Polski
English

Międzynarodowy Maraton Zumby Zbiera Pieniądze na Leczenie Komórkami Macierzystymi

18 kwietnia 2015 roku osoby praktykujące Zumbę z 5 krajów będą za pomocą Internetu łączyć się w maratonie Zumby, po to by tańczyć i wesprzeć Joaquina Chanquie, aby ten otrzymał leczenie komórkami macierzystymi w Tajlandii.

Poprzez międzynarodową akcje zbierania funduszy rodzice Joaquina Chanquii spodziewają się zebrać pieniądze potrzebne, aby zabrać syna na terapeutyczne leczenie jego porażenia mózgowego. W kwietniu odbędzie się wydarzenie zatytułowane: „Chain of Master Zumba from Mercosur”, które według matki Joaquina pomoże jej w zabraniu syna na nowe leczenie komórkami macierzystymi w Bangkoku w Tajlandii.

To wydarzenie ma za cel zgromadzić praktyków Zumby z kilku różnych krajów, którzy wezmą udział w wideo konferencji z ich domów.

„18 kwietnia, dzień po urodzinach Joaquina, ludzie z Boliwii, Brazylii, Urugwaju, Paragwaju i Chile zgromadzą się w ciągu godziny, aby wykonać Zumbę w słusznej sprawie. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na kampanię, którą stworzyliśmy dla Joaquina.”, powiedziała Marisa Carrilo, matka Joaquina.

„Będziemy używać Skype’a do wzajemnej komunikacji. Jest to w Argentynie wydarzenie o nowym wydźwięku, dlatego wkładamy wszystkie nasze starania, aby się powiodło.”- stwierdził organizator.

Chociaż Joaquin pochodzi z Villa Maria, to ludzie z Argentyny zbierają się na to wydarzenie w gminach Hernando i Rio Tercero, ponieważ ich burmistrzowie zaoferowali wsparcie tej działalności. „Obecnie rozważamy przeprowadzenie imprezy w tych gminach z powodów ekonomicznych”- powiedziała Marisa Carrilo.

Jeżeli chodzi o inne działania związane ze zgromadzaniem funduszy, matka Joaquina wspomniała o wydarzeniu artystycznym w połowie lutego i występie lokalnego zespołu muzycznego Los Tekis w czerwcu tego roku. Jednakże, nie będą kontynuować swoich wysiłków związanych z gromadzeniem funduszy poprzez zbieranie nakrętek po napojach.

„Nie dostajemy już więcej nakrętek po napojach, ponieważ ogólnie rzecz biorąc nie mamy miejsca do ich przechowywania. Na szczęście za każdym razem, gdy rozpoczynamy związaną z tym aktywność, po prostu otrzymujemy zbyt wiele.”- zauważyła Marisa.

„Ostatnim razem udało nam się zebrać około 1500 kilogramów nakrętek, które w tym tygodniu zostaną wysłane do Buenos Aires. Podczas poprzednich kampanii zebrano około 10 000 kg nakrętek w okresie sześciu miesięcy.”

Marisa wspomniała, że za każdym razem trudniej jest uzyskać nakrętki, ponieważ w tym samym czasie przeprowadzanych jest przez innych rodziców kilka podobnych kampanii.

„Chociaż naprawdę doceniamy ludzi pomagających w kampaniach, zdecydowaliśmy nie gromadzić większej ilości nakrętek i kierować nasze wysiłki i czas w strone innych działań, które pozwalają nam zebrać pieniądze.”- powiedziała Marisa.

Warto nadmienić, że plastikowe nakrętki będą wysyłane zupełnie bezpładnie za pomocą dużych statków wozów firmy transportowej Lancioni, specjalnie dla rodziny Chanquii. Ponadto, ludzie ze Związku Robotników Wiejskich z Argentyny (RWUA) przeznaczają czas i swoje godziny pracy, aby załadować plastikowe nakrętki do ciężarówek.

Na sam koniec Marissa chciała podziękować wszystkim, którzy pomogli w ich dążeniu do sprowadzenia Joaquina do Bangkoku. „Chcemy skorzystać z tej okazji, aby podziękować firmie Lancioni i RWUA za ich wsparcie. Chcielibyśmy również podziękowac wszystkim, którzy byli z nami podczas tych kampanii!”

Ta wyjątkowa kampania zbiórki pieniędzy jest doskonałym przykładem dla innych osób potrzebujacych wsparcia finansowego na ich leczenie.

Kliknij Tutaj aby Wesprzeć!

Orginalne źródło (po hiszpańsku): Durante un evento internacional recaudarán fondos para Joaquín

Share This