na ten rodzaj przełomowego leczenia. Jack planuje wrócić do Tajlandii w ciągu sześciu miesięcy na drugą rundę leczenia komórkami macierzystymi i stworzć dokument uzupełniający oparty na jego ocenach medycznych po leczeniu.

„Dni Niezależności” Część 1 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

„Dni Niezależności” Część 2 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

„Dni Niezależności” Część 3 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

„Dni Niezależności” Część 4 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

„Dni Niezależności” Część 5 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

„Dni Niezależności” Część 6 | Film Dokumentalny Jacka Pearce Uraz Rdzenia Kręgowego i Komórki Macierzyste

Aby śledzić poprawę Jacka, obserwuj Beike Biotechnology na Facebooku lub na kanale Youtube, aby otrzymać powiadomienia, kiedy pojawia się kolejna cześć dokumentu. Aby uzyskać więcej informacji o tym przełomowym leczeniu, kliknij poniżej.

 

Pin It on Pinterest

Share This