Polski
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Română
Русский
繁體中文

Poprawa stanu zdrowia pacjenta po udarze niedokrwiennym mózgu, dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.

⏲️3 min czytaj

Układ niedokrwienny jest najczęstszą formą udaru, spowodowaną zwężeniem lub zablokowaniem przepływu krwi w mózgu. W wyniku tego braku przepływu krwi komórki zaczynają umierać, co może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Kiedy kilka lat temu Ana doznała udaru niedokrwiennego, wyglądało na to, że miał on wpływ na każdą część jej ciała. Z trudem mogła poruszać jakąkolwiek częścią ciała, nie była w stanie mówić i miała nawet trudności z przełykaniem. Ana i jej rodzina, podobnie jak wielu innych dotkniętych udarem, nie otrzymali wiele opcji leczenia czy nadziei na poprawę. Stwierdziła, że odczuwa „brak wiary w skuteczność konwencjonalnych metod leczenia, które nie przyniosły doraźnego efektu”. Jednakże, podobnie jak wielu naszych pacjentów w Beike, Ana nie zaakceptowała bezsilności. Zarówno ona jak i jej rodzina przeprowadzili dogłębne poszukiwania informacji na temat poprawy stanu zdrowia po udarze.

Poinformowano nas, że firma Beike jest najbardziej wykwalifikowaną i doświadczoną firmą w tej dziedzinie.

Dzięki tym poszukiwaniom znaleźli stronę internetową Beike, która zaskoczyła ich i zrobiła na nich ogromne wrażenie swoimi nowymi pomysłami oraz innowacyjnymi technologiami leczenia, które mogły pomóc Anie. Jeszcze bardziej przekonujące były filmy i historie wcześniej leczonych pacjentów. Po skontaktowaniu się z kilkoma innymi brazylijskimi pacjentami, którzy wybrali się na wyprawę do Tajlandii, „powiedziano nam, że Beike jest najbardziej wykwalifikowaną i doświadczoną firmą w tej dziedzinie”. Ana podjęła decyzję, że spróbuje terapii komórkami macierzystymi.

„Było to zupełnie nowe doświadczenie, ponieważ nigdy wcześniej nie wyjeżdżaliśmy z kraju, ale zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez zespół Beike, który ułatwił pozostanie w Tajlandii”. Jej rodzina szybko się przystosowała i osiedliła w swoim tymczasowym domu opisując personel jako „rewelacyjny” Przed rozpoczęciem leczenia, mieliśmy nadzieję, aby zobaczyć jakąkolwiek poprawę i w miarę możliwości ją przyśpieszyć. Ana brała udział w terapiach wspomagających Beike, które stanowią znaczącą część terapii komórkami macierzystymi.

Ana otrzymała terapię TMS (Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna)

Terapie wspomagające są cenne dla pacjentów na wiele sposobów, np: poprzez ćwiczenia nieużywanych mięśni oraz przez pozwalanie pacjentowi i personelowi zrozumienie obecnych ograniczeń, można dowiedzieć się kiedy te ograniczone pozostały przekroczone. Komórki macierzyste również „korzystają” z terapii wspomagających. Poprzez poruszanie mięśni, przypomina się ciału o obszarach, które nie funkcjonują zbyt dobrze. Pomaga to nowo wstrzykniętym komórkom macierzystym znaleźć drogę do miejsc wymagających leczenia.

każdy, kto ma możliwość, powinien sięgnąć po to leczenie.

Ana i jej rodzina z przyjemnością informują, że leczenie było tego warte. Od czasu leczenia Ana doświadczyła „poprawy oddychania, koordynacji, zmniejszenia wydzielania śliny, poprawy widzenia, zwiększonej siły mięśni, [and] poprawy równowagi”. Wzrósł również jej poziom energii. Na pytanie zadane rodzinie, czy poleciliby leczenie komórkami macierzystymi innym osobom, odpowiedź brzmiała: „każdy, kto ma taką możliwość, powinien sięgnąć po to leczenie”. Życzymy Anie wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że doświadczy w nadciągających miesiącach dalszej, postępującej poprawy.