Telefon: 221284821

Więcej Informacji

Fill out our online form.

Leczenie Ataksji Komórkami Macierzystymi

Komórki macierzyste Beike są używane do leczenia pacjentów z ataksją od 2007 roku. W ciągu ostatnich kilku lat leczyliśmy SCA1, SCA2, SCA3 (Machado-Joseph), SCA6, ataksję Friedricha, oraz ataksję spowodowaną urazami mózgu. Stan pacjentów z ataksią pogarsza się w związku z ciągłą utratą komórek mózgu i rdzenia kręgowego, dlatego celem leczenia pacjentów z ataksją jes tpodawanie komórkek macierzystych dożylnie oraz przez punkcję lędźwiową, co pozwala na ich dotarcie do uszkodzonych obszarów.

Możliwe Rezultaty

Leczenie komórkami macierzystymi może poprawić równowagę, koordynację ruchową, funkcjonowanie mięśni, mowę, drżenie kończyn, połykanie, złagodzić bóle oraz poprawić skupienie.* Trzeba pamiętać, że poprawa w dużej mierze zleży od poziomu zaawansowania choroby oraz od typu ataksji. Należy zrozumieć, że w przypadku chorób postępujących poprawa może trwać tylko jakiś czas. Po otrzymaniu dokumentacji medycznej, nasi lekarze zapewnią więcej informacji na temat Twojego leczenia.

*Jak w przypadku każdego leczenia komórkami macierzystymi, rezultaty różnią się od pacjenta do pacjenta i nie mogą być zagwarantowane.

Nasz Pakiet Leczenia

Wierzymy, że nasz program leczenia jest najlepszy z dostępnych na świecie. Połączenie komórek macierzystych Beike oraz Rehabilitacji Funkcjonalnej w Better Being Hospital pozwala pacjentom na uzyskanie najlepszych rezultatów. Kliknij na tabelką poniżej, by ja powiększyć i dowiedzieć się więcej o leczeniu i usługach, które obejmuje nasz program.

Lokalizacja Leczenia

Better Being Hospital jest partnerem Beike Biotechnology i razem oferujemy najbardziej efektywne leczenie. Współpraca ta przenosi leczenie komórkami macierzystymi na kolejny poziom, gdyż BBH jest pierwszym centrum leczenia w Azji z akredytacją w dziedzinie medycyny funkcjonalnej. Przeczytaj więcej o BBH

Metody Iniekcji

Jako podstawę leczenia ataksji stosuje się kombinację iniekcji dożylnych oraz punkcji lędźwiowych. Więcej informacji o tych rodzajach iniekcji poniżej.

Iniekcja Dożylna

Iniekcja dożylna (IV) jest bardzo prostym zabiegiem, znanym większości pacjentów. Kroplówka połączona z cewnikiem jest umieszczana w żyle pacjenta. Kiedy kroplówka jest założona, wyjmuje się igłę i wprowadza plastikową rurkę. Komórki macierzyste w roztworze z osocza krwi pępowinowej zostają podane dożylnie (w niektórych przypadkach, przy zaleceniu lekarzy podaje się deksametazon by zapobiec potencjalnej reakcji alergicznej). Cały proces podawania tej iniekcji trwa nie więcej niż 45 minut.

Punkcja Lędźwiowa

Punkcja lędźwiowa to procedura pozwalająca na dostanie się komórek macierzystych bezpośrednio do płynu mózgowo rdzeniowego, omijając barierę krew- mózg. Lekarze wierzą, że jest to najmniej inwazyjna metoda podawania komórek macierzystych do centralnego układu nerwowego. Funkcją płynu mózgowo rdzeniowego jest ochrona mózgu i rdzenia kręgowego przed uszkodzeniami. Organizm ciągle wytwarza płyn mózgowo rdzeniowy, a jego ubytki są naturalnie uzupełniane w ciągu kilku godzin.

Doświadczenia Pacjentów

Poniżej znajdują się filmy z wywiadami z pacjentami Beike, którzy leczyli się komórkami macierzystymi. Rezultaty leczenia wspomniane w filmach są typowe w leczeniu Ataksji, aczkolwiek nie można zagwarantować, że wszyscy pacjenci uzyskają takie efekty.