Polski
Deutsch
English
Español
Română

Miesiąc Świadomości Krwi Pępowinowej- Dlaczego Jest to Ważne?

Lipiec jest Miesiącem Świadomości Krwi Pępowinowej. Z około 360 000 dzieci urodzonych każdego dnia, w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła ilość dostępnej krwi pępowinowej. Bankowość krwi pępowinowej staje się coraz popularniejszym wyborem dla przyszłych rodziców, z którego dzieci mogą skorzystać w przyszłości. Czym więc jest bankowość krwi pępowinowej i dlaczego jest przydatna?

Po pierwsze, komórki macierzyste mogą być uzyskiwane ze szpiku kostnego, pępowiny i krwi krążącej w ciele. Komórki macierzyste pochodzące z krwi pępowinowej są najbardziej zróżnicowaną z tych opcji. Mają zdolność różnicowania się na określony typu komórek w ciele i mogą zastępować uszkodzone komórki, zwiększać przepływ krwi do określonych obszarów i zmniejszać stan zapalny.

Główną zaletą komórek macierzystych uzyskanych z pępowiny w stosunku do przeszczepu szpiku kostnego jest fakt, że dawcy nie muszą być do siebie idealnie dopasowani, aby komórki macierzyste mogły działać, tak jak jest to w przypadku komórek pobranych ze szpiku kostnego. Pacjent może być niezwiązany z dawcą w celu dopasowania. Obecnie istnieje rosnące zapotrzebowanie na zróżnicowaną etnicznie grupę dawców, ponieważ grupy mniejszościowe są zagrożone brakiem odpowiednich dawców. Jednak nie jest to problemem przy poszukiwaniu terapii dorosłymi komórkami macierzystymi, ponieważ nie istnieje ryzyko choroby zwanej przeszczepem przeciw gospodarzowi (GVHD) przy otrzymywaniu dorosłych mezenchymalnych komórek macierzystych z krwi pępinowej.

Wiele stanów chorobowych, które można leczyć za pomocą komórek macierzystych jest wciąż rozpowszechniona pomimo łatwości znalezienia dawcy oraz opartych na badaniach protokołach opracowanych aby zwalczać te choroby. W rzeczywistości, zwykłe zachowanie pępowiny po narodzinach noworodka może znacznie zmienić czyjeś życie w przyszłości. Komórki macierzyste pochodzące z krwi pępowinowej można stosować w leczeniu stanów, takich jak ataksja, porażenie mózgowe, ALS/MND, autyzm, dystrofia mięśniowa i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Dzięki rozległej historii bycia pionierami w dziedzinie produkcji komórek macierzystych, badań i bankowości krwi pępowinowej, Beike Biotechnology angażuje się w ciągłe badania i odnajdywanie rozwiązań dla jeszcze bardziej przewlekłych chorób przy pomocy bankowości krwi pępowinowej.

Aby utrzymać leczenie pochodzącymi z krwi pępowinowej dorosłymi komórkami macierzystymi Beike Biotech

Share This