Polski
English
Español
Français
Português
Română

Pacjent Cierpiący na Porażenie Mózgowe Zauważa Poprawę, Decyduje się na Powrót

Pacjent Cierpiący na Porażenie Mózgowe Zauważa Poprawę po Terapii Komórkami Macierzystymi

Samuel wraz z rodziną wrócili po drugą rundę leczenia komórkami macierzystymi firmy Beike. Kiedy Samuel urodził się w Portugalii w 2013 roku, zostało u niego zdiagnozowane porażenie mózgowe powstałe w wyniku powikłania zwanego hipoglikemią noworodków, które polega na niedoborze cukru we krwi przed lub zaraz po urodzeniu. W rezultacie był on przez całe swoje życie całkowicie zależny od swoich rodziców. Chłopiec doświadczał częstych napadów drgawkowych z powodu niskiego napięcia mięśniowego w jego ciele, oraz borykał się z jego wizją która pozwalała dostrzec jedynie błysk kamery lub jasne światło słoneczne. Jednak dzięki komórkom macierzystym firmy Beike, rodzina chłopca była szczęśliwa mogąc obserwować zachodzącą w nim poprawę. Mama Samuela: „Przed podjęciem pierwszego leczenia Samuel nie mógł zrobić praktycznie nic. 3 miesiące po leczeniu zaczęliśmy dostrzegać u chłopca wiele usprawnień. Poprawiło się jego połykanie, może doustnie przyjmować jedzenie i picie. Poprawiła się praca jego płuc a on ma mniej infekcji niż miało to miejsce wcześniej. Jest w stanie samodzielnie kaszlać i nie musi być odsysany dwa razy dziennie. Jest również w stanie lepiej się koncentrować, rozpoznawać ludzi za pomocą głosu, reaguje gdy coś się wokół niego dzieje, płacze, uśmiecha się, wydaje dźwięki.”

Cerebral Palsy Patient Sees Improvements, Decides To Return
Cerebral Palsy Patient Sees Improvements, Decides To Return

Samuel pracuje nad ruchem głowy podczas fizjoterapii.

Rodzina Samuela usłyszała o Beike podczas rozmowy z byłym pacjentem. Wkrótce potem zaczęli oglądać więcej filmów online ze świadectwami pacjentów. Nadal jednak posiadali wiele obaw związanych z procesem i leczeniem. Czy będzie istniała bariera językowa lub kulturowa? Czy lekarze posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tych zabiegów? Czy komórki macierzyste zadziałają? Ale po powrocie Samuel i jego rodzina stwierdzili, że bardzo dobrze się nimi zaopiekowano. Poza działaniem komórek macierzystych, rodzice Samuela byli pod wrażeniem personelu oraz terapii wspomagających zapewnionych podczas leczenia. Opisali pracowników firmy Beike oraz pracowników szpitala partnerskiego firmy Beike jako: „zawsze uśmiechniętych i gotowych do pomocy jak również do wysłuchania naszych obaw i opinii”. Ponadto terapie wspomagające były bardzo kompletne. Terapie i dieta pomogły komórkom macierzystym lepiej funkcjonować w ciele Samuela. Specjalnie dla niego przygotowane jest jedzenie, uwzględniające jego stan zdrowia i to do czego przywykł będąc w domu” Rodzina Samuela planuje uczyć się terapii praktykowanych w szpitalu i ćwiczyć je w domu po zakończeniu leczenia.

Cerebral Palsy Patient Sees Improvements, Decides To Return
Cerebral Palsy Patient Sees Improvements, Decides To Return

Oto zdjęcie Samuela „na przejażdżce” w komorze  hiperbarycznej

„W trakcie tego drugiego leczenia- wypowiada się matka- „Wiedzieliśmy, że możemy zaufać wszystkiemu, więc nie mieliśmy już żadnych obaw.” Po odnalezieniu zachodnich restauracji, pobyt w Bankgoku stał się bardzo wygodny. Po spędzeniu października w szpitalu Samuel powrócił do domu i czeka na więcej rezultatów po drugim leczeniu komórkami macierzystymi. Życzymy wszystkiego najlepszego Samuelowi i jego rodzinie!

 

Jeśli Ty lub ktoś Ci bliski cierpi na porażenie mózgowe i chciałbyś dowiedzieć się więcej o komórkach macierzystych Beike, kliknij tutaj

 

Share This