Telefon: 221284821

Więcej Informacji

Fill out our online form.

Kompleksowa Terapia dla ALS

Stem Cell Treatment for ALS

Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) jest chorobą neurodegeneracyjną, która wpływa na neurony ruchowe w mózgu pacjenta i rdzeniu kręgowym. Neurony te są odpowiedzialne za kontrolę mięśni i ruchów a ich degeneracje skutkują zwyrodnienieniami w funkcjonowaniu mięśni i ogólnym wyniszczeniem. Obecnie nie ma lekarstwa dla pacjentów z rozpoznanym ALS, ale dostępne są pewne metody leczenia, mające na celu spowolnienie postępu choroby.

Leczenie komórkami macierzystymi jest dostępne jako alternatywna metoda leczenia, stawiająca na poprawę stanu pacjenta przez regenerację uszkodzonych i martwych neuronów, co pozwala na złagodzenie objawów pacjenta i spowolnienie postępu choroby. W Beike posuwamy się dalej i podjęliśmy się leczeniem pacjentów z ALS na innym poziomie. Nasza współpraca ze szpitalem Better Being (Bangkok, Tajlandia) pozwala nam połączyć nasze leczenie komórkami macierzystymi z zaawansowaną Medycyną Funkcjonalną i systemowym podejściem oferując najbardziej kompleksowy pakiet leczenia z dostępnych.

Oznacza to, że w dodatku do leczenia komórkami macierzystymi oraz fizykoterapii, przeprowadzamy testy krwi i badania genetyczne w celu ustalenia dysproporcji we krwi i usunięcia toksycznych produktów z krwi pacjenta. Cały ten zestaw terapii pozwala nam lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby każdego pacjenta i zapewnić im jak najlepszą opiekę dostępną na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszego podejścia biologii systemicznej dla pacjentów z ALS, kliknij tutaj aby przeczytać pełną prezentację PDF.

*Jak w przypadku każdego leczenie komórkami macierzystymi, rezultaty mogą różnić się od pacjenta do pacjenta. Ponadto, szczególnie w leczeniu ALS poprawa bywa jedynie czasowa.

Nasz Pakiet Leczenia

Wierzymy, że nasz program leczenia jest najlepszy z dostępnych na świecie. Połączenie komórek macierzystych Beike oraz Rehabilitacji Funkcjonalnej w Better Being Hospital pozwala pacjentom na uzyskanie najlepszych rezultatów. Kliknij na tabelką poniżej, by ja powiększyć i dowiedzieć się więcej o leczeniu i usługach, które obejmuje nasz program.

Lokalizacja Leczenia

Better Being Hospital jest partnerem Beike Biotechnology i razem oferujemy najbardziej efektywne leczenie. Współpraca ta przenosi leczenie komórkami macierzystymi na kolejny poziom, gdyż BBH jest pierwszym centrum leczenia w Azji z akredytacją w dziedzinie medycyny funkcjonalnej. Przeczytaj więcej o BBH

Metody Iniekcji

Jako podstawę leczenia ALS stosuje się kombinację iniekcji dożylnych oraz punkcji lędźwiowych. Więcej informacji o tych rodzajach iniekcji poniżej.

Iniekcja Dożylna

Iniekcja dożylna (IV) jest bardzo prostym zabiegiem, znanym większości pacjentów. Kroplówka połączona z cewnikiem jest umieszczana w żyle pacjenta. Kiedy kroplówka jest założona, wyjmuje się igłę i wprowadza plastikową rurkę. Komórki macierzyste w roztworze z osocza krwi pępowinowej zostają podane dożylnie (w niektórych przypadkach, przy zaleceniu lekarzy podaje się deksametazon by zapobiec potencjalnej reakcji alergicznej). Cały proces podawania tej iniekcji trwa nie więcej niż 45 minut.

Punkcja Lędźwiowa

Punkcja lędźwiowa to procedura pozwalająca na dostanie się komórek macierzystych bezpośrednio do płynu mózgowo rdzeniowego, omijając barierę krew- mózg. Lekarze wierzą, że jest to najmniej inwazyjna metoda podawania komórek macierzystych do centralnego układu nerwowego. Funkcją płynu mózgowo rdzeniowego jest ochrona mózgu i rdzenia kręgowego przed uszkodzeniami. Organizm ciągle wytwarza płyn mózgowo rdzeniowy, a jego ubytki są naturalnie uzupełniane w ciągu kilku godzin.